Pillantás ​a császár hálószobájába 4 csillagozás

P. Szabó József: Pillantás a császár hálószobájába

„Egy rendes útikönyvet azzal szokás kezdeni,hogy elindultam…Hogy ezúttal mégsem ezzel kezdem,annak oka – a szerencse! Mármint az én szerencsém,amely úgy hozta,hogy évek hosszú során sokszor indulhattam útnak a Távol-Kelet-re és utam sokszor elvezetett Tokióba is…”

Panoráma, Budapest, 1985

P. Szabó József: Pillantás a császár hálószobájába

Ez a második könyv, amit Japánról olvasok. Az első ez volt http://moly.hu/konyvek/feher-klara-nemes-laszlo-gesak-pagodak-titkok amiben a szerzők egy három hetes kirándulás élményét osztották meg az olvasókkal ami az 1964-es Olimpia alkalmával történt.
A Pillantás a császár hálószobájába sokkal széleskörűbb írás, ami a témákat illeti és 1985-ben jelent meg. Jó volt látni azt a 20 éves fejlődést, amin Japán keresztül ment.
A szerző humora sem elhanyagolandó, valósággal hahotáztam, amikor a sumokról írt :)
Mindenképp érdemes elolvasni. Nekem segített egy világosabb képet látni erről a keleti népről.

Kahoko>!
P. Szabó József: Pillantás a császár hálószobájába

Érdekes, olvasmányos és vicces. Nagyon tetszett! Igaz, hogy 1985 óta sok minden változhatott (változott is!) Japánban, így a könyv nem mondható épp aktuálisnak, de engem ez egy cseppet sem érdekel. A szerző stílusa és háttértudása kárpótolt ezért az apróságért.

kedaiyun>!
P. Szabó József: Pillantás a császár hálószobájába

Érdekes könyv Japánról, a szerző rövid fejezetekben mutat be egy-egy érdekességet, hangvétele személyes. Tetszett, hogy a mai (illetve most már az akkori, 80-as évekbeli) országról szól, ugyanakkor egy kis történelmi visszatekintés is van benne. Érdekes, hogy a könyvben a japán szavak nem a magyaros átírás szerint szerepelnek, hanem a Hepburn-átírás szerint.

Minka>!

A japán turista első számú jellemzője ugyanis az, hogy lármás.

Minka>!

A legteljesebbnek mondott japán szótár nem kevesebb, mint 48902 címszót, azaz „címjelet” tartalmaz, sok tízezer összetétellel, és a legbonyolultabb írásjelet 48 vonással kell leírni.