Telihold ​Blandingsben (Blandings kastély 7.) 10 csillagozás

P. G. Wodehouse: Telihold Blandingsben

A blandingsi kastély lakói és vendégei teliholdnál hajlamosak végképp elveszíteni az eszüket – pedig számos megfigyelő szerint P. G. Wodehouse regényének hősei amúgy is képesek minden év- és napszakban úgy viselkedni, mint akinek nincs ki minden kereke.
Ebben a környezetben igyekszik révbe jutni két szerelmes pár, a szerzőtől jól ismert motívumokkal – arc és álarc, csel és ellencsel, megértés és félreértés –, valamint a szerzőtől ugyancsak jól ismert, de megunhatatlan humorral. A fiataloknak nincs könnyű dolguk, hiszen – ahogy a pórnéppel közvetlen kapcsolatot tartó arisztokrata nagybácsi, a mélts. Galahad úr mondja – ahol rántottát sütnek, ott törik a tojás.
Wodehouse könyvét Barabás András friss fordításában nyújtjuk át az Olvasónak.

Kedélyes kastély címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1947

Ciceró, Budapest, 2019
264 oldal · ISBN: 9789634321026 · Fordította: Barabás András

klaratakacs P>!
P. G. Wodehouse: Telihold Blandingsben

Kezdtem azzal, hogy megtréfált a Moly, ugyanis harmadik részként tüntette fel ezt a könyvet a Blandings kastély sorozatból. Belevágtam, majd egy idő után furcsán néztem, hogy mintha én ezt már olvastam volna. Hm… ezt is. Oké, hogy Wodehouse könyvei sablonosak, de ennyire?
Kaptam magam, rákerestem, hoppá tényleg. Ez nem a harmadik rész, hanem a hetedik, amit már tavaly nyáron olvastam. Hibajavítás óta a Moly is rendben van már.

Nos újraolvasásként meg kell állapítanom, hogy Wodehouse örökbecsű alakokat alkotott Gallahaddel és Lord Emsworthel, de a mellékszereplők is üdék, a lányok csinik, a szerelmesek tökkelütöttek, Keveredés, félreértés minden mennyiségben, galád szülők akadályozzák a frigyeket.
Az új fordítás nekem nem annyira tetszett, de már nagyon hozzászoktam a régi stílushoz.

Blandings kastély sorozat · Összehasonlítás