A ​világ köldöke (Elfeledett Világok 2.) 7 csillagozás

P. J. Hoover: A világ köldöke

A nyári iskola végén Benjamin csak egyetlen feladatot kap – találja meg rég eltűnt öccseit. Elvileg egyszerű a dolga, nem igaz? Benjamin azonban sehol nem leli még a nyomukat sem. Azután véletlenül rábukkan egy ólemúriai nyelven írt rejtélyes dokumentumra, amin az ő neve is szerepel. Mindez talán nem is lenne olyan bizarr, ha történetesen nem volna a kérdéses iromány több ezer éves. Vajon ki tudhatott Benjaminról ilyen régen a múltban? Benjamin és a barátai rövidesen azon kezdenek tűnődni, hogy eddig talán nem is rossz helyen, hanem inkább rossz korban keresték a testvéreit?

„A gyors léptékű, pörgős akciók miatt a könyv olvastatja magát… A Rick Riordan-féle Percy Jackson sorozat rajongói imádni fogják ezt az ifjúsági fantasy regényt…” (YA Books Central)

250 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637051630 · Fordította: Sámi László

borayo>!
P. J. Hoover: A világ köldöke

Ez a rész egy picit jobban tetszett, mint az előző. Itt már alakulóban volt egy kis romantika is, a gyerkőcök már nőnek fel, a fiúknak most már igazán feltűnnek a lányok, és ez persze fordítva is igaz. Hála égnek nem erre fekszik rá a könyv, de 14-15 évese gyerekekhez ez már hozzá tartozik :D
Végre kicsit jobban belementünk a karakterek erősségeibe és gyengeségeibe is. Még mindig nincs kedvenc karakterem a könyvből, de már egy fokkal jobban hozzám nőttek a kölkök :)
Kalandos kis történet volt sok időutazással. spoiler off

Kicsibogár>!
P. J. Hoover: A világ köldöke

Amikor elolvastam, úgy éreztem, nincs vége a történetek, éés mikor rákerestem, igazam lett! Remélem kijön magyarul is!