Ami ​igazán számít 49 csillagozás

Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?
Pál Ferenc: Ami igazán számít

Elborítanak ​minket az információk, a sürgős ügyek és a fontos feladatok. De mi a lényeg? A válasz az élet néhány ritka, kitüntetett pillanatában természetes módon tárul fel.
Amikor Ric Elias repülőgépe zuhanni kezdett a Hudson folyó felett, félelem helyett mély szomorúság lepte meg. „Elrontottam! Az életemet olyasmivel töltöttem, ami nem számít, azok helyett, akik számítanak!”
Amikor húszéves koromban – tele bizonytalansággal, kétségekkel, szorongással – azon töprengtem, hogyan érdemes élni, nem találtam a választ. Egyszer csak a metró peronján állva észrevettem egy párt. A férfi csúnyán bánt a nővel. Ebben a pillanatban elemi fölismerésem támadt: „Ne árts! Ne bánts másokat!”
Amikor egy hideg téli napon mentem az utcán, az egyik ház falának támaszkodva egy hajléktalan férfi ült, lehajtott fejjel. Föl sem nézett, csak így szólt, mintha magának mondaná: „Éhes vagyok.” Mi mást kellett volna még mondania? Ez a két szó önmagában is érvényes. Ahogy Viktor Frankl írta:… (tovább)

Kulcslyuk, Budapest, 2020
Kulcslyuk, Budapest, 2019

Alfred Adler

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

Pál Feri atya egy zseniális előadó, sziporkázó, beszéde meggyőző és átható.
Könyvei számomra már nem voltak annyira egyértelműen jók. Nem azért, mintha mást írna, mint mondana, de valahogy ebben a formában nem tud megfogni a mondanivaló. Egyszerűen nekem így túl sok, túl tömény. Pedig a korábbi könyveihez képest ez egy kifejezetten közérthető, jól alkalmazható kiadvány.
Azt remekül végigvezeti, hogyan bánjunk jól magunkkal, hogyan alakítsuk ki egy olyan helyes önszeretetet, nevezzük „öntörődésnek”, melynek segítségével lelkileg egészségesebbek lehetünk, hasznosabbak önmagunk és mások számára, szóval szerethetőbbek.
A kötet az élet számos területén nyújthat segítséget, mindenki megtalálhatja benne az elakadásait. Szó van benne az önmegvalósításról, erőforrásainkról, kiégésekről, kommunikációról, sérelmeinkről, a lelkierő fejlesztéseiről. Életállapotának megfelelően mindenki találva érzi majd magát, és azt gondolom, hogy sok, eddig önmaga számára is homályban levő miértekre kap választ. Rám – talán ennek okán- az egyensúlyvesztés fejezet tetszett a legjobban.
A témák számomra túl strukturáltak, ez tankönyv jelleget kölcsönöz a könyvnek. Emiatt viszont többször is elő fogom venni, és egy-egy részt újból és újból elolvasok, mert a mondanivalójával teljesen egyetértek. Sok példával színesítve, mindenki számára érthető formában magyaráz a mentálhigiénés szakember.
Igen is sokat tudunk tenni önmagunkért; fejezzük be, hogy a helyzetünket, a környezetünket, a felmenőinket tesszük meg elsődleges bűnbaknak. Aki tenni akar magáért, az talál majd fogódzót, de a változás sohasem sétagalopp!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

Első könyvem Feri atyától és biztos, hogy nem az utolsó! Kicsit én is tartottam attól, hogy túlteng majd benne a keresztény vonal, de csak az emberi oldalát domborította ki a hite által meginkább.
Remekül összeállított meglátások, élettörténetek, tanácsok, példák, melyekből mindenki felfedezhet magábak olyan részeket, amikről nem tanultunk sem otthon, sem az iskolában, miszerint hogyan érdemes élnünk és egymással jól/jobban bánnunk, hogy elégedettebbek lehessünk az életünkkel és persze boldogabbak is.
Érthető, olvasmányos és nagyon tanulságos könyv, ajánlom mindenkinek, folyamatos tanulmányozásra is, hogy ha már megtaláltuk, ne is feledjük el többé a lényeget! :))

HarperLee>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

Pál Feri jól ismert lényegretörő, közérthető stílusában megírt legújabb darabja egyfajta kivonat, összegzés az előadásaiból. Sok témát felölelő kerek egész, érdemes többször kis részletekben olvasni.

Kulcslyuk, Budapest, 2019
melcsicsusz P>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

A lehető legjobbkor jött ez a könyv a kezembe. Ezekben az időkben, amikor az életünk fenekestül felfordul talán még nehezebb látnunk, hogy mi az, ami igazán számít. Több könyvét is olvastam már Pál Ferencnek és ebben sem csalódtam. Hétköznapi embereknek mesél arról, hogy mi az, ami igazán számít. Hogyan tudjuk a korábbi tapasztalatainkat legyőzni tudatosan, hogyan tudunk odafigyelni másokra és magunkra.

farkaspeeter>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

A negatívumokkal kezdem az értékelést, mert kevés van belőle: abból az anyagból, ami ebben a kötetben van, legalább 2-3 könyvet meg lehetne tölteni. Ezt különösen így éreztem az első 2-3, illetve az utolsó fejezetnél, nagyon szétszabdaltnak éreztem ezeket a részeket, tengernyi, épp csak megemlített gondolattal, amelyeket ki sem bontott a szerző, de igazából nem is keltette fel az érdeklődést, hogy komolyan utánanézzek. (Azt azért zárójelben hozzátenném, hogy eszméletlen mennyiségű és minőségű szakirodalom van a könyv mögött)
Azokban a fejezetekben viszont, ahol a mű megtalálja a fókuszát, és egy-két elméletet vagy gondolatot mutat be, azt viszont részletesen, folyamatában és kifejtve, egyszerűen lenyűgöző olvasmány. Csak pár dolog, amit fontosnak tartok kiemelni:
1. A személyes történetek rövidek és ütősek, bevonzzák az olvasót, életközeliséggel és (a releváns esetekben) sajátosan magyar nyelvezettel és kultúrával töltik meg a mögöttes elméleteket.
2. A könyv nagyon erősen pozitív hangvételű végig.
3. Egészen az utolsó fejezetig talán egyszer vagy kétszer kerül csak szóba Isten – lévén a szerző katolikus pap, olvasás előtt tartottam ennek a témának a túlsúlyától.
4. És hogy az üzenet minél jobban bevésődjön, a mű esszenciája, a legerősebb mondatai a végén egy 29 pontos listában kerültek összegyűjtésre. Szívem szerint ezt a teljes listát beírnám a könyvhöz az Idézetek pontba, de az nagyon hosszú lenne. Ezzel együtt is az erős tételmondatokhoz megfelelő kontextust biztosít a mű gerince.

Ez volt az első Pál Feri-könyv, amivel találkoztam, és ha csalódtam is, többnyire kellemesen. Személyes, megrendítő, helyenként már-már megríkató, és mégis életigenlő és lelkesítő iromány. Szívesen ajánlom bárkinek.

Nikoletta_Sillinger>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

Zseniális könyv, élveztem minden percét. Számtalan színes személyes példán keresztül, stílusos lazasággal mutatja be a száraz elméletet.

Zyta88>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

„(…)bár vannak sérült részeim, az, hogy ma hogy vagyok és hogyan bánok magammal, nem a múltban dől el, hanem most, és nem másokon múlik, hanem rajtam.”

Olvastam Pál Feri összes eddigi könyvét, de annak már több éve, és ugyan akkor nagyon tetszettek, sajnos már nem igazán emlékszem rájuk. De most elhatároztam, hogy újra elolvasom őket.
Az utóbbi fél évben olyan szerencsém volt, hogy kétszer is el tudtam menni 1-1 előadására – az egyiknek pont ennek a könyvnek a megjelenése volt az apropója –, és csak azt tudom mondani mindenkinek, hogy legalább egyszer mindenképp nézze meg Feri atyát, mert az egyik legjobb előadó a mai pszichológiai körökben, hatásosan, szeretetteljesen és humorosan tud nagyon mély gondolatokat átadni. Mintha egy egyszemélyes színházi előadást nézne az ember, ahol még tanul is valamit.

Ezt csak azért írtam le, mert nekem rengeteget hozzátett a könyvhöz ez a 2 élményem. A másik előadás a párkapcsolati kommunikáció volt, azt a fejezetet ismerősként üdvözöltem, és így, hogy nemrég hallottam is róla, biztosan az marad meg bennem leginkább. Egyébként az egyik legjobb fejezet is szerintem, nagyon életszerű és elgondolkodtató a példa, amit végigvisz, és hogy hogyan tudunk belecsúszni a konfliktusok ördögi körébe.

A másik számomra nagyon erős téma a kiégés volt. Ott konkrétan el tudtam sajnos helyezni magam, láttam, hogyan jutottam oda, ahol vagyok, és mi vár rám, ha nem kezdek valamit a helyzettel. Sikerült elérnie, hogy megálljak és átgondoljak bizonyos dolgokat, és egyes helyzetekben észrevegyem magamon a tüneteket, és olyankor álljak le, ne lovaljam bele magam a negativitásba.

Engem kevésbé érint, de szintén komoly téma az okos eszközök használata gyermekkorban. Minden elismerésem, hogy ilyen keményen állást foglalt a témában, és hogy pap létére ennyi tudományos tényt vonultatott fel az álláspontját alátámasztandó.
Ez utóbbi egyébként szinte minden témánál jellemző volt. Látszik, hogy nagyon tájékozott és végtelenül nyitott a világra.
Tényleg olyan dolgokról írt, amik igazán számítanak, és a ma emberét foglalkoztatják, és amik egy részéről még nem is feltétlen elérhető sok szakirodalom. Igazi életszerű példákkal próbálta érthetőbbé tenni a mondandóját, és temérdek jó gondolatot osztott meg. Nagyon tetszik az a hozzáállása, hogy persze fontos a múlt, fontos, hogy ki milyen saját vagy családi sérüléseket hordoz, de nem szabad hagyni, hogy ezek határozzák meg, hogyan él a jelenben és a jövőben. Illetve az is, hogy nincs tuti recept, amitől minden problémád megoldódik, bizonyos problémák sosem fognak, azokkal csak megtanulhatunk együtt élni, vagy más szögből rájuk nézni.

Ami kevésbé tetszett: a sok lista. Néha már bele-belezavarodtam a rengeteg felsorolásba és hogy mi mihez kapcsolódik, meg ennek vagy annak a fejezetnek most mi is volt az eleje. És 1-2 helyen úgy éreztem, nem is mindig tudott eljutni hozzám az üzenet, de erre való az újraolvasás egy pár év múlva. Ennek ellenére nagyon értékes könyv és sokat kaptam tőle.

Lucy_Saint>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

Pál Feri atya ha csak életében ezt az 1 könyvet írta volna akkor is alapművet alkotott . Köszönöm .

Hajni125>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

Ezt a könyvet több ember is ajánlotta számomra, és érdekelt is, mivel Pál Ferenc neve nekem eddig semmit se mondott. A könyvben szereplő témák elgondolkodtatják az embert és önvizsgálatra késztetnek. Boldogságunk alakulásáért csakis mi magunk vagyunk a felelősek és ez a könyv ebben nagy segítség lehet.

lantosnelli>!

Pál Ferenc: Ami igazán számít Hogyan bánjunk jól magunkkal és másokkal?

Könnyednek, lazának tartottam, de utána nem tudtam leteni, annyira, tiszta, emberi.

Annamarie P>!

…a veszteségélményünk kétszer annyira fáj, mint amennyire a nyereségélményünk jólesik. Ha hozzájutunk valamihez, akkor feleannyira leszünk tőle boldogok, mint amennyire rosszul érint, ha nem kapjuk meg vagy később elveszítjük.

greenatheart>!

Előbb-utóbb a kapcsolatainkat nem az teszi tönkre, hogy problémáink vannak, hanem az, ahogy egymással bánunk, amikor problémáink vannak.

Annamarie P>!

Azok a személyek vannak jól, akik tudatosan és elevenen őrzik magukban a múltjuk pozitív fordulatait.

Annamarie P>!

(…) hogy ha szeretnénk magunkat jobban érezni a bőrünkben, akkor a kezünkben van egy óriási lehetőség, ugyanis minden élettörténetünket saját magunk szabadon befejezhetjük – anélkül, hogy tagadnánk a realitást!

Annamarie P>!

Arthur Schopenhauer mondta: a legtöbb ember a saját korlátait a világ határainak tartja… Sokan a saját élményeiket, tapasztalataikat azonosítják az élettel.

Kapcsolódó szócikkek: Arthur Schopenhauer
Kkatja P>!

(…) eszembe jutott Alfred Adler, a 20. század zseniális lélektani szakembere, aki azt írta, hogy a legtöbbünk elindul reggel a pofonjáért, addig-addig megy, míg valahol be nem szerzi, majd azt mondja: na, ugye megmondtam?!

Kapcsolódó szócikkek: Alfred Adler
Kkatja P>!

Számít, hogy mit tettek velem mások, de a lényeg, hogy én mit teszek másokkal.

414. oldal Lelkierő fejlesztése - éltető spiritualitás

Kkatja P>!

Fontosabb vagy, mint hogy igazam legyen.

415. oldal Lelkierő fejlesztése - éltető spiritualitás

Kkatja P>!

Nem Isten hallgat, én vagyok süket.

415. oldal Lelkierő fejlesztése - éltető spiritualitás

Gulliver_HUN>!

A felmérések szerint a legtöbben még a mi individuális kultúránkban is akkor érzik magukat a legjobban, amikor a barátaikkal lehetnek – ez még a családtagokkal való együttlét örömét is felülmúlhatja.