Nevem: ​a Névtelen 1 csillagozás

Történelmi regény Anonymusról
Pajor András: Nevem: a Névtelen

Turisták és látogatók sokasága fényképezteti magát egy különös, csuklyába borult arcú, ismeretlen személyt ábrázoló szobor mellett a budapesti Városligetben. Ő Anonymus, kinek létéről a magyarok kezdeti történetének megírása révén tudunk. Vajon ki lehetett a rejtélyes személy, aki a Gesta Hungarorumot az utókorra hagyta, a mű hátterében milyen egyéniség, sors, lelki és tudományos érettség állhat? Ebben az izgalmas történelmi kalandregényben egy aggastyán áll őstörténetünk első megírásának hátterében, az a P dictus magister, akinek sorsát kisgyermek korától nyomon követhetjük. Sajátosan mély hite, elhivatottsága és a népe melletti helytállás sokszor alig elképzelhető sorsfordulókon keresztül nyilvánul meg.

Szent István Társulat, Budapest, 2021

BBarb>!
Pajor András: Nevem: a Névtelen

Pajor András: Nevem: a Névtelen Történelmi regény Anonymusról

Anonymus-ról még nem olvastam történelmi regényt, így kíváncsian vártam mit hoz ki a történetéből a szerző. Főszereplőnket a gyermekkorától kezdve követjük végig és tetszett, hogy a politikai és a történelmi szál az ő szemszögén keresztül lett bemutatva. Egy igen izgalmas és mozgalmas életutat járunk be a könyvben, a fejezetek szépen pörögnek. A könyv érdekes és a történelmi vonala nagyon erős lett.

marietina>!

Dénes atya gondosságából eredően a másolómunka csekély számú napja több hétre rúgott, s én úgy éreztem magam, mint aki a hegycsúcs felé halad valami hihetetlen, utolsó erőt feláldozó lendülettel, hogy onnan aztán túl is vándorolhasson az örök völgy felé, melynek mélyén az Úr hiánytalan, a lelket örökké felüdítő, zöldellő mezője és irgalommal teli pásztorbotja várja.

208-209. oldal, Utolsó pont (Szent István Társulat, 2021)

Pajor András: Nevem: a Névtelen Történelmi regény Anonymusról