A ​magánytól az összetartozásig 25 csillagozás

Szenvedély, elégedettség, biztonság
Pál Ferenc: A magánytól az összetartozásig

A ​magányosság korunk egyik jellemző és fájdalmas problémája. Nagy szenvedést jelent, ha egyedül vagyunk, miközben vágyakozunk egy társ után, aki megbecsül, mellettünk áll, akivel kölcsönösen számíthatunk egymásra. Egy család után, amelyben megélhetjük az elégedett, bensőséges összetartozás élményét.

Magányosak természetesen nemcsak akkor lehetünk, ha egyedül vagyunk, de társkapcsolatban élve is, amely azonban nem úgy alakul, ahogy reméltük.
Szerelmesek voltunk, lángolt köztünk a szenvedély – ma unatkozunk, elhidegültünk egymástól. A kezdeti időkben minden ment magától – most akkor sem, ha megfeszülünk. Egykor úgy éreztük, a társunk mindene vagyunk – most semmibe vesz, talán meg is csal. Azt hittük, vele könnyebb lesz az élet – most nehezebb, mint valaha. Hogyan történhetett ez velünk? Jó volna együtt leélni az életünket, miközben ez mind kevésbé látszik reális célnak – körülöttünk is egyre többen válnak.

Úgy tűnik – mint annyi minden más – válságban van a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Kulcslyuk, Budapest, 2014

Zsuzsanna_Sinka

Pál Ferenc: A magánytól az összetartozásig Szenvedély, elégedettség, biztonság

Ez a könyve is jól érthető, alapos, hatalmas emberismeretről és szakmai hozzáértésről árulkodik és közben segítő, emberi és bár a téma súlyos, jó érzés olvasni. Újabb kötelező olvasmány az embereknek.

p_m_linda

Pál Ferenc: A magánytól az összetartozásig Szenvedély, elégedettség, biztonság

Szinte végig magam előtt láttam Őt, hallottam a hangját, ahogyan beszél, artikulál, humorizál, közben okosakat mond és megszívlelendőket, igazán elgondolkodtatókat… néha mintha rólam, rólunk, nekem mondta volna…

Anndi85

Pál Ferenc: A magánytól az összetartozásig Szenvedély, elégedettség, biztonság

Nagyon élveztem olvasni ezt a könyvet. Sok mindenben magamra ismertem, és segített átvészelni egy nehéz időszakot a párkapcsolatomban. Nagyon sok hasznos tanácsot, önismereti, párismereti segítséget kaptam tőle. Mindez nagyon olvasmányos stílusban tálalva. Mivel voltam már előadásán, így tudtam úgy olvasni, hogy szinte hallottam, ő hogyan adná elő.

Kulcslyuk, Budapest, 2014
Szabó_Katalin_Zsuzsanna P

Pál Ferenc: A magánytól az összetartozásig Szenvedély, elégedettség, biztonság

Első olvasmányom Pál Feritől, és biztos, hogy nem az utolsó :)
Mindenki számára megszívlelendő dolgok ezek. Kötelező olvasmány. Ez a könyv is azon pszichológiai témájú könyvek közé tartozik, amelyek számomra tankönyvként funkcionálnak, és amelyekben aláhúzással jelölöm meg a számomra érdekes részeket.
Korábban már írták, de kiemelendő, hogy hatalmas emberismeretről és szakmai hozzáértésről tanúskodik.

Rengeteg alfejezetből áll és ismétlések van benne, ami azt hittem zavarni fog. De nem :) időközben megszerettem. A sok alfejezet nem szétdarabolja a mondandót, hanem kiemeli azt a rengeteg fontos dolgot ami meghatároz bennünket, cselekedeteinket.
Alapvető dolgokat ír le, amiket tudatosítanunk kellene, mert sokszor azt hisszük, hogy úgy cselekszünk ahogy, pedig nem. Ehhez hasznosak az ismétlések.

„Tulajdonképpen megrendítő, hogy egy másik ember, a társam az én tökéletlen szeretetemre bízta magát.”

That_s_me

Pál Ferenc: A magánytól az összetartozásig Szenvedély, elégedettség, biztonság

Sokan mondják, hogy több Puzsér Róbertre lenne szükség ma. Támogatom, azzal a kiegészítéssel, hogy Pálferikre is nagy szükség lenne – ha nem nagyobb.

Dora P

Kierkegaard azt mondta: „A szerelem teljessége az, amikor szeretjük azt a valakit, aki boldogtalanná tesz minket.”

Kapcsolódó szócikkek: Søren Aabye Kierkegaard · szerelem
Irogenia

Az érett szerelem a másik megismerésére motivál. A megismerés azonban véletlenül sem jelenti, hogy pszichológiai szikével vagdosunk bele a másik lelkébe, őt elemezzük, diagnosztizáljuk, sebzettséggel vádoljuk és lenézzük.

Kapcsolódó szócikkek: megismerés · szerelem
Irogenia

Nem elég megérteni a társunkat, az is fontos, hogy ő megértve érezze magát.

Irogenia

Tudjátok-e, hogy néha menekülünk az elől is, amire a legnagyobb szükségünk volna?

Dora P

Az orvos-beteg kapcsolatokat kutatva kiderült, mennyi időre van szüksége átlagosan egy betegnek, hogy megértve, kellő figyelemben részesültnek érezze magát. 53 másodperc!

Szemi88

Amikor végérvényesen kiderül, hogy a másik is ember, aki nem adhat meg mindent, amire rászorulunk, hogy gyarló és esendő, lehetőségünk nyílik arra, hogy emberszámba vegyük őt. Egy másik, valóságos, érző lényre igent mondhatunk. Eddig észrevétlenül a saját szükségleteinket igeneltük, és ehhez rendeltünk valakit hozzá. Most mondhatom neked, hogy szeretlek, és nem úgy folytatom, hogy mert…, hanem pont van utána.

Szemi88

Amikor kicsik vagyunk, életünk kezdetén, az anyukánk szinte a minden számunkra, ám ha ő nem gondoskodik rólunk, a lehető legjobb, ha valaki más megteszi. Bárki, csak törődjön velünk, különben elpusztulunk! Felnőttként a korai életszakaszok élménye, világlátása elevenedik föl bennünk, amikor nem kapunk meg valamit, amit fontosnak tartunk, amire vágyunk. Ezért is mondhatjuk, ha valamilyen alapvető szükségletünket nem tölti be a társunk, hogy akkor keresek valakit, aki megteszi. így nem tudok élni. Azt és addig szeretem, aki és amíg pozitívan válaszol az igényeimre. A személyiségfejlődés azonban lehetőséget nyújt, hogy rálássak, már nem vagyok annyira kiszolgáltatott és tehetetlen, mint a kezdeti életszakaszokban. Nem szükséges föltétlenül másvalaki után néznem, életben tudok maradni és képes vagyok cselekedni magamért. Sőt, magunkért.

Szabó_Katalin_Zsuzsanna P

Dora P

A legtöbb esetben, amikor a szakítás, válás mellett döntünk, tulajdonképpen közvetett módon a gyerekkori sérüléseinkre mondunk igent a társunk helyett.

Kapcsolódó szócikkek: szakítás · válás
Irogenia

Érdemes hozni egy előzetesdöntést, hogy mit fogunk kezdeni, ha meghalljuk a szirének hangját.