Elemi ​halmazelmélet 0 csillagozás

Halmazelméleti feladatok
P. R. Halmos – L. E. Sigler: Elemi halmazelmélet

A ​matematikusok megegyeznek abban, hogy mindannyiuknak ismernie kell némileg a halmazelméletet, véleménykülönbségek csak akörül merülnek fel, mit jelentsen az, hogy némileg. E könyv válaszomat tartalmazza a kérdésre. Az a célja, hogy a felsőbb matematikát tanuló egyetemistákat megismertesse a mindennapi élet alapvető halmazelméleti tényeivel, az ehhez szükséges filozófiai alapokkal és logikai formalizmusokkal. Mindvégig a matematika egyéb területeivel, pl. csoportokkal, integrálokkal, sokaságokkal foglalkozni vágyó kezdő matematikusok szempontjait tartottam szem előtt. Éppen ezért a könyv fogalmai és módszerei csak egy részét képezik a standard matematikai eszközöknek, a téma specialistái semmi újjal nem találkoznak.

Tudományos irodalmi hivatkozások nem illenek egy ilyen tisztán ismertető jellegű könyvbe. Azoknak azonban, akiket a halmazelmélet önmagáért érdekel, tudniuk kell, hogy sokkal több tartozik e témához, mint ami itt található.

A halmazelméletben az… (tovább)

Műszaki, Budapest, 1981
200 oldal · ISBN: 9631038572 · Fordította: Győri Ervin, Komjáth Péter

Kovács Zoltán (szerk.): Feladatgyűjtemény lineáris algebra gyakorlatokhoz
Obádovics J. Gyula: Vektoranalízis és alkalmazása
D. O. Skljarszkij – N. N. Csencov – I. M. Jaglom: Aritmetika és algebra
Gáspár László: Lineáris algebra példatár
Laczkovich Miklós: 333 mértékelméleti feladat
I. A. Lavrov – L. L. Makszimova: Halmazelméleti, matematikai logikai és algoritmuselméleti feladatok
Obádovics J. Gyula: Vektoralgebra: mátrixok, determinánsok többváltozós függvények
G. P. Gavrilov – A. A. Szapozsenko: Diszkrét matematikai feladatgyűjtemény
L. A. Kaluzsnyin: Bevezetés az absztrakt algebrába