Amikor ​megláttalak 41 csillagozás

Paige Toon: Amikor megláttalak

Amikor Hannah először megpillantja Sonnyt, rögtön ellenállhatatlan vonzalmat érez iránta: a férfi szexi és magabiztos. Hannah-t az sem zavarja, hogy csak rövid időre érkezett a városba – nem vágyik ugyanis hosszú távú kapcsolatra. Ahogy Sonny sem. Ám mielőtt még bármi is történhetne közöttük, a férfi felkavaró híreket kap, amelyek hatására elhatározza: gyökeresen változtat az életén, és egy ideig mindenféle romantikus kapcsolattól távol tartja magát.
Hannah és Sonny kényszerű egyezségre jut: beérik a barátsággal. Ám ahogy telnek a hónapok, úgy lesz egyre embert próbálóbb, hogy figyelmen kívül hagyják a kettejük közötti vonzalmat. Vajon képesek lesznek betartani az egyezségüket? És mindaz, ami első pillantásra megbabonázta őket a másikban, kiállja-e az idő próbáját?

Eredeti megjelenés éve: 2020

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Írisz könyvek General Press

General Press, Budapest, 2023
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634527275 · Fordította: Kaul Éva
General Press, Budapest, 2023
368 oldal · ISBN: 9789634527282 · Fordította: Kaul Éva

nicosia P>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

Nagyon jó hangulatú, érdekes romantikus történet. Paige Toon sohasem hoz sablonos figurákat. Szereplői mindig hétköznapiak, de mégis különlegesek. Sohasem ír macsó, túl szexi, gazdag férfiakról, csodálatosan szép nőkről és túlfűtött erotikáról, mégis mindig működnek a kapcsolatai. Minden szereplője összetett személyiség, érdekes élettörténettel. Hannah és Sonny külön – külön is regénybe illő múlttal rendelkeznek, sebeik vannak, rossz tulajdonságaik, és érzelmi problémáik, mégis valahogy a legjobbat hozzák ki egymásból. Ahogy az olvasóból is. Mindig megéri kinyitni egy Paige Toon könyvet.

Katica_98 P>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

Egy szép szerelmi történet két megsebzett ember egymásra találásáról, akik a beszélgetések, az őszinteség, és a bizalom kapcsán kerülnek közel egymáshoz.
Lassan bontakozik ki a történet, lassan nyitnak egymás felé, félnek a csalódástól. Fogadalmat tettek, hogy a testi kapcsolatot jó időre mellőzik. Ennek ellenére mindketten azt érzik, hogy ilyen komoly kapcsolatban még nem volt részük.Talán nem öt csillagos a történet, de jól volt felépítve, nem volt hiányérzetem, ezért úgy döntöttem hogy megadom a maximumot.
A kutyát Bertienek hívták, azt gondoltam hogy fiú név, de kiderült hogy lány. 157-szer szerepelt ez a név a könyvbe, a kutya pedig 30-szor. Mostanában többször kell kutya címkét hozzáadni a könyvhöz.

Niitaa P>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

„A tavalyi év végén egészen belevetettem magam a General Press kínálatába. Miután több pozitív benyomás is ért, végig néztem a korábbi kiadványok listáját és több cím is a várólistámon landolt. Bár időm még nem jutott az ezekkel való közelebb ismerkedéshez, azért négy újdonsült regényük végül csak az online könyvtáramban landolt, amiket el is kezdtem feldolgozni. Az első választásom Paige Toon Amikor megláttalak című könyvére esett. Igaz, hogy elsőre nem ragadta meg a pillantásomat, de egy kedves, tömör és jól megfogalmazott ajánló által végül feléledt bennem a kíváncsiság iránta. Innen is köszönöm még egyszer Luca, mert ez valóban nem egy hétköznapi történet, megérte a ráfordított időt.
A történetet Hannah szemén keresztül ismerjük meg. Az alapszituáció teljesen átlagos: egy fiatal nő meglát egy számára szimpatikus idegent. Kettejük között azonnal fellép egyfajta kölcsönhatás, így úgy tűnik, nyitottak lennének egy gyors kalandra, amelynek a végén az közös megállapodáson alapuló, kötelezettségektől mentes elválás, majd tiszta felejtés lenne a hozomány, ám a sors úgy gondolja, hogy ez így túl egyszerű lenne, ezért inkább egy új fejezetet nyit meg a számukra, amelyben az egyszeri romantikus viszony helyett a kapcsolatépítést helyezi előtérbe. Ám ezért a helyzet mégsem ilyen egyszerű, ugyanis, ha valahol beindul a kémia, azt nem lehet csak úgy elfojtani, megsemmisíteni. Hannah és Sonny egy olyan utat járnak be együtt, amiben sok probléma és frusztráció kerül napvilágra, hogy a megoldásra fókuszálva, egymás mellett tudjanak fejlődni. S ki tudja, lehet a végén megtalálhatják azt a boldogságot is, amit sosem kerestek.
Első ránézésre egy kellemes, könnyed regénynek tűnik, s van is ebben igazság. Az Amikor megláttalak című könyv beleillik chick lit besorolásba. A nyelvezete egyszerű, a fogalmazásmód finom, hétköznapi, a valós idejű cselekmény mentes a nagy kilengésektől és jó kikapcsolódási lehetőséget biztosít az olvasó számára. De azért ennél több is van benne. Mind Hannah, mind Sonny rejteget olyan csontvázakat a szekrényben, ami a mindennapi életvitelükre is rányomja a bélyeget; ám ezek a problémák nem a klasszikus könyves elemek kategóriába sorolhatóak. Igaz, hogy mély és több ízben váratlan, de mégsem érződik hatásvadásznak, ami fontos tényező. Leginkább a cselekmény gördülékeny előre mozdítását erősíti. Mindkettejük problémaköre a gyerekkorukra vezethető vissza, ezzel nyomatékosítva, hogy mennyire nagy kihatással van a teljes életünkre és személyiségünkre a korai években történő események. Bár mindkettőjük élete rendhagyó módon kezdődik, a felnőttlét kapujában eltöltött idő már teljesen olyan, amit bárki magáénak érezhet. Érdekes megfigyelni, hogy a felszínes átlagosság mennyire nincs egyensúlyban a belsőben keringő problémahalmazzal, s hogy ennek ijesztő mibenléte mennyire általános a mostani generációban is. Emellett pedig némi érzékenyítés, empátia-fejlesztés is megvalósul a lapokon, amely még inkább közelebb hozza az olvasót a mai világ problémáihoz. Sonny és Hannah karakterének legnagyobb ereje abban rejlik, hogy a viszontagságos életük ellenére mennyire hétköznapi érzéseik, vágyaik és belső gátjaik vannak.
Az egész regény egyfajta kellemes közhangulattal rendelkezik, az a tipikus vasárnap délelőtti érzetet nyújtja. A cselekmény nem túl mozgalmas, de a lelki hatások miatt nem mondható az sem, hogy megülne. Paige Toon leginkább az érzelmi oldalra fektetett nagy hangsúlyt. Hannah érzései eleinte felszíneshez hatnak, ám minél jobban kibontakozik a személyisége, annál inkább érthető a tartózkodó magatartása, s hogy miért enged olyan nehezen magához közel bárkit is, miközben ő valójában szereti a közösségi életet. Valójában a karaktere több szempontból leírhatatlan. Meg kell ismerni őt, ahogy a többieket is, abban a formában, ahogy az írónő elképzelte. Érdemes, mert csodás üzenetet közvetít az olvasó részére és maradandó benyomást okoz. Tényleg. Az Amikor megláttalak című könyv olvasása pont olyan kellemes, mint egy lágy tavaszi napon egy pokrócon ücsörögni a vízparton egy jó könyv és egy hűsítő limonádé társaságában.”

Bonneetoile P>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

„Elteszem a fogkefét és a fogkrémet, de félig nyitva hagyom az üveges szekrényt, ahogy szoktam. Kifelé menet Sonny odanyúl, és becsukja.
Gyorsan visszalépek, és megint kinyitom, hogy egyszerre két arcot lehessen látni a tükörben. Sonny értetlenül néz rám, de nem szól semmit. Némán megyünk ki a fürdőszobából.”

Sokkal többre számítottam, azt gondoltam, hogy teljesen el fog varázsolni, de nem így történt. Sőt, bevallom, kb. a közepéig kifejezetten untatott. Olvastam az írónőtől a Ha bárhová mehetnél könyvet, és az abszolút megfogott, számítottam rá, hogy hangulatában ez is olyan lesz. A közepétől, onnan, amikor elkezdtek nagyon „komoly” dolgokról beszélgetni már vitt magával a történet, de addig kicsit nyögvenyelős volt nekem. Egyáltalán nem volt szimpatikus Sonny karaktere, bár Hannahé sem igazán. Ahogy haladtunk előre és felszínre kerültek a múlt eseményei jobban meg lehetett érteni kettejük viselkedését és megismerni az igazi személyiségüket. Nálam kicsit elmaradt a varázs. Mondanám, hogy nem hatott meg a történet, de ez nem lenne igaz, volt kb. 1-2 jelenet, amin elpityeredtem. A párbeszédek és cselekmények néhol gyerekesnek tűntek, nem felnőtt emberekhez illők. A barátaik, Archie és Matilda nagyon cukik voltak, mint ahogy a kislányok is, de ez a cukiság nekem elmaradt a főszereplőknél. A szervezkedés szuper volt, amit a hajléktalanokért tettek. Nagyon gondolkodtam, hogy négy csillagot adjak-e, de az igazságtalanság lett volna a többi négycsillagos könyvvel, ez azért jobban tetszett kicsit, de a múlt, a sérelmek, a történések ellenére sem tudom azt mondani, hogy „hűha”.

„– Tényleg tetszik nekem – suttogom magam elé, amikor már nem tudok több emléket kicsiholni az agyamból. – De kedvelem is. Szeretek vele lenni, szeretek beszélgetni vele. És ez megijeszt. Bertie lustán megcsóválja a farkát.
Felsóhajtok, és még közelebb bújok hozzá, mert nem tudok szabadulni az érzéstől, hogy elviselhetetlenül magányos vagyok.”

vollys P>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

Mennyire fontos egy kapcsolatban a bizalom?

A könyv egy nőről és egy férfiról szól, akik a lehető leglehetetlenebb életszakaszukban találkoznak egymással. Egyikük sem alkalmas egy romantikus kapcsolat fenntartására. Ezt be is látják, de nagyon szimpatikusak egymásnak, emiatt úgy döntenek, hogy barátok maradnak.
Mindketten őriznek titkokat. Bizalmatlanok, de rájönnek, hogy egy kapcsolat csak akkor tartható fenn, ha megnyílnak egymás irányában. A bizalom segít nekik feloldani a gyermekkori traumáikat, ezáltal nyitni tudnak a világ felé.

Bővebben a blogomon:

dorci1023>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

Szerintem túl nagy hype övezi ezt a könyvet.. Először is: a címnek szerintem semmi köze a történethez, legalábbis Én nem találtam összefüggést. Másodszor: a történet számomra egysíkú volt szinte végig, elképzelni nem tudtam végül hová fog kilyukadni a szerző, majd jött a “csattanó”.. onnantól pörögtek az események és hamar végetért a könyv. Harmadszor pedig: számomra a férfi főszereplő unszimpatikus volt.. ilyen még nem fordult elő Velem.

horn_mici P>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

Mert soha nem az a vége, amit elsőre gondolsz. Persze, hiszen Paige Toon-ról van szó!!
Annyi csavar, annyi emberi érzelem.
Két ember, akik a múltjuk titkainak terhével élik a jelen életüket magukba folytva. De egyszer muszáj letenni ezt a csomagot, mert vagy felrobban, vagy még mélyebbre süllyeszt.
Aztán, amikor sikerül kimondani a kimondhatatlan, egyszerre megváltozik minden.
Amikor megláttalak – ki miért és hogy viszonyul a másikhoz.
Érdekes, hogy most egyes szám első személyben meséli el a történetet Hannah, Toon általában más-más szemszögből mutatja és vezet végig a könyvein.
Az ikrek, mint téma, már megjelent egy másik regényében is – Akit mind szerettünk – , és Ausztrália sem maradhat ki.
Elgondolkoztató történet.

majusvirag>!
Paige Toon: Amikor megláttalak

Számomra a történet mesélése döcögősnek hatott. Sajnos, a főszereplőket nem tudtam megkedvelni. Bár a traumákról szólt a könyv, mégis azt érzem, hogy azokat csak érintőleg kaptuk, így viszont nem elég hiteles a sok vívódás.

_Horváth_Bernadett_ >!

– Helló! – kiált oda az egyik férfi, erős német akcentussal.

_Horváth_Bernadett_ >!

Azt is hozzátette, hogy rá mindig számíthatok, de a
barátaim fognak végigkísérni az egész életemen. Ők vezetnek és
támogatnak majd.
– Egyetlen személy nem tudja elhordozni egy másik ember érzelmi terheit – magyarázta.

_Horváth_Bernadett_ >!

Szükségünk van arra, hogy elmondjuk másoknak a gondjainkat, és megosszuk a terhünket.
A barátok arra valók, hogy segítsenek elviselni a nehézségeket.

_Horváth_Bernadett_ >!

Közben motyog valamit maga elé, valószínűleg néhány válogatott német szót.

_Horváth_Bernadett_ >!

Még mindig nagyon hiányzol, és remélem, hogy békére leltél, bárhol is legyél.

_Horváth_Bernadett_ >!

Befejeztük a mondatot, amit a másik elkezdett, és néha
még olvastunk is egymás gondolataiban. Az ágyban fekve
beszélgettünk és suttogtunk, mígnem a szüleink büntetéssel
fenyegettek, ha nem hallgatunk el végre. A büntetés általában az
volt, hogy nem játszhattunk valami állattal, egy alomnyi
kismacskával vagy naposcsibével.

_Horváth_Bernadett_ >!

Annának nagyon tetszett az ötlet, hogy egy könyvtárban dolgozzon, könyvekkel körülvéve, csendben és nyugalomban.

_Horváth_Bernadett_ >!

Izgatottan liheg, amikor leveszem a piros pórázt a fogasról, és rácsatolom az ugyancsak piros nyakörvére.
Kinyitom az ajtót, és a zsúpfedeles verandáról kilépünk a hűvös tavaszi levegőre.

Kapcsolódó szócikkek: piros
_Horváth_Bernadett_ >!

– Ne haragudj! Ne haragudj!
Sonny felnevet, majd megissza a maradék kávéját, és a vidámsága engem is magával ragad.