Hogyan ​élheted túl a szüleid válását? 2 csillagozás

Pacskovszky Zsolt – Rigler Ilona: Hogyan élheted túl a szüleid válását?

A Móra Kiadó 9-11 éves gyerekeknek szóló pszichológiai könyvsorozatának kötetei egy-egy lelki problémát járnak körül. A könyvek két részből állnak: egy történetből és a hozzá tartozó, segítő feladatokból, tanácsokból, amelyek magyarázzák és feloldják az olvasóban az ábrázolt konfliktust és érzelmeket. A kapcsolódó feladatok, tanácsok a Heim Pál Gyermekkórház mentálhigiénés szakembereinek szakmai tudásán alapulnak, a történetek a szakmai csapat és Pacskovszky Zsolt író közös munkájával valósultak meg. A sorozat második kötete a válás témakörével foglalkozik.

„Majdnem egy éve történt, nem sokkal a kilencedik szülinapom után. Egyik vasárnap reggel, amikor gyanútlanul kimentem a konyhába, apu székén ott terpeszkedett az az ember… Anyu azt mondta, azért van annyit nálunk, hogy ő ne legyen annyira egyedül, most, hogy apu elment.” Így kezdődik Luca története, aki egy év alatt szorongásokkal és fájdalmakkal teli utat jár be, míg megbékél szülei döntésével.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lélekdoki Móra

Móra, Budapest, 2013
62 oldal · ISBN: 9789631194227 · Illusztrálta: Kalmár István

dianna76 P>!
Pacskovszky Zsolt – Rigler Ilona: Hogyan élheted túl a szüleid válását?

Először is leszögezném, hogy ezt a könyvet nem hasonló, vagy azonos élethelyzet miatt olvastam, mint amiről szól.
Jobban tetszett, mint a sorozat előzőleg olvasott, és első darabja. Teljesen valós volt az élethelyzet, és az érzések, amik a mesélő gyermekben megjelentek. Komoly témával foglakozik ez a könyv is. Egy válás nem csak a szülőknek nehéz, hanem a gyerekeknek is. Úgy érzik elveszítik vele a megszokott biztonságot, ráadásul idővel a szülők új párkapcsolatot alakítanak ki, ami tovább nehezíti a helyzetet. Nagyon jó volt, hogy a történet végére kibontakozott a kislányban a pozitív felismerés, hogy a mostohát nem kell, vagy szabad szó szerint érteni. A makacsságot és tiltakozást felváltotta az együttműködés.

Móra, Budapest, 2013
62 oldal · ISBN: 9789631194227 · Illusztrálta: Kalmár István