Palatitz Péter (szerk.) · Solt Szabolcs (szerk.) · Fehérvári Péter (szerk.)

Kék ​könyv 4 csillagozás

A kék vércse ökológiája és megőrzése
Palatitz Péter – Solt Szabolcs – Fehérvári Péter (szerk.): Kék könyv

A ​Szerkesztők előszava

"Elgondolkodott már azon a kérdésen, hogy miért szánna bármilyen épeszű emberi lény időt arra, hogy megértse a rajta kívül élő rendszereket? Ha igen, akkor ezzel már meg is húzta a határvonalat saját maga és a környezete között. Ez is azt bizonyítja, hogy mi modern emberek annyira eltávolodtunk a természettől, hogy magunkat már nem is tekintjük teljesen a részének.
Könyvünk főszereplői, a kék vércsék több ezer év óta gyűjtenek információkat a környezetükről. Megtanulták miként működik itt az élet, hogyan alkalmazkodjanak hozzá, és hogyan adják át ezt a tudást az utódaiknak. Ha például egy mezei pocok tudna olvasni, bolond lenne kihagyni a legnagyobb ellenségeiről itt összegyűjtött információkat!
Mindenki nyugodjon meg, rémisztő hangzású neve ellenére az emberevő vércse (még) nem létezik, ez a könyv azonban számos olyan tudást igyekszik rendszerezni és közérthető módon átadni, amely fontos lehet nekünk, embereknek is. A kék vércsék… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

Zsófivy>!
Palatitz Péter – Solt Szabolcs – Fehérvári Péter (szerk.): Kék könyv

Szerintem ez egy nagyon jó könyv, elég részletesen le van benne minden írva a kék vércsékről.
Sokkal több mindent meglehet belőle tudni ezekről a madarakról mint az internetről és nem lényegtelen hanem érdekes dolgokat.
Nagyon tetszik hogy képek is vannak a könyvben illetve az is hogy nyomkövetős madarak is szerepelnek benne akik információkat adnak vándorlásukról.
Ezt a könyvet minden kék vércse kedvelőnek csak ajánlani tudom.

Haraszthy László: Magyarország fészkelő madarainak költésbiológiája I-II.
David Attenborough: Élet a Földön
David Attenborough: Egy ifjú természettudós történetei
R. T. Peterson – G. Mountfort – P. A. D. Hollom: Európa madarai
Garai Attila (szerk.): A természet ABC-je
Schmidt Egon: Miért énekel a fülemüle?
Schmidt Egon – Bécsy László: Ezer ágán ezer fészek
Hámori Dániel – Csörgő Tibor (szerk.): Magyarországon előforduló bagolyfajok határozása és gyakorlati természetvédelme
Haraszthy László (szerk.): Magyarország madarai
Haraszthy László – Bagyura János (szerk.): Magyarország ragadozó madarai és baglyai I-II.