Noé ​bandája 23 csillagozás

Pálfi Norbert: Noé bandája Pálfi Norbert: Noé bandája Pálfi Norbert: Noé bandája

Vajon ​milyen emberek az állatok? Tudnak gondolkodni? Vannak érzelmeik? Hallgatnak zenét? Szeretik a forralt bort? Boldogan élnek, vagy senyvednek a teremtés kontraszelektív hulladékgyűjtőjében? Hisznek Istennek? Hisznek Darwinnak? Szeretik a szépet? Szeretik a csúnyát? Szeretik a pénzt? Hazudnak maguknak, vagy kíméletlen őszinteséggel üldözik démonaikat a genetikailag örökölt depresszió sötét labirintusában? Jók vagy gonoszak? Értik a tréfát, vagy csak értékelik? Egymást kínozzák vagy csak önmagukat?
PÁLFI NORBERT biológiájában semmi sem hasonlatos a tudomány álságos romantikájához.
Pálfi lepkegyűjteménye nem múzeumi anyag. Aesopus agyondajkált hagyományaitól indulva eljut az állatvilág igazi valóságáig, ahogy mezőgazdasági thrillerének felvillannak félelmetes, fehér lapjai.
Pálfi betekintést enged az állatok hétköznapjaiba, megmutatja valós, igazi énjüket, tudatlan, kegyetlen, gonosz, türelmetlen, irigy életük hétköznapjait. Ebben az állatkertben bizony… (tovább)

Jaffa, Budapest, 2018
Jaffa, Budapest, 2018
Jaffa, Budapest, 2008

Gólyanéni>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Nem először járok úgy abszurd humort tartalmazó kötettel, hogy előbb ráunok, minthogy végére érjek. Nálam ez a könyv is ebbe a kategóriába tartozik. Pedig voltak benn jó és ötletes történetek, de egy idő után kiszámíthatóvá váltak és besokalltam. Tisztességesen el is húzódott az olvasása.

svindler>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Többnyire 1-2 oldalas összeföggéstelen „fabulák” gyűjteménye, amelyeket egy Noé-ról szóló kerettörténet fog össze. A történetek többnyire vmi váratlan, abszurd fordulattal állat meséből átugranak a realitás szintjére. Aki szereti az abszurd humort, az élvezni fogja ezeket a váltásokat – bár a hosszabb történetekben több ilyen ugrás is van, amitől meglehtősen kaotikussá válnak, és az ember már-már azt várja, hogy a Monty Pythonból megjelenik a páncélos csóka és lekever egy sallert a gumicsirkével.
A történetek végén mindig van tanulság is, de ezeknek elég ritkán van valami veleje, inkább megalapozatlanok, komolytalanok vagy egyszerűen csak arra gondol az ember: WTF?!
Összességében azért szórakoztató, és a rövid történetek miatt jó kis töltelék olvasmány.

MiraRami>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Ezt a könyvet kaptam @gretty -től ajándékba karácsonyra. A vizsgaidőszak kicsit meghosszabbította az elolvasást, de így is teljesen élvezhető volt. Szeretem, amilyen mosolyogtatóan ír. Szórakoztató, és mégis: „egyáltalán nem vicces!” Mert nagyon komoly dogokról szólnak a történetek. De nem adhatok neki 5 csillagot, mert a sok kis rész nem tudott folyamatosan lekötni. Ez nem a stílus, hanem a forma hibája, minden hasonló könyvvel így járok.
Tanulság: Ajándékló lónak, hófehér a bölcsességfoga.

rensaman>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Nekem nagyon vegyes volt a történetek színvonala: a legrosszabbak öncélűak, értelmetlenek és erőltetettek voltak. Ezzel szemben voltak, amik igazán szórakoztattak vagy elgondolkodtattak. Szinte mindegyik mesében volt legalább egy mondat, ami már-már Woody Allen-i magasságokban szárnyalt.
Hiába az állatokról szól elsősorban a könyv, az emberekről sokkal magabiztosabban és szórakoztatóbban ír Pálfi.
Az iróban van potenciál, néha egyszerűen brillírozik, ezt remélem, sikerül állandósítania.

Pálfi Norbert: Noé bandája

Hát ez volt az első könyv, amit a molyos várólistáról olvastam, asszem ez is került fel rá először, és azt kell mondjam, nem bántam meg:)
Egyrészt az apró szösszenetek kifejezetten alkalmassá tették arra, hogy az utazós könyvem legyen, másrészt így szakdogás-szigorlatos hajtás után kifejezetten jól esett bármi, amiben a humor fellelhető.Harmadrészt pedig lehet, hogy túl sok időt töltöttem biológusokkal, és szívemhez nőttek az állatok (és igen, azt mindenki úgy érti, ahogy jólesik neki:D), és élveztem a rendhagyó állatmeséket:)
Az is meglepő volt elsőre, hogy mennyi történet van hasonló címmel, és mennyire különböző sztorikat lehet alkotni ugyanabból az alapfelállásból, ez nálam simán ért egy fél csillagot:)
A tanulságokat is bírtam, hogy mennyire nem számítottam pont ilyenekre egy-egy történet után, pedig soha nem voltak függetlenek egy-egy sztoritól, csak meglepőek:)
Habár értékében nem egy kiemelkedő mű, de ha valaki csak szórakozásra vágyik, és értékeli a fura humort, annak én ajánlom:D

aliz_0817>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Emberi történetek állati bőrbe bújtatva.
Megmutatkoznak a hétköznapi ostobaságok, tévedések, naivitások és hazugságok. Iróniával és groteszkséggel tölti meg az általunk akár már a gyerekkorból ismert meséket, illetve Noé históriáját. Többféle szemszögből jár körbe egy-egy történetet, aminek mint a valóságban, többféle kimenetele is lehetséges. A mondanivalóra érdemes odafigyelni, miközben a könyvet nem szabad komolyan venni.

Naira>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Vicces, rövid kis történetek, amelyeken legalább olyan jókat lehet mulatni, mint a csattanókon. Viszont a sokadik rókás vagy majmos történet után már tömény, úgyhogy egyben meg se próbáljuk lenyomni. Itt nagyon igaz „a kevesebb az több” megállapítás.

csabka>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Zseniális. Ajánlott kevésbé könyvmolyoknak is. Én a családban, barátok között már sokakat megleptem vele, hogy biztassam őket egy kis olvasásra.

Emerson>!

Noé egypercesek.
Nyilvános helyen nem szerencsés olvasni, különben közröhej tárgya lesz az ember. Volt egy-két gyengébb történet (azok, amikben emberek is szerepeltek), de a többség garantálta a röhögcsélést.
Nagy kár, hogy olyan kevés rajz volt a könyvben, mert azok tovább fokozták a hangulatot.

Beja>!
Pálfi Norbert: Noé bandája

Voltak nagyon nem tetsző részek, voltak olyanok, amiről azt se tudtam, hogy mivan (talán pihentebbnek kellett volna lennem), meg voltak megmosolyogtatók is… és igen, a hülyeség fáj.

Bence P>!

Tanulság: ha nagy álmokat kergetsz, legyen pénzed altatóra.

Sceurpien I>!

Tanulság: hiába vagy ötös matekból, attól még simán átvernek a közértben.

Sceurpien I>!

Tanulság: a lustaság az egyetlen, ami segít a túlélésben.

Sceurpien I>!

Tanulság: ha szembejön a halál, tégy úgy, mintha te lennél a főnöke.

Sceurpien I>!

Tanulság: aki a segítséget nem képes megköszönni, az dögöljön meg.

Sceurpien I>!

Tanulság: Ha egy nyelven beszélnénk, már rég nem laknánk ezen a bolygón.

Veron P>!

Gondolt is rá, hogy öngyilkos lesz, de mivel hallhatatlan volt, már az ötlet is halva született.

Veron P>!

Mit kell csinálni, ha magányos vagy?
– Passziánsz…

Veron P>!

Tanulság: messziről nézve a tevék jelentéktelen állatok, az erdő egy pár falatnyi fűcsomó, az élet meg egy múló rosszullét. Bezzeg közelről!

Hagibal>!

„ha nagy álmokat kergetsz, legyen pénzed altatóra”