Egy ​darab a szívemből 109 csillagozás

Paige Toon: Egy darab a szívemből

A munkájában sikeres Bridget igazán mozgalmas életet él: utazási beszámolók írójaként számtalan helyen megfordult, és bejárta a világot, azt a férfit azonban, akit teljes szívéből szerethetne, még nem találta meg. Úgy érzi, erre csak akkor van esélye, ha a szíve apró darabkáit, amelyeket élete során elosztogatott, vissza tudja szerezni egykori szerelmeitől. Kalandjait egy blogon dokumentálja, amelyből idővel könyvet szeretne írni, ám amikor szembesül a kiadók érdektelenségével, elvállal egy munkát, amely új útra tereli az egész vállalkozását.

Amikor Nicole Dupré váratlanul meghal, egy bestsellert és egy félkész folytatást hagy maga után – ennek a befejezésével bízzák meg Bridgetet. A lány hálás a lehetőségért, mert abban reménykedik, hogy így hasznos kapcsolatokra tehet szert a könyvkiadás világában, még akkor is, ha ez azt jelenti, hogy a nyarat Cornwallban kell töltenie, és Nicole gyászoló férjének, Charlie-nak az otthonában kell berendeznie az irodáját…

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Írisz könyvek General Press

General Press, Budapest, 2018
380 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634521020 · Fordította: Frei-Kovács Judit
General Press, Budapest, 2018
378 oldal · ISBN: 9789634521037 · Fordította: Frei-Kovács Judit

Mrs_Curran_Lennart P>!
Paige Toon: Egy darab a szívemből

Nagyon jó értékeléseket olvastam a könyvről, alig vártam, hogy belekezdjek. Kedves kis brit chic lit, kicsit Katie Fforde stílusára emlékeztet. Bridget kedves vidám lány, utazási tudosító, de amiről blogol, az szerintem is butaság. A múlt valóban megszépíti az emlékeket, de a darabkák elhagyása kicsit túlzás. Charlie pedig túl könnyen enged be egy idegent az otthonába, pláne a kislánya közelébe. Aprilban tényleg nem volt semmi hiba, nagyon cuki baba, feldobta a történetet. A könyv szól újrakezdésről, a gyász feldolgozásáról, és emellett egy tipikus romantikus regény, ami bemutatja, hogy két idegen, hogyan esik szerelembe. A befejezés lehetett volna hosszabb.

Tünde_JLT I>!

IMÁDTAM minden sorát!
Ennél jobb regényt talán nem is olvastam még.

cicus61 P>!
Paige Toon: Egy darab a szívemből

Nagyon szerettem ezt a könyvet!!!! Egy nagyon különleges történet volt. Élveztem minden percét. Bridget egy tüneményes csajszi minden hibájával együtt. Charlie pedig…hát beleszerettem és kész :) April pedig cuki kisbaba :) Volt a könyvben minden, gyász, humor, rejtély és romantika. A vége nekem is kicsit összecsapott volt, olvastam volna még kicsit róluk.

Trice29 P>!
Paige Toon: Egy darab a szívemből

Nagyon meglepett ez a regény, az előző könyvéhez képest, mintha nem is ugyanazt az írót olvasnám (pedig az sem volt rossz). Ez a könyv számomra közel tökéletes. Nem tudok semmit sem mondani, amit másképp csinálnék. A stílus pedig nagyon kiforrott és művelt.
KEDVENC lett a javából, hogy miért:
– nagyon szerethetőek a főszereplők
– realisztikus, mégis különleges a történet
– hatalmas a személyiség fejlődés
– végig azt éreztem, hogy nem a szív darabkái, hanem a sors darabkái lassan a helyükre kerülnek
– April teljesen lenyűgözött
– gyönyörű helyeken játszódik, annyira jól leírva a környezetet, hogy legszívesebben útra kelnék
– igazi lélek simogató könyv, a mély fájdalmak ellenére is
– én is kérek egy sokszor 7mp-est Charlietól …. ♥♥♥
Olvassátok, megéri!

Violet_Finch_PMónika>!
Paige Toon: Egy darab a szívemből

Nem tudtam mit kapok,de ez így volt tökéletes. :)
Imádtam!!
Belopta a szívembe magát a történet és a szereplők is.
Tényleg imádtam! :D mast nem is tudok mondani

kocybaba P>!
Paige Toon: Egy darab a szívemből

Miért nincs több könyve Paige Toon-nak kiadva magyarul?! Bár csak ez volt a második amit olvastam tőle, szerintem nagyon jó érzéke van az íráshoz. Ennek sem volt szokványos az alapja és élvezetes volt olvasni, akárcsak az előzőt kötetét. A történetének nagyon tetszett a komplexitása, az üteme, ahogy apránként épült, mégis egy pillanatra sem untam el. Az érzelmeké volt a főszerep és gyönyörű helyszíneké, ami pezsdítően hatott. Bridget-tel hamar tudtam azonosulni és szerettem a gondolatai közt járni. Charlie is szimpatikus fickó volt, és sokat megadnék érte, ha legalább egy fejezetet kaphattam volna a szemszögéből. Kedves párost alkottak és Aprillal együtt váltak egy egésszé.

emilia68>!
Paige Toon: Egy darab a szívemből

Még nem olvastam az angol írónőtől. Ez egy élvezetes romantikus történet. Lassan halad, de jó ritmusban, és szerethetők a karakterek is. Az érzelmeké volt a főszerep és gyönyörű helyszíneké…
Anglia, Írország és Thaiföld helyszíneken jártunk.
Amikor Nicole Dupré váratlanul meghal , egy bestsellert és egy félkész folytatást hagy maga után , ennek a befejezésével bízzák meg Bridgetet. Együtt éltem meg Bridget-tel a kalandjait, tetszett a történet alapja, hogy elvállal egy szellemírói munkát. Charlie is tetszett mint férfi , barát és apa is.
Belopta a szívembe magát ez a történet és a szereplők is.

perpetua P>!
Paige Toon: Egy darab a szívemből

Figyelemfelkeltő a cím, egy romantikus rajongó hamar kiszúrja magának és jó eséllyel kézbe is veszi és ha így tesz, szerintem nem fog csalódni. :)
A chic-lit címke nagyon helyesen ott virít az adatlapon és eleget tett a kritériumainak. Együtt éltem meg Bridget-tel a kalandjait, együtt gyűjtöttem szíve darabjait, és együtt keressük a végső helyét. Tetszett a történet alapja, hogy elvállal egy szellemírói munkát, mert még nem olvastam hasonlót. Nem vártam sokat a szereplőktől, de könnyen megszerettem őket, és itt elég is volt ennyi. Nagyon jó kikapcsolódást nyújtott a regény, és sokszor ennyi is pont elég. :)

Paige Toon: Egy darab a szívemből

Csodálatos könyv, ami tele van érzelmekkel és fordulatokkal. Egyszerűen nem lehet letenni, rabul ejt és nem ereszt, amíg a végére nem érsz. (..) Csalódás, gyász, fájdalom, barátság, szerelem és remény. Minden benne van, amire egy igazi letehetetlen történethez szükség van!

Teljes ajánló: https://anarchiakonyvblog.wordpress.com/2018/04/03/paig…

Málnika P>!

udora>!

Az a baj, hogy ha az ember odaadja valakinek a szívét, sohasem kapja vissza maradéktalanul. Már rég kiábrándultunk az illetőből, mégis nála marad egy rész belőlünk. Ezért az első szerelem a legerősebb: ez az egyetlen alkalom, amikor teljes szívünkből szeretünk valakit. A szó legszorosabb értelmében.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Mariann_Czenema P>!

Nem vagyok egy
Sok kis darabból állok
Töredékek egészeként
Az egyiket neked adtam
És egy része most halott
Valahányszor megbántasz
Valahányszor sírok
A darabka, mely a tiéd
Lassan elenyész
Egyelőre még él
Nem veszítettél el
De mások igen
És ez olyasmi, amit jó lenne
Ha nem felejtenél el

Anarchia_Könyvblog>!

A markában tartja a szívemet, és egyre erősebben szorítja.

– Mi az?
– Csak… Ez a darabokban lévő szív dolog. Hogy azt írod, szeretnél valakit teljes szívedből szeretni.
– Igen?
– Tényleg azt hiszed, hogy képes leszel rá, pusztán attól, hogy találkozol az összes volt barátoddal, és visszaköveteled tőlük a szíved egy darabkáját?

_Horváth_Bernadett_ >!

A felnőttszerelmet nem lehet összehasonlítani a kamaszkori lángolással.

_Horváth_Bernadett_ >!

Ha az ember odaadja valakinek a szívét, sohasem kapja vissza maradéktalanul. Már rég kiábrándultunk az illetőből, mégis nála marad egy rész belőlünk. Ezért az első szerelem a legerősebb: ez az egyetlen alkalom, amikor teljes szívünkből szeretünk valakit.

Booklover_31>!

Mennyit várhat valaki, amíg képes elengedni, akit szeretett?

read_happilyeverafter>!

Amikor megnéztem a Star Wars: Az ébredő Erőt, tökéletesen tudtam azonosulni az apró termetű, öreg hölggyel, akinek az a hatalmas, kerek szemüvege volt, és azt mondta, olyan sokat élt már, hogy ugyanazt a szempárt látja különböző emberekben.
Pontosan tudom, mire gondol. Én is ugyanazt a szempárt látom a különböző barátaimban.
De Charlie-ét még soha senkiben nem láttam.

216. oldal, 27. fejezet