A ​szorongástól az önbecsülésig 220 csillagozás

Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

A ​szorongásaink, aggodalmaink, nehézségeink és gyöngeségeink rettenetesen megkeseríthetik az életünket. Hiába szeretnénk fejlődni, növekedni, a sebeink, a zavaraink akadályoznak minket és kapcsolatainkat, de a munkánkat is. Amikor akadozik az élet bennünk és körülöttünk, amikor azt gondoljuk magunkról, hogy velünk valami nincs rendben, éppen akkor van igazán szükségünk az önbecsülésre.

Az önbecsülés az emberi élet egyik alapértéke. Általa vagyunk jóban önmagunkkal, érezhetjük jól magunkat a bőrünkben, és lehetünk érdekes társaság magunk számára. Az önbecsülés tesz alkalmassá arra, hogy megfelelő társat találjunk magunknak, akivel kölcsönös meghitt kapcsolatban lehetünk. A megfelelő önbecsülés segít megvédeni magunkat, és nem engedi, hogy rosszul bánjanak velünk. Megalapozza a hiteles kommunikációt, és alkalmassá tesz az együttműködésre érzelmileg nehéz helyzetekben is.

Az önbecsülés segít, hogy ne vegyünk több terhet magunkra, mint amit az élet… (tovább)

478 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638941992

Johann Wolfgang Goethe · Abraham Maslow · Jacob Moreno

Portland, Oregon

Röfipingvin P>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Nem, nem fogsz nem szorongani a könyv elolvasása után. És nem, nem lesz hatalmas önbecsülésed sem. Viszont tudod mid lesz? Tudásod arról, hogy hogyan változtathatsz azokon a dolgokon az életedben, amik a külső és belső önbecsülésedet nem hagyják a maximumon működni. Ja, és persze megtanulod, hogy hogy kovácsolj néha előnyt a sebzettségedből, ill. hogy te úgy vagy teljes és jó ember, ahogy vagy.
Persze nem árt dolgozni azért magadon.
Köszi, Feri atya!

beasechoes P>!

„Sziasztok!

Számomra egy nagyon különleges könyvről készítettem könyvajánlót videó formájában, amelyben őszintén és részletesen mesélek…"

Az egyik legkiemelkedőbb, legérdekesebb és eddig a leghasznosabb könyv, amit eddig az önsegítés témájában olvastam. Majdnem 500 oldalon keresztül tudott úgy írni erről a folyamatról, hogy egy szavát sem véltem feleslegesnek. Mondanivalójával úgy érzem, hogy nekem személy szerint tudott segíteni megérteni több dolgot is önmagammal kapcsolatban. Tudott újat mondani és ezzel bennem is megváltozott valami. Valami nagyon fontos.
Én csak ajánlani tudom!

clarisssa P>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Hónapokba telt átrágnom magam ezen a könyvön. Rendkívül részletes, sok helyről merít és szinte már tudományos alapossággal veszi számba, készít listákat és szedi pontokba mondanivalóját annak érdekében, hogy önbecsülésünk hiányosságainak gyökereit precízen feltárhassa.
Sokszor nagyon fájt az, amit olvastam, de Pál Feri atya szerencsére végig útitárs is maradt, nemcsak mesélő, ezért néha szinte már olyan érzésem volt, hogy kézen fogva vezet át a mocsarakon.
Olvasmányos a kötet, de mégsem könnyű olvasmány – hogy is lehetne az, hiszen a szorongástól indulunk, még a cím is ezt hirdeti. És nemcsak az időigényes, hogy a könyvön átrágjuk magunkat és végül az önbecsüléshez érkezzünk meg, hanem az az út is, amit saját magunkban kell ehhez végigjárnunk. Sokáig fogom még emészteni az olvasottakat, a könyvben bejelölt jegyzeteket is biztosan többször fellapozom majd utam hátralévő állomásain.

478 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638941992
Vhrai P>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

(…) Tartottam tőle, hogy a szerző hivatása rányomja a bélyegét a könyvre, és kissé sarkítva, de megpróbálja az istenhitét egy kis pszichológiai körítéssel letuszkolni a torkomon. Nos, ez a feltételezés teljesen alaptalan volt! Ugyan fel-felbukkan a spiritualitás, de mintegy kiegészítve Pál Ferenc mondandóját az általa hozott példákon keresztül. A stílusa egyáltalán nem szájbarágós, és a laikusok számára is tökéletesen érthető.
(…) A kötet címe jól behatárolja azt a két végpontot, amelyek között a szerző mozog. Úgy gondolom, a szorongás sokak életének velejárója, és kevesen vannak, akik tényleg eljutnak addig az állapotig, hogy reális önbecsülésük legyen. Sőt, nem is könnyű eljutni eddig! (…)
Sok helyen ismétli önmagát, amit először hibának véltem, de jobban belegondolva, kell a visszacsatolás egy-egy részénél, hogy jobban lássa a laikus olvasó is az egyes összefüggéseket. Néhol furának, anekdotikusnak tűntek a példatörténetek, ezek viszont feloldották a szakmai részek merevségét. Ez utóbbi tartalmával nem tisztem vitatkozni, hiszen nincs közöm ehhez a hivatáshoz. Annyi viszont biztos, engem rengeteg „aha-élmény” ért olvasás közben. Ráadásul motiváló erővel hatott, hogy rajtam kívül valószínűleg rengetegen járnak ennek a folyamatnak az elején, másképp miért is született volna meg ez a könyv. Konkrét módszereket viszont nem ajánl a megoldásra, azt hiszem, erre részben nekem is magamtól kell rájönnöm.
Nos, így a végére nem is tudok mást írni, minthogy ajánlani tudom a könyvet mindenkinek, akit érdekel a pszichológia, különösen a szorongás és annak eredete. Számomra az utóbbi évek talán leghasznosabb könyve volt a témában!

ibelieveinmyshelf P>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Tetszett, mert olyan volt olvasni, mint Pál Feri atyát élőben hallgatni. Szeretem a stílusát, nagyon jó gondolatai vannak, ki is jegyzeteltem magamnak egy csomó mindent, amit szeretnék megjegyezni.
Kifejezetten tetszett, ahogyan eljutottunk oda, hogy mi is az az önbecsülés, és miért az a legfontosabb az életünkben.

evic>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Ezt a könyvet nem elegendő csak elolvasni. Ez a könyv vezet egy úton. Időt és energiát kell befektetni az olvasás mellett az önismereti folyamatba. Az elején eldöntöttem, hogy vállalom ezt. Pál Ferenc lépésről lépésre irányít egyre mélyebbre. Tudatosan jelöl ki megállókat, amikor le kell tennem a könyvet és gondolkozni. Sokszor magamra ismerek, máskor a környezetemből valakire. Nehéz ez. Változom. Dolgok a helyükre kerülnek. Más dolgok előjönnek, eddig ügyesen bujkáltak. Talán most nyitottabb vagyok. Jobban szeretek.
Szerintem megéri – olvasni és gondolkozni.

Borcsy P>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Gyakran hallgatom Pál Feri atya előadásait, így nekem nem volt teljesen újdonság a könyv tartalma , de így írott formában teljesen más, mert vissza lehet lapozni, alá lehet húzni, ki lehet jegyzetelni, ami megérint olvasás közben.
Ez a könyv semmiképpen nem egy olvasásra való. Időt kell vele tölteni, apránként olvasgatni.
Az első olvasás után úgy érzem, hogy ez egy olyan könyv, amit naponta felüt az ember valahol és talál benne neki szóló írást. Én nagyon sok olyan részt találtam benne, ami megszólított, elgondolkodtatott saját magamról.
5 csillagra értékelem, és biztosan jó párszor el fogom még olvasni a jövőben.

Zama>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Elolvastam első Pál Ferenc könyvemet. Sokáig halogattam, mert azt hittem, nagyon erősen vallásközpontú lesz. Ahhoz pedig semmi kedvem. Valamelyest vallási töltetű, de mégse éreztem azt, szeretne megtéríteni. Ugyanakkor azt is érzetem, lehetett volna rövidebb. Néha talán túlságosan ismétlődő, csapongó volt. Pszichológia, hit, tapasztalatok, történetek. Összeségében tetszett, azonban biztos hogy a közeljövőben nem olvasok tőle.

cseri>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Hónapok óta ülök rajta, és dec. 18-án rájöttem, hogy ha nem akarom ma olvasatlanul visszavinni, akkor még gyorsan el kéne olvasnom. Tegnapelőtt ismét rájöttem, hogy ma vissza kell vinni, úgyhogy tegnap gyorsan elolvastam a „maradék” 320 oldalt. Ez így egy kicsit tömény, de nem baj, hajlamos vagyok úgyis félbehagyni könyveket, de ezzel már nem fog megtörténni. Én nem láttam még Pál Ferit előadni, nem is olvastam tőle, de engem ebben a könyvben abszolút meggyőzött. Bár néha nem ártott volna több példa, hogy jobban értsem, miről ír pontosan. Valószínűleg meg is veszem magamnak a könyvét, további belelapozásra, tanulmányozásra.

csucsorka IP>!
Pál Ferenc: A szorongástól az önbecsülésig

Olyan, mintha egy egész év után kölcsönkérném egy csoporttársam jegyzeteit, aki nagyon figyelt.
A könyv maradék része anekdoták gyűjteménye – iszonyú sok történet, a ló abszolút túloldala. Ezek mellett alig marad pármondatnyi önálló megállapítás, amikkel meg – mit ad Isten – nem értek egyet
A sok anekdota arra hivatott, hogy ne legyen olyan száraz az olvasmány, hogy a példákat, tudnivalót könnyebben értsük és hogy gördülékenyen haladjunk az olvasással. Viszont pont a visszájára fordult a cél: nem mindig értettem, az adott törtènetnek éppen mi köze a mondandóhoz, és sokszor inkább megakasztottak az olvasásban, mert tele lett velük a padlás.
Máskor viszont örömmel vettem elő és lendülettel haladtam.

Terápiára járó embernek újat nem mond, terápiára nem járót nem vált meg. Talán egyik sem cél. De akkor mi az?
Mintha lett volna egyetlen dobása, hogy beleírjon mindent egy könyvbe. Ugyanakkor attól is félek, hogy a másik várólistás könyve alig különbözik tartalmilag az ebben leírtaktól.

Dora P>!

„Keresd az Igazságot,
Ha muszáj,
De ne felejtsd el
Kivinni közben a szemetet.”

280. oldal · Ram Tzu

Kapcsolódó szócikkek: igazság
hajnalikod>!

Milyen nagy különbség van aközött, ha azt mondom, ma is egyedül voltam, vagy azt, hogy a mai délutánt magammal töltöttem.

Almost_Zed>!

Hamvas Béla úgy fogalmazott, hogy „ha az igazság elhagy, az az ő dolga, de én az igazságot nem hagyom el, mert az meg az én dolgom".

Kapcsolódó szócikkek: Hamvas Béla · igazság
Chöpp >!

Öngyilkossági gondolatokkal viaskodóknál is megfigyelhetjük, hogy esetükben sem arról van szó, hogy nem akarnak élni, hanem ahogy addig éltek, úgy nem megy tovább, és nem tudják, hogy lehetne másképpen.

Kapcsolódó szócikkek: öngyilkosság
Chöpp >!

A buddhista tanításban arról olvashatunk, hogy három dolog mérgezi az embert: a gyűlölet, a sóvárgó vágy és a tudatlanság.

Kapcsolódó szócikkek: gyűlölet · sóvárgás · tudatlanság
Lévai_Dóra>!

Sokunk életében eljön a pillanat, amikor úgy érezzük: elérkezett az idő, hogy a magunk útját járjuk, mert már tűrhetetlen és elviselhetetlen, hogy a legigazabb céljainkat is képtelenek vagyunk megvalósítani.

Ram Tzu tudja:

S te megint ott állsz
Üresen,
Kétségbeesetten
Még többet akarva.

Ram Tzu tudja, mi a teendő:

Téged kell a lyukba hajítani.
/Ram Tzu mester/

Almost_Zed>!

Ismeritek a viccet, hogy az apukának van egy optimista meg egy pesszimista gyereke? Karácsonyra készülődnek, és az apuka azt gondolja, a pesszimista gyereknek az lenne jó, ha egy kicsit optimistább lenne, ezért vesz neki huszonöt iszonyú drága ajándékot. Az optimista gyerek viszont túlságosan szépnek látja a világot, nem árt neki, ha egy kicsit megismeri az élet árnyékosabb oldalát is. A fa alatt a pesszimista, hiánymotivált kisfiú kibontja mind a huszonöt ajándékot, és amikor végzett, feszülten néz körbe, hogy hol a huszonhatodik. A fejlődésmotivált gyerek is kibontja a maga egyetlen dobozát, és mi van benne? Lócitrom. Erre a kisfiúnak felcsillan a szeme, az apuka pedig döbbenten-dühösen kérdezi tőle: mondd, ezen meg mi örülnivaló van? Mire a gyerek azt válaszolja: apa, ahol lócitrom van, ott lónak is kell lennie!

Kapcsolódó szócikkek: ajándék · karácsony
Chöpp >!

A társkapcsolatok elkerülhetetlen válsághelyzete ez, amelyben szembesülök azzal a kérdéssel, hogy téged szeretlek, vagy valakit, aki a szükségleteimet betölti?

Chöpp >!

Jung azt mondja, hogy ha nem sikerül kipusztítanunk az egész földet és megsemmisíteni önmagunkat, kénytelenek leszünk ráfanyalodni egy komolyabb önnevelési munkára.

Kapcsolódó szócikkek: Carl Gustav Jung