Franciaország 1 csillagozás

Pálfy József: Franciaország Pálfy József: Franciaország Pálfy József: Franciaország

Franciaország! ​Párizs, a fény városa, Provence, a trubadúrok földje, Lyon a selyem, Champagne a csataterek és a pezsgő hazája. Csúcsíves székesegyházak, kerek donjonok, faragványdíszes ódon paloták. Nagyvilági dámák, józan kispolgárok, beszédes nyugdíjasok, beatles-vágású fiatalok, festők, művészek, tudósok és gourmandok. Nagy Károly és az orléans-i szűz, Voltaire, Pascal, Villon és Moliére országa.
Európa szíve a gallok százarcú földje, a Douce France, a világ művészeinek, turistáinak örök zarándokhelye: Párizs, Franciaország.
Ki ne szeretné bejárni ezeket a tájakat, városokat, Franciaország földjét?
Ehhez, az olvasó franciaországi utazásához kínálkozik vezetőnek Pálfy József: Franciaország útikönyvének újabb kiadása.
A hosszú időn át Franciaországban élt újságíró megfordult az ország minden részében, legeldugottabb zugaiban csakúgy, mint fővárosában, amelynek minden házát, kövét ismeri a hozzájuk fűződő történetekkel együtt. Épp mert éveken át a franciák… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Panoráma útikönyvek

Panoráma, Budapest, 1982
630 oldal · keménytáblás · ISBN: 963243238X
Panoráma, Budapest, 1978
Panoráma, 1974

gesztenye11
Pálfy József: Franciaország

Gyűjtöttem annak idején a Panoráma sorozatot, és néhány kötet nagyon jó szolgálatot tett nem túl gyakori külföldi utazásaim során. A Franciaországról szóló kötetet alaposabban 1993-ban olvastam át, amikor autóbuszos társas utazásra indultunk Párizs-Versailles irányba. Bár akkor már 10 éves volt a könyv, nagyon sok hasznos és érdekes információt tudtunk meg úti céljainkról. Az internet korában ugyan kicsit elavultnak tűnik ez a sorozat, de aki igazán olvasni szeret, még ma is szívesen forgatja az ilyen útikönyveket, velem együtt!