Hogyan ​élheted túl, ha nincs internet? 10 csillagozás

Malacmentés

„… nem valami lelkesen ültünk a kocsiban. Barni izgult, hogy nagyiéknál benne van-e még a tévécsomagban az Animax, és meg tudja-e nézni este a Narutót, én Pigu miatt izgultam, hogy a köd, amit gyorsan a farmom köré eresztettem, vajon távol tartja-e majd a farkasokat.”

Aliz családja egy hétvégét tölt a nagyszülőknél vidéken. Se térerő, se wifi, és még a televízió is elromlott. A gyerekek nem tudnak játszani a számítógépen, az okostelefonok használhatatlanok. Vajon mivel töltik majd el ezt a pár napot?

A 9-11 éves gyerekeknek szóló pszichológiai könyvsorozat kötetei egy-egy lelki problémát járnak körül. A könyvek két részből állnak: egy történetből és a hozzá tartozó „segítő” feladatokból.

A történetet kísérő kérdések, feladatok és tanácsok segítenek abban, hogy könnyebben vedd az élet nehézségeit.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lélekdoki Móra

Móra, Budapest, 2014
72 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631197723 · Illusztrálta: Kalmár István

Trudiz >!
Pacskovszky Zsolt – Rigler Ilona: Hogyan élheted túl, ha nincs internet?

Bizony lehet találkozni ilyen neveletlennek tűnő gyerkőcökkel, de a kedvenc számítógépes program el nem érése kiválthat hasonló ellenállást. Az „elgépesedés” negatív hatásai érzékelhetők. Tudatosan kellene az emberi kapcsolataink; a közös élmények elérésére, szervezésére törekednünk…

graphoman IP>!
Pacskovszky Zsolt – Rigler Ilona: Hogyan élheted túl, ha nincs internet?

Nekem tetszett :) Életszerű a történet és kedvesek az illusztrációk. A végén a kérdések is jók szerintem, többnyire nem túlzottan megmondósak – persze jó lenne valaki olyat is hallani, aki megbeszélte otthon a gyerekeivel.

kriszmanesz P>!
Pacskovszky Zsolt – Rigler Ilona: Hogyan élheted túl, ha nincs internet?

bár a történet életszerű bevillant egy-két emlék az alföldi tanyán töltött nyarakról – bár akkor még nem voltak mobiltelefonok… mégis erőltetett. főleg a könyv végén lévő feladatok, amik szerintem nem igazán segítik az olvasásértést. de persze ez csak szubjektív vélemény. a két kölök amúgy túlzottan bosszantó volt, és a szülőkön is jelentkeztek az elvonási tünetek.

Gáborr_Nagy>!
Pacskovszky Zsolt – Rigler Ilona: Hogyan élheted túl, ha nincs internet?

Nagyon bosszantó két gyerek a főszereplő, idegesítettek. Elég didaktikus könyv, de legalább hamar végzel vele. A végén a feladatok szerintem erőltetettek.