Én, ​Strahd (Ravenloft 7.) 41 csillagozás

Egy vámpír emlékiratai
P. N. Elrod: Én, Strahd

Strahd von Zarovich… Több száz éves vámpírmester, akinek múltja az idők homályába vész. Barovia rettegett kényura már évtizedek óta nem tette ki lábát a Ravenloft kastélyból, a félelem ködbe vesző ékszeréből. Népe már a halálát találgatja, Rudolf van Richten, a magányos vámpírvadász azonban sejti az igazságot, és elindul a szörnyeteg búvóhelyére, hogy bizonyosságot szerezzen. A kastély egyik ódon szobájában egy fóliáns vár arra, hogy fellapozzák. Az ősi vámpír tragédiáját, átkát és végzetét rejtik az évszázados sorok, melyek hitelességéhez kétség sem férhet, hiszen a könyv nem más, mint Strahd von Zarovich naplója…

Eredeti mű: P. N. Elrod: I, Strahd

Eredeti megjelenés éve: 1993

Szukits, Szeged, 1999
246 oldal · ISBN: 9639151254 · Fordította: Csiszár Dénes

zamil P

P. N. Elrod: Én, Strahd Egy vámpír emlékiratai

Vegyes érzéseim vannak, a könyvel kapcsolatba. Az író stílusa tetszik, jól megírt mű. A történet kicsit kevésnek tűnik, elbírt volna több eseményt (oldalt), hisz a témaválasztás jó volt.
Ami viszont igen nagy negatívum számomra, hogy Ravenloft műről beszélünk, ami számomra egy sötét, kegyetlen, borzogató világ. Ez nem jött át a könyvön, sőt, ha eltekintünk attól, hogy az ország határát átjárhatatlan köd borítja, és a kastély neve Ravenloft, akkor bármilyen világba behelyezhető. Így, hogy ebbe a világba ültette be az író a történet, kicsit szegényesnek találtam.
Összességében érdemes elolvasni, mert klasszikus vámpír regény lett, ami jól meg is lett írva.

Greywind

P. N. Elrod: Én, Strahd Egy vámpír emlékiratai

A klasszikus Drakula-sztori egy kicsit felrázva és megcsavarva, avagy mi lett volna, ha a vámpír győz. Tetszettek a karakterek, a hangulat, igazi Ravenloft regény, a jobb fajtából.

TBS

P. N. Elrod: Én, Strahd Egy vámpír emlékiratai

Nem volt rossz, de lehetett volna jobb is :)

csartak MP

P. N. Elrod: Én, Strahd Egy vámpír emlékiratai

régen nekem is kedvenc volt :)

Rendbonto

P. N. Elrod: Én, Strahd Egy vámpír emlékiratai

Strahd múltjáról szóló könyvecske nem okozott csalódást, még úgy sem, hogy nagyrészt tudtam miről fog szólni (A ködök vámpírja miatt). Ám még ez se rombolta le az élményt, amit a könyv nyújtott nekem. Ugyanúgy megtalálható a tipikus Ravenloft hangulat benne, és ugyanúgy magába szippant ez a világ. Egyet sajnáltam csak, hogy rövidke történet ez. Minden esetre egészen más szemszögből ismerhettem meg Strahd-ot, és sok minden vele kapcsolatban és magával Ravenlofttal a helyére került számomra.

amnaen

A gazdag ember mindenki mást gazdagnak hisz, az intelligens pedig úgy gondolja, mindenki más is hasonlóan eszes. Mindketten rájönnek tévedésükre, amikor megtudják az igazságot.

amnaen

Egyetlen ablak sem volt a kastélynak ezen a részén, ezért – habár odakint forró, fényes hajnal derengett – Van Richternek saját fényforrásról kellett gondoskodnia.

Ravenloft sorozat · Összehasonlítás