A ​mosoly iskolája 2 csillagozás

Palásti László: A mosoly iskolája

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Szépirodalmi, Budapest, 1964
176 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Pusztai Pál

Aurore>!
Palásti László: A mosoly iskolája

Egyszer volt hol nem volt, volt egy Textil Szakszervezet és annak volt egy III. ker. Területi Könyvtára. Szinte hihetetlen, mintha egy másik univerzumról beszélnék, igaz? Pedig gyerekkoromban ebbe a könyvtárba voltam beiratkozva, a Rómain a Kalászi úton volt, a platánok között sétáltam oda meg vissza, közben volt egy pinduri posta is, ahol közben feladogattam a levelezőpartnereimnek szánt kézzel írt leveleket. Tényleg egy másik univerzum volt. De a könyvtár még megvan. :) El is költözött (egy sokkal jobb helyre, mármint megközelíthetőség szempontjából, így aztán nem alkalmas arra, hogy pl. csupán egyetlen tinilány magánkönyvtárának kiterjesztése legyen), és át is nevezték Óbudai Platán Könyvtárnak – I wonder why. :) Node egyszer régen, amikor az a ronda neve volt (talán ʼ93? ʼ94? de régen volt, jajistenemöregvagyokjaj), tartottak egy kiárusítást régi kötetekből, és kb. 20 forintért lehetett tök jó kötetekhez jutni, ráleltem erre a könyvre. És eddig várt, és csak várt, és a csak várt. Hála a VLCS-nek, vagyis inkább annak szellemének (mert ez nem is volt rajta) végre.

E hosszadalmasra sikerült nosztalgikus bevezető után következzen az annál rövidebb értékelés. Szerintetek mi tartott egy teljes hónapig egy 172 oldalas elméletileg vicces könyv elolvasásán? Mondjuk, hogy nem volt annyira vicces? – kérditek félénken ti. BINGÓ! Szinte az egész a cucilista vállalati kultúrát igyekszik szatirizálni (a szerzőnek igen tele lehetett vele a …bögye), de a 43. szösszenet után valahogy ugyanaz a téma egy ici-picit más megvilágításban már nem olyan vicces. De lehet, hogy csak nekem. Egyszer bőven elég volt.

Szépirodalmi, Budapest, 1964
176 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: Pusztai Pál

Aurore>!

Éjfélkor Voltaire, a játékmester szólította fel a strandolókat, hogy vegyenek részt a szellemi vetélkedésben. […]
    Einstein csak két pontot kapott, mert olyan magas fokon ismertette relativitási elméletét, hogy még Voltaire se értette meg.

64. oldal, Szellemi vetélkedés (Szépirodalmi, 1964)