Mary ​Poppins, a konyhatündér (A csudálatos Mary Poppins 5.) 32 csillagozás

P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Nagy a gond a Cseresznyefa utca 17-ben! A Banks házaspár üdülni indul, és Brill néni, a szakácsnő is sürgősen elutazik, mert beteg unokahúgát kell istápolnia. Mi lesz a Banks gyerekekkel? Ki főz nekik ebédet, vacsorát? Nem kell sokat találgatni – Mary Poppins, mint mindig, most is a helyzet magaslatán áll, és egy héten át olyan ebédeket-vacsorákat sikerít, hogy a királynő is megnyalhatná utánuk az ujját! Segítségére vannak a Banks gyerekek, és -meglepetés!- be-beállítanak a régebbi Mary Poppins-kötetek jól ismert kedves szereplői, Corry néni a leányaival, Bumm tengernagy, Lark kisasszony, a Madaras Asszony, no meg Mary Poppins jeles rokonai, Arthur bácsi, a Hengerbucska házaspár és Trilla úr, a muzikális ezermester. A mese vége pedig nem más, mint a történet valamennyi pompásnál pompásabb étkének receptje – vagyis MARY POPPINS SZAKÁCSKÖNYVE, A-tól Z-ig.

Eredeti cím: Mary Poppins in the Kitchen – A Cookery Book with a Story

Eredeti megjelenés éve: 1975

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak Ciceró

Ciceró, Budapest, 2008
148 oldal · ISBN: 9789635396627 · Fordította: Borbás Mária

Mary Poppins

Gyöngyi0309>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Ezt a kötetet nem olvastam gyerekkoromban. Valószínűleg akkor jobban élveztem volna, mint most ezt a szakácskönyv-mesekönyvet.
A kötet első harmada egy felvezetés, de nagyon összecsapott, szinte tényleg másról sem szól, mint a főzésről.
Mary szakácskönyve az angol konyhát vette alapul, voltak benne nekünk magyaroknak furcsaságok, viszont tartalmaz néhány jó receptet.
Jókat derültem azon, hogy pl: a hal megtisztítását bízzuk a halárusra.
Sajnos nekem ez most annyira nem jött be, enyhén pénzszagot árasztottak a lapok.
Sokkal aranyosabb lett volna, ha annak az egy hét történéseit -amíg Mary a szakácsnő- bővebben, szebben kidolgozza az írónő.
Viszont gondolom a kisgyerekeknek meghozza a kedvét a főzésben való segédkezéshez.

Ciceró, Budapest, 2008
148 oldal · ISBN: 9789635396627 · Fordította: Borbás Mária
Erzsébet_Szászi>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Ez tulajdonképpen egy szakácskönyv, amihez kapunk bevezetésként néhány apró szösszenetet, hogy „gyerekbarátabb” legyen a dolog. Csak sajnos a szösszenetek szereplőinek sincs igazán közük az aktuálisan főzött ételhez. A receptek elsősorban a tradicionális angol konyhából származnak, ami eléggé távol áll tőlünk. Ettől függetlenül van benne egy-két étel, amit lehet hogy megpróbálunk elkészíteni a gyerekekkel.

Lahara IP>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Mondjuk. Eléggé összedobott, zsengébb korban olvasva nem lenne zavaró, tíz évesen főznêk belőle.

meseanyu P>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

A receptek jók, biztos kipróbálunk majd egyet kettőt, de a sztorik elég gyengécskék az eddigiekhez viszonyítva.

vikiniki2>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Maga a történet nem volt különösebben jó, de a receptek egész jónak tűnnek. Majd kipróbálok párat.

krisztina990>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Kellemes kis történet volt. Tetszett, hogy adtak hozzá recepteket, majd ha lesz időm kipróbálok párat.

ribizlii>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Rövid, egyszerű és mégis nagyszerű. Öt csillag, mivel nagyszerűen leköti Mary Poppins a gyerekek figyelmét. Játszva lehet legjobban tanulni. Jó ötlet a végén a receptgyűjtemény. Főzéssel kapcsolatos történet közben könnyen meg lehet éhezni. Ha mesében szerepel egy bizonyos étel, könnyebb rábírni a gyereket, hogy megkóstolja.

Renkou P>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

A történet édeskevés benne sajnos, de nosztalgiának remek volt.
A receptek közül pedig tutira kipróbálok párat majd, mert érdekesnek tűnnek, főleg 1-2 desszert (vajaskenyér felfújt).

Noferure P>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Hát…ez a kötet nagyon kilóg a többi közül. 50 oldalnyi maga a történet, a többi recept.
De nem is ez a baj, valahogy összecsapottnak, és Mary világától teljesen idegennek hat az egész.
Legalábbis az a Mary Poppins, aki (valószínűleg minimum) több száz éves, rengeteg varázslatra képes, minden állat nyelvén beszél, az a Mary Poppins szorulna segítségre, amikor egy hétig rá bízzák a főzést? Ráadásul olyan emberek segítségére, mint a Madaras asszony a parkból, vagy Bumm tengernagy?? Ráadásul az eddigi kötetekben elképesztően arrogáns, és egy ilyen emberről inkább azt feltételezném, hogy senki segítségét nem fogadja el, mert csak akkor lesz tökéletes, ha ő csinálja.
Néhány sütireceptet azért majd kipróbálok, egész jónak tűnnek.

Popcsikovics_Hermina>!
P. L. Travers: Mary Poppins, a konyhatündér

Története tk. nincs a könyvnek, vagy említésre sem méltó, a könyv nagyobbik részét a brit receptek teszik ki, amik egészen érdekesek, párat ki lehetne közülük próbálni.
Az illusztrációk egész jók.

Habók P>!

– De hiszen maga mindig azt mondja, Mary Poppins, hogy a holnap sosem jön el!
– Hát akkor nevezzük hétfőnek – mondja Mary Poppins. – Mivelhogy a hétfő mindig eljön!

Kapcsolódó szócikkek: Mary Poppins
krisztina990>!

– Trilla bácsi – szólal meg Michael –, a világon mindennek megvan a maga muzsikája?
– Mindennek – bólint Trilla bácsi.
– És mindenkinek? – tudakolja Jane.
– Mindenkinek! – jelenti ki Trilla bácsi.

Csütörtök

A csudálatos Mary Poppins sorozat · Összehasonlítás