42. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján

A ​csudálatos Mary visszatér (A csudálatos Mary Poppins 2.) 169 csillagozás

P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Emlékeztek még arra a napra, amikor Mary Poppins először jelent meg a Cseresznyefa utcában? És arra, hogy mennyi bámulatos kalandban volt részük a Banks gyerekeknek Mary oldalán egészen addig a napig, amikor megfordult a szél, és Mary éppolyan váratlanul, mint ahogy érkezett, elrepült az esernyőjével? A csudálatos Mary azonban szerencsére nem örökre távozott a Banks házból. Egy papírsárkány segítségével visszatér Jane-hez és Michaelhez, legalábbis annak a zsinórján ereszkedik le a földre – ezt a parkőr is tanúsíthatja. De akárhogy is, annyi bizonyos, hogy a csudálatos dadatündér mellett a Banks gyerekek talán még az eddigieknél is érdekesebb, izgalmasabb kalandokat élnek át. Travers méltán világsikert aratott Mary Poppins-könyveinek második kötetét veheti most kézbe az olvasó; ez a kötet is Mary Shepard illusztrációival jelenik meg.

Mary Poppins visszatér címmel is megjelent.

Eredeti mű: P. L. Travers: Mary Poppins Comes Back

Eredeti megjelenés éve: 1935

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak

Kossuth, Budapest, 2016
ISBN: 9789630985031 · Felolvasta: Polyák Lilla
Ciceró, Budapest, 2014
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635399031 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Mary Shepard
Ciceró, Budapest, 2005
224 oldal · ISBN: 9789635394500 · Fordította: Borbás Mária · Illusztrálta: Mary Shepard

Mary Poppins

Gyöngyi0309 P
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Sokkal jobban tetszett, mint az előző, ez most nem volt olyan döcögős. Mary most is nagyképű, de a csoda karöltve jár vele, úgyhogy megbocsájtható. A Banks gyerekek most is számos kalandot élnek át a nevelőnővel, bővül a család Annabel-lel.
Banks papa viszont most nagyon nem volt szimpatikus, ha káosz van otthon a négy gyerek miatt, és nincs ott Mary akkor rögtön hajóutra kell készülni?! Na meg amit Annabel születésekor művelt…nem lesz új csempe, kit érdekel?!
A kedvenc történetem az volt, mikor Mary segytségével Nellie-Rubina és Finta bácsi elhozta a tavaszt. Ide is hozhatnák már..
A kedvenc Banks gyerekem a rosszcsont Michael…annyira édes, de a szíve neki is a helyén van.
Kíváncsi leszek, hogy a következő részben hogyan érkezik és távozik a csodálatos, makulátlan külsejű nevelőnő.

P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Nekem jobban tetszett ez a történet-gyűjtemény, mint az előző. Valószínűleg megszoktam már Mary Poppinst és az inkompetens Banks szülőket az elkényeztetett kölykeikkel. A különös történések zseniálisak, akárcsak a mellékszereplők – élvezetesebb volt már az első történettől kezdve! Sokat mosolyogtam, faltam a sztorikat és féltem a végére érni (ez az utolsó Mary Poppins könyv a birtokomban… brühühűű). Viszont félúton – mintegy időhúzásképpen – megnéztem a Mr. Banks megmentését és röhögtem néha, de mégsem szerettem. Miután utána jártam az írónő életének kifejezetten utáltam… Csalódás, hm? Jobb nem ismerni a(z) kedvenc író(k) életét.

Kedvenc mellékszereplőm: A léhűtő
Kedvenc részem: Robertson Ay története

Az illusztrációk nagyon bájosak továbbra is, de sajnálatomra a borító durván lespoilerez egy kulcsfontosságú momentumot.

P.S.: Egyelőre nincs meg a többi rész, szóval picit szomorú vagyok, de azért figyelem jártamban-keltemben majd őket.

Dühöngés, rajongás: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2015/05/mary-poppins2.html

Móra, Budapest, 1974
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 963110219X · Fordította: Borbás Mária, Székely Magda · Illusztrálta: Mary Shepard
PuPilla
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Boldogult minimoly koromban elkezdtem bejelölgetni a Mary Poppinsokat, de akkor még kicsi volt az adatbázis, és pl ez sem volt fenn még szerintem.
Olyan könyv, és olyan könyvélmény, hogy nem kell, hogy a kezem ügyében legyen, elég csak rágondolnom, és tudom milyen illata volt a lapjainak…

cippo IP
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Hát ahogy most megláttam, csak ennyi szakadt ki belőlem tocsogós-negédes áhitatban: hhjaaaj!

SarahSparkle
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Én még mindig nagyon szeretem ezt az önimádó és folyton lelépő nőszemélyt – 19 éves fejjel is vidámabban látok a kedves meséktől, és magától Mary Poppinstól mindet! :)

Habók P
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Mary szerencsére visszatért a Banks családhoz, így kaptam még néhány nagyon élvezetes történetet. (Az a lufis utazás – azt azóta irigylem, mióta először olvastam a könyvet.) Azóta tavaszonként várom a szíves üzeneteket. Az sem baj, hogy hiába.

jezsek P
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Mary visszaérkezik, és amíg Bankséknál van, az előző részben szereplő történetekhez meglehetősen hasonló kalandok esnek meg a Cseresznyefa utcában… Megint van kisbabás, csillagos és rosszalkodós történet, megismerjük Mary újabb rokonát, Mary megint segít egy titokzatos személynek – most nem csillagot ragaszt, hanem tavaszt csinál –, állatkert helyett cirkusz van… Akinek az előző könyv tetszett, ez is biztosan fog. Szerintem az előző könyv nélkül is élvezhető.
Nagy meglepetésre kiderült számomra, hogy Travers NŐ… Mary Sheperddel, a csodaszép rajzok alkotójával együtt szerepel az egyik képen …

Nicole_Kinney I
P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Sokáig tartott kiolvasni, de csak mert eljött ennek az évnek is az a szakasza, amikor kicsit félre kell tennem azokat a könyveket, amiket szórakozásból olvasok, egyébként ugyanaz a kellemes báj és varázslat köszönt vissza a lapjairól, mint az előző kötetnek. Aranyos sorozat, jó érzés a szürke hétköznapokból elszökni egy kicsit a világába.

P. L. Travers: A csudálatos Mary visszatér

Én teljesen megértem, hogy a gyerekek imádják. Ki mással lehet szivárványon mászkálni, lufikkal repkedni, körhintával űrsétát tenni… :)

BZsofi +SP

(…) a világon minden teremtett embernek megvan a léggömbje, ha el nem hamarkodja, és jót választ.

250. oldal, VIII. Léggömb és léggömb

BZsofi +SP

Olyan reggel volt, amikor az egész világ takaros, fényes, ragyogó, mintha éjszaka alaposan kitakarították volna.

AniTiger MP

– De kik vagytok ti? – kérdezte Michael.
– Mi vagyunk az ikrek. Ő Pollux, én vagyok Castor. Mindig együtt vagyunk.
– Mint a sziámi ikrek?
– Úgy, vagy még jobban. A sziámi ikrek csak testben nőttek össze, de mi ketten egy szív, egy lélek vagyunk. Egymás gondolatait gondoljuk, egymás álmait álmodjuk.

208. oldal, 7. fejezet - Esti kimenő (Móra, 1974)

Kapcsolódó szócikkek: ikrek
AniTiger MP

– Öregszem – krákogta szomorúan. – Ez itt a baj. Elszállt már az ifjúságunk, igaz-e, Mary Poppins?
– Nem tudom, veled mi a helyzet – és Mary Poppins gőgösen felegyenesedett –, de én éppolyan fiatal vagyok most is, mint mindig!
– Hiába – ingatta fejét a seregély –, te vagy a világ csodája. Az egyetlen, a varázslatos, az utolérhetetlen, a csodálatos csoda! – Kerek szeme gonoszul csillogott. – Ha úgy volna, jó volna! – szólt vissza gorombán, miközben kiröppent az ablakon.

163. oldal, 5. fejezet - Az új gyerek (Móra, 1974)

Lily_Neko

– Tudni akarom, hogyan viselkedtetek a távollétemben! – közölte szigorúan Mary Poppins.
Azzal kivette Jane szájából a hőmérőt, és a világosság felé tartotta.
– Gondatlan, Figyelmetlen, Rendetlen Kislány – olvasta hangosan.

Amikor pedig a Barbaráét mérte, Mary Poppins ezt a két szót olvasta le:
– Elkényeztetett Kisbaba.
– Hm! – horkant fel. – Épp ideje, hogy visszajöttem!
Azután gyorsan ő is a szájába dugta a lázmérőt. egy pillanatig benne hagyta, majd kivette.
– Igen Kiváló, Érdemes Személy. Minden Tekintetben Tökéletesen Megbízható.
Elégedett, hiú mosoly villant fel Mary Poppins arcán, míg leolvasta hőmérsékletét.

27-28. oldal, I. A sárkány

AniTiger MP

Mary Poppins haragosan nézett rájuk.
– Mi ez, gyerekszoba vagy állatkert? – tudakolta mérgesen. – Erre feleljetek!
– Áll… izé… úgy értem… – Michael sürgősen elhallgatott, mert elkapta Mary Poppins pillantását. – Úgy értem, gyerekszoba – fejezte be szárnyaszegetten a mondatot.

155. oldal, 5. fejezet - Az új gyerek (Móra, 1974)

AniTiger MP

– Szervusz – mondta a király. – Hát te ki vagy? – Rossz volt ugyanis az arcmemóriája.
– Hát ha már éppen erről van szó – felelte az idegen –, ki vagy te?
– Én vagyok a híres király – mondta a király, felemelte elgörbült jogarát, és igyekezett fontos képet vágni.
– Én pedig a léhűtő – hangzott a válasz.

176. oldal, 6. fejezet - Robertson Ay története (Móra, 1974)

_Andrea_

– Ebből elég volt! – mondta Mary Poppins, és dühösen nézett Jane-re. – Ha ebben a házban valaki is szép, az… – Elhallgatott, és önelégült mosollyal szemlélte tükörképét.
– Kicsoda? – kérdezte kórusban Jane és Michael.
– Azt nem hívják Banksnek! – vetette oda Mary Poppins. – Most pedig elhallgassatok!

III. SZERENCSÉTLEN SZERDA

BZsofi +SP

Már nem esett a hó, de nagy halmokban borította a kertet, a parkban is mindent betakart. Olyan volt, mint egy vastag, fehér pehelydunyha. A Cseresznyefa utca fáinak csupasz ágait villogó hóréteg fedte; a park máskor kecses zöld kerítése most fehér volt és gyapjas.

267. oldal, IX. Nellie-Rubina

Kapcsolódó szócikkek:
_Andrea_

Dédapó megint elmosolyodott azzal a borzasztó, fogatlan mosolyával.
– Azt hiszed, elengedünk? – kérdezte. – Eltörted a tálunkat. Viselned kell a következményeket.
Mit gondolsz, csak így eleresztünk?
– Majd jóváteszem. Nekiadom a festékesdobozomat.
– Neki is van festékesdoboza.
– A karikámat.
– Kinőtt már a karikázásból.
– Hát akkor… – Jane hangja elcsuklott – ha felnövök, hozzámegyek feleségül.
Dédapó kukorékolva nevetett.

III. SZERENCSÉTLEN SZERDA