Kreatív ​önismereti határidőnapló 8 csillagozás

Pál Kata Dorottya – Sas Eszter Krisztina: Kreatív önismereti határidőnapló

E rendhagyó és különleges határidőnapló nemcsak arra szolgál, hogy feljegyezd a fontos időpontokat és teendőket, hanem egy teljes évig útitársként mutatja az utat önmagadhoz. Tizenkét kulcsfontosságú témakör mentén, közérthető pszichológiai magyarázatokkal, valamint kreatív és elgondolkodtató gyakorlatokkal mélyíti el az önismereted.
Nem siettet, meghagyja számodra a teret és az időt, hogy akkor vágj bele az utazásba, és olyan ütemben haladj, ahogy az számodra kényelmes – már csak azért is, mert öröknaptárról van szó.
Persze ahogy egy jó szakember, úgy ez a könyv sem ad gyors és kész megoldásokat, ugyanakkor minden szükséges eszközzel felvértez ahhoz, hogy az önismereti kaland során izgalmas felismerésekkel és hasznos tudással gazdagodhass.
A kérdés már csak az: elindulsz-e az önmagad felé vezető úton?

Kulcslyuk, Budapest, 2021

Pál Kata Dorottya – Sas Eszter Krisztina: Kreatív önismereti határidőnapló

”Jogodban áll időnként nemet mondani, nem kell mindig és mindent tökéletesen teljesítened!”

A Kreatív önismereti határidőnapló tökéletes útitársam volt 2022-re. A két pszichológus által megálmodott kötet egy igazán izgalmas utazási lehetőséget kínál önmagunk felfedezéséhez, ráadásul a hasznos önismereti feladatokon túl heti tervezőt is tartalmaz. A tervezők mellett pedig egy teljesen üres jegyzetoldal áll rendelkezésre, így nemcsak a teendőket, programokat tudtam beleírni, hanem azt is, hogy ebből mi és hogyan valósult meg. A határok megjelölésétől kezdve egészen a mindfulness-ig számos hasznos trükköt, eszköz, technikát ad kezünkbe a kiadvány, a visszatekintő gyakorlatok is érdekesek voltak. Bár teljesen betöltöttem a kifejezetten szép kiállítású naplót, biztos vagyok benne, hogy néhány feladathoz és jegyzetemhez vissza fogok még térni. Mivel nem évhez kötött, így bátran ajánlom mindenkinek, aki csak most szerezné meg és kezdene bele.

Edit_Bíró>!
Pál Kata Dorottya – Sas Eszter Krisztina: Kreatív önismereti határidőnapló

Nem vagyok határidőnapló-használó, szívesebben jegyzetelek lapokra, illetve néhány külön tematikus füzetben/mappában őrzöm a hosszabb távon is fontosnak gondolt információkat. Nagyon szép kivitelű könyv, jó minőségű papírral, mégsem írtam bele. A rövid összefoglalókat és feladatokat viszont hasznosnak találtam, külön papíron szívesen ötleteltem, írtam, „firkáltam” a felvetett témákról. Kellően általános, így mindenkinek hasznos lehet, akár egy-két személyes elakadás azonosítására is, amibe aztán érdemes mélyebben is belemenni majd specifikusabb szakirodalom és/vagy szakember segítségével.
Már a polcomon vár a szerzőpáros következő könyve is.

Málnika P>!

114. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Kapcsolódó szócikkek: nemet mondás
Málnika P>!

A türelem nem passzív várakozást jelent, hanem lehetőséget a felkészülésre, az összpontosításra és a mérlegelésre. Megtanít a kitartásra és a mértékletességre, egyszerre a megértés, a tolerancia és az önkontroll próbája is.

27. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Kapcsolódó szócikkek: türelem
Málnika P>!

Az önelfogadás, vagyis annak megtapasztalása, hogy hibáinkkal együtt is elég jók vagyunk, kulcseleme annak, hogy valóban jól érezzük magunkat a bőrünkben.

157. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Kapcsolódó szócikkek: önelfogadás
Málnika P>!

A virtuális világ oltárán pedig sokszor feláldozzuk valós élményeink megélését.

166. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Málnika P>!

Se a túl laza, se a túl merev határok nem szolgálják a javadat, így fontos arra figyelned, hogy egyszerre legyen benned rugalmasság, ugyanakkor határozottan képviseld az érdekeidet.

114. oldal (Kulcslyuk, 2021)

Garbai_Ildikó P>!

A változáshoz a kulcs a folyamatosság, a kitartás és a türelem. Hogy megadjuk önmagunknak azt az időt, amire szükségünk van.

Garbai_Ildikó P>!

Ne sürgesd az időt: semmivel
ne kapkodj,sehová ne siess.
Legyen időd kivárni,amíg
a dolgok megérkeznek hozzád.

Boldizsár Ildikó

Nem tudod megváltoztatni,
ami történt, amit tettél
vagy amit veled tettek.
De dönthetsz,hogy most
hogyan élsz.

Edith Eva Eger

Garbai_Ildikó P>!

Érzelmeink értékes információkat közvetítenek saját belső állapotunkról.