Kacajfalvi ​kutyakalandok 4 csillagozás

Palencsár Ibolya: Kacajfalvi kutyakalandok Palencsár Ibolya: Kacajfalvi kutyakalandok

Kacajfalva álmatag lakói nem is sejtik, micsoda társasági élet folyik a baromfiudvarban. Bizony, minden napra jut egy kis izgalom, de Fanni, a kíváncsi kölyökkutya, és öreg barátja Fickó, gondoskodnak róla, hogy mire a Nap ásítozva legördül az égről, minden galiba megoldódjon. Izgalmas kalandjaik során megismerheted Kucuka Károlyt, a szökevény házi sertést, Amálkát és Jolánkát, a szomszéd pletykás tyúkjait, Cimbit, a vándorkandúrt, és Átkot, az erdő bátor őrét. Találkozhatsz csodálkozó szemű őzekkel, locsogó vadkacsákkal, izgága mókusokkal, és a félelmetes vadkanvezér egész családjával. Hogy én mindezt honnan tudom? Kihallgattam a szelet, mikor a falevelekkel sugdolózott, és a kíváncsiságtól hajtva különös meséjük nyomába eredtem. Kutattam a csilingelve csordogáló patak partján, keresgéltem a sötét rengeteg mélyén, és míg bejártam erdőt-mezőt, kiszedegettem a bokrok alatt elrejtett titkokat, hogy neked adjam, kis barátom.

Holnap Magazin, Székesfehérvár, 2020
66 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786156185877 · Illusztrálta: Franyó Barbara
PublishDrive, Budapest, 2017
44 oldal · ISBN: 9789631292589 · Illusztrálta: Franyó Barbara

Tilki_Andrea>!
Palencsár Ibolya: Kacajfalvi kutyakalandok

A legviccesebb mesekönyv amit valaha olvastam! Magam előtt látom a szereplőket olyan szemléletesen írja le a cselekményt az író! És cselekményben nincs hiány!! :D

tothevaborsika>!
Palencsár Ibolya: Kacajfalvi kutyakalandok

8 és 10 éves fiaim imádják Fickó és Fanni sztorijait – kutyás család lévén nem volt nehéz megszeretni az öreg, kimért vizsla és a bohókás, izgága vizslalány főszereplésével készült történeteket.