Életmód (Magyar néprajz 4.) 3 csillagozás

Paládi-Kovács Attila (szerk.): Életmód

A Magyar néprajz kiadásának terve 1955-ben született meg, első kötete mégis több mint harminc év várakozás után jelent meg.
A részletes és szakorientált bibliográfiával, különböző mutatókkal és tárgyi illusztrációkkal teljes kötet méltóan illeszkedik a hazai néprajz tudományos-tájékoztató forrásai közé. Felhasználva a rokon- és segédtudományok kutatási eredményeit, a Magyar néprajz európai érdeklődésre is számottartó – kézikönyvvé válik, amely a szakma és a művelt nagyközönség számára egyaránt fontos.

Akadémiai, Budapest, 1997

Tilla
Paládi-Kovács Attila (szerk.): Életmód

Egyetemi felvételimre készülve olvastam először ezt a könyvet, és noha szerettem a néprajzot azelőtt is, e könyvben elmélyülve szerelmesedtem bele igazán.
Minden fejezete a rengeteg közölt információ ellenére is nagyon érdekes, olvastatja magát. A képek csodálatosak, gyakran kezembe veszem a könyvet, hogy újra és újra végignézzem őket, mert nem tudok betelni velük.
Nem csak néprajz szakosoknak való azonban ez a könyv, hanem mindenkinek, akit érdekel saját múltja, dédszülei, és azok dédszüleinek mindennapi élete, mert nem egyedül Mátyás királyra gondolhatunk büszkeséggel, hanem mindazokra a nevefelejtett, régirégi ősökre, akikből mi lettünk.

emketth
Paládi-Kovács Attila (szerk.): Életmód

Ambivalens a kapcsolatunk már évek óta… Sok jót és rosszat megéltünk együtt… Kilátástalan helyzeteimben mindig kisegített a bajból, gatyába rázott és újra célokat adott…

Lényeg a lényeg: egy kis néprajzos számára maga A Könyv társaival együttvéve, de egy „átlagember” számára is (sőt) ajánlom áttekintésre, olvasásra! : )
Lényegre törő, összefoglaló, az irodalomjegyzéke pedig nem elhanyagolható!

Magyar néprajz sorozat · Összehasonlítás