48. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

A ​csudálatos Mary visszatér (A csudálatos Mary Poppins 2.) 179 csillagozás

P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Emlékeztek még arra a napra, amikor Mary Poppins először jelent meg a Cseresznyefa utcában? És arra, hogy mennyi bámulatos kalandban volt részük a Banks gyerekeknek Mary oldalán egészen addig a napig, amikor megfordult a szél, és Mary éppolyan váratlanul, mint ahogy érkezett, elrepült az esernyőjével? A csudálatos Mary azonban szerencsére nem örökre távozott a Banks házból. Egy papírsárkány segítségével visszatér Jane-hez és Michaelhez, legalábbis annak a zsinórján ereszkedik le a földre – ezt a parkőr is tanúsíthatja. De akárhogy is, annyi bizonyos, hogy a csudálatos dadatündér mellett a Banks gyerekek talán még az eddigieknél is érdekesebb, izgalmasabb kalandokat élnek át. Travers méltán világsikert aratott Mary Poppins-könyveinek második kötetét veheti most kézbe az olvasó; ez a kötet is Mary Shepard illusztrációival jelenik meg.

Mary Poppins visszatér címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1935

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak

Kossuth, Budapest, 2016
ISBN: 9789630985031 · Felolvasta: Polyák Lilla
Ciceró, Budapest, 2014
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635399031 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Mary Shepard
Ciceró, Budapest, 2005
224 oldal · ISBN: 9789635394500 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Mary Shepard

Mary Poppins

Gyöngyi0309 P>!
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Sokkal jobban tetszett, mint az előző, ez most nem volt olyan döcögős. Mary most is nagyképű, de a csoda karöltve jár vele, úgyhogy megbocsájtható. A Banks gyerekek most is számos kalandot élnek át a nevelőnővel, bővül a család Annabel-lel.
Banks papa viszont most nagyon nem volt szimpatikus, ha káosz van otthon a négy gyerek miatt, és nincs ott Mary akkor rögtön hajóutra kell készülni?! Na meg amit Annabel születésekor művelt…nem lesz új csempe, kit érdekel?!
A kedvenc történetem az volt, mikor Mary segytségével Nellie-Rubina és Finta bácsi elhozta a tavaszt. Ide is hozhatnák már..
A kedvenc Banks gyerekem a rosszcsont Michael…annyira édes, de a szíve neki is a helyén van.
Kíváncsi leszek, hogy a következő részben hogyan érkezik és távozik a csodálatos, makulátlan külsejű nevelőnő.

P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Nekem jobban tetszett ez a történet-gyűjtemény, mint az előző. Valószínűleg megszoktam már Mary Poppinst és az inkompetens Banks szülőket az elkényeztetett kölykeikkel. A különös történések zseniálisak, akárcsak a mellékszereplők – élvezetesebb volt már az első történettől kezdve! Sokat mosolyogtam, faltam a sztorikat és féltem a végére érni (ez az utolsó Mary Poppins könyv a birtokomban… brühühűű). Viszont félúton – mintegy időhúzásképpen – megnéztem a Mr. Banks megmentését és röhögtem néha, de mégsem szerettem. Miután utána jártam az írónő életének kifejezetten utáltam… Csalódás, hm? Jobb nem ismerni a(z) kedvenc író(k) életét.

Kedvenc mellékszereplőm: A léhűtő
Kedvenc részem: Robertson Ay története

Az illusztrációk nagyon bájosak továbbra is, de sajnálatomra a borító durván lespoilerez egy kulcsfontosságú momentumot.

P.S.: Egyelőre nincs meg a többi rész, szóval picit szomorú vagyok, de azért figyelem jártamban-keltemben majd őket.

Dühöngés, rajongás: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/05/mary-poppins2.html

Móra, Budapest, 1974
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 963110219X · Fordította: Borbás Mária, Székely Magda · Illusztrálta: Mary Shepard
PuPilla>!
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Boldogult minimoly koromban elkezdtem bejelölgetni a Mary Poppinsokat, de akkor még kicsi volt az adatbázis, és pl ez sem volt fenn még szerintem.
Olyan könyv, és olyan könyvélmény, hogy nem kell, hogy a kezem ügyében legyen, elég csak rágondolnom, és tudom milyen illata volt a lapjainak…

cippo I>!
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Hát ahogy most megláttam, csak ennyi szakadt ki belőlem tocsogós-negédes áhitatban: hhjaaaj!

SarahSparkle>!
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Én még mindig nagyon szeretem ezt az önimádó és folyton lelépő nőszemélyt – 19 éves fejjel is vidámabban látok a kedves meséktől, és magától Mary Poppinstól mindet! :)

Habók P>!
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Mary szerencsére visszatért a Banks családhoz, így kaptam még néhány nagyon élvezetes történetet. (Az a lufis utazás – azt azóta irigylem, mióta először olvastam a könyvet.) Azóta tavaszonként várom a szíves üzeneteket. Az sem baj, hogy hiába.

Zsofir>!
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Amikor gyerekként olvastam a könyvet, én is ugyanúgy élveztem a kalandokat, mint Jane és Michael, de Mary Poppins stílusán nehéz volt eligazodni.
Most viszont inkább kívülről láttam a főhőst és olvasás közben azon gondolkoztam, hogy ugyanolyan népszerű lenne-e a könyv, ha MP émelyítően kedves lenne. (Most tekintsünk el a filmtől.)
Azt sem tudom eldönteni, hogy Jane és Michael MP-t kedvelték-e, vagy a csodás dolgokat, amik történtek velük.
De a sok filozofálás közepette azért magam is belefeledkeztem a történetbe és ámultam a varázslatokon. :)))

Móra, Budapest, 1991
330 oldal · ISBN: 9631168336 · Fordította: Borbás Mária, Székely Magda · Illusztrálta: Mary Shepard
Nicole_Kinney I>!
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Sokáig tartott kiolvasni, de csak mert eljött ennek az évnek is az a szakasza, amikor kicsit félre kell tennem azokat a könyveket, amiket szórakozásból olvasok, egyébként ugyanaz a kellemes báj és varázslat köszönt vissza a lapjairól, mint az előző kötetnek. Aranyos sorozat, jó érzés a szürke hétköznapokból elszökni egy kicsit a világába.

P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Én teljesen megértem, hogy a gyerekek imádják. Ki mással lehet szivárványon mászkálni, lufikkal repkedni, körhintával űrsétát tenni… :)

BZsofi P>!

(…) a világon minden teremtett embernek megvan a léggömbje, ha el nem hamarkodja, és jót választ.

250. oldal, VIII. Léggömb és léggömb

BZsofi P>!

Olyan reggel volt, amikor az egész világ takaros, fényes, ragyogó, mintha éjszaka alaposan kitakarították volna.

AniTiger P>!

– De kik vagytok ti? – kérdezte Michael.
– Mi vagyunk az ikrek. Ő Pollux, én vagyok Castor. Mindig együtt vagyunk.
– Mint a sziámi ikrek?
– Úgy, vagy még jobban. A sziámi ikrek csak testben nőttek össze, de mi ketten egy szív, egy lélek vagyunk. Egymás gondolatait gondoljuk, egymás álmait álmodjuk.

208. oldal, 7. fejezet - Esti kimenő (Móra, 1974)

Kapcsolódó szócikkek: ikrek
AniTiger P>!

– Öregszem – krákogta szomorúan. – Ez itt a baj. Elszállt már az ifjúságunk, igaz-e, Mary Poppins?
– Nem tudom, veled mi a helyzet – és Mary Poppins gőgösen felegyenesedett –, de én éppolyan fiatal vagyok most is, mint mindig!
– Hiába – ingatta fejét a seregély –, te vagy a világ csodája. Az egyetlen, a varázslatos, az utolérhetetlen, a csodálatos csoda! – Kerek szeme gonoszul csillogott. – Ha úgy volna, jó volna! – szólt vissza gorombán, miközben kiröppent az ablakon.

163. oldal, 5. fejezet - Az új gyerek (Móra, 1974)

Lily_Neko>!

– Tudni akarom, hogyan viselkedtetek a távollétemben! – közölte szigorúan Mary Poppins.
Azzal kivette Jane szájából a hőmérőt, és a világosság felé tartotta.
– Gondatlan, Figyelmetlen, Rendetlen Kislány – olvasta hangosan.

Amikor pedig a Barbaráét mérte, Mary Poppins ezt a két szót olvasta le:
– Elkényeztetett Kisbaba.
– Hm! – horkant fel. – Épp ideje, hogy visszajöttem!
Azután gyorsan ő is a szájába dugta a lázmérőt. egy pillanatig benne hagyta, majd kivette.
– Igen Kiváló, Érdemes Személy. Minden Tekintetben Tökéletesen Megbízható.
Elégedett, hiú mosoly villant fel Mary Poppins arcán, míg leolvasta hőmérsékletét.

27-28. oldal, I. A sárkány

AniTiger P>!

Mary Poppins haragosan nézett rájuk.
– Mi ez, gyerekszoba vagy állatkert? – tudakolta mérgesen. – Erre feleljetek!
– Áll… izé… úgy értem… – Michael sürgősen elhallgatott, mert elkapta Mary Poppins pillantását. – Úgy értem, gyerekszoba – fejezte be szárnyaszegetten a mondatot.

155. oldal, 5. fejezet - Az új gyerek (Móra, 1974)

AniTiger P>!

– Szervusz – mondta a király. – Hát te ki vagy? – Rossz volt ugyanis az arcmemóriája.
– Hát ha már éppen erről van szó – felelte az idegen –, ki vagy te?
– Én vagyok a híres király – mondta a király, felemelte elgörbült jogarát, és igyekezett fontos képet vágni.
– Én pedig a léhűtő – hangzott a válasz.

176. oldal, 6. fejezet - Robertson Ay története (Móra, 1974)

_Andrea_>!

– Ebből elég volt! – mondta Mary Poppins, és dühösen nézett Jane-re. – Ha ebben a házban valaki is szép, az… – Elhallgatott, és önelégült mosollyal szemlélte tükörképét.
– Kicsoda? – kérdezte kórusban Jane és Michael.
– Azt nem hívják Banksnek! – vetette oda Mary Poppins. – Most pedig elhallgassatok!

III. SZERENCSÉTLEN SZERDA

BZsofi P>!

Már nem esett a hó, de nagy halmokban borította a kertet, a parkban is mindent betakart. Olyan volt, mint egy vastag, fehér pehelydunyha. A Cseresznyefa utca fáinak csupasz ágait villogó hóréteg fedte; a park máskor kecses zöld kerítése most fehér volt és gyapjas.

267. oldal, IX. Nellie-Rubina

Kapcsolódó szócikkek:
_Andrea_>!

Dédapó megint elmosolyodott azzal a borzasztó, fogatlan mosolyával.
– Azt hiszed, elengedünk? – kérdezte. – Eltörted a tálunkat. Viselned kell a következményeket.
Mit gondolsz, csak így eleresztünk?
– Majd jóváteszem. Nekiadom a festékesdobozomat.
– Neki is van festékesdoboza.
– A karikámat.
– Kinőtt már a karikázásból.
– Hát akkor… – Jane hangja elcsuklott – ha felnövök, hozzámegyek feleségül.
Dédapó kukorékolva nevetett.

III. SZERENCSÉTLEN SZERDA