Orwella ​árnyéka (Legendák és enigmák) 11 csillagozás

Pálinkás Imre (szerk.): Orwella árnyéka

Orwella északi lovagrendje végnapjait éli: Reag ostromgyűrűben, az áruló papnők a lovagok áldozótőrei alatt pusztulnak el; a rend felemészti önmagát. Páran mégis megvetik lábukat, és igyekeznek az ork törzsek megújuló támadásai ellenében kitartani, míg az orwellánus Fekete Lobogó nagymestere ismét összerendezi az elforgácsolódott erőket. Eközben az orkok új, ismeretlen ösvényre, a szabadság útjára lépve teljesítik be héroszaik bosszúját teremtőjük, a Kitaszított szolgáin.

A Kard-lovagrend pusztulásával új időszámítás kezdődik Orwella északi hívei számára, mely új kor hajnalát Alan O'Connor, Adrian Caine, Luis Saul és Henry Lagharen novelláiból ismerhetik meg az olvasók.

A művek szerzői: Luis Saul, Alan O'Connor

Tuan, Budapest, 2009

lianihikawa
Pálinkás Imre (szerk.): Orwella árnyéka

Az elején nehezen vettem fel a fonalat, többször vissza kellett lapoznom, de annyira tetszett a stílus és a megírt cselekmény, hogy még ez sem igazán zavart. Olvastam volna tovább az első történetet, mármint folytatásként, ezért akadtam meg, végül kiestem a MAGUS-világból, ezért dobtam. De feltett szándékom végigolvasni.

talisen
Pálinkás Imre (szerk.): Orwella árnyéka

Négy novella egy kötetben. A Bosszúhozó és az Éjszaka kardja jó átlagos (bár a Bosszúhozót kicsit érdekesebbé teszi az ork nézőpont). A Démonhegedűs tetszett, csak kicsit félbehagyottnak érzem, az Orwella árnyéka se lenne rossz, de a tördelése egyszerűen botrányos – az egyes részek teljesen összefolynak, jócskán rontva a történet élvezhetőségét.

Melchiadesian
Pálinkás Imre (szerk.): Orwella árnyéka

A Gro-Ugon farkasai novelláskötet folytatása. Nagyon jó kis novellagyűjtemény, előrevetíti a Nyolcadkor történéseit, jól illeszkedik Ynev világképébe.

Legendák és enigmák sorozat · Összehasonlítás