Something ​Fresh (Blandings Castle 1.) 3 csillagozás

P. G. Wodehouse: Something Fresh P. G. Wodehouse: Something Fresh P. G. Wodehouse: Something Fresh P. G. Wodehouse: Something Fresh P. G. Wodehouse: Something Fresh P. G. Wodehouse: Something Fresh

In a moment of absentmindedness, Lord Emsworth helps himself to a priceless relic, leaving its owner to offer a thousand pounds for its return. Pretty soon, Blandings is a madhouse with people tripping over one another to claim the prize.

Amerikai kiadása Something New címmel jelent meg.

Eredeti megjelenés éve: 1915

Arrow, Washington, 2008
ASIN: B002SQ3YCK · Felolvasta: Jonathan Cecil
Overlook, 2005

ujhelyiz P>!
P. G. Wodehouse: Something Fresh

Klasszikus szórakoztató ponyvairodalom. A történet a kabarék/operettek bonyolultságában mozog, a szereplők is hasonlóan kidolgozottak (értsd papírmasé), meglepetés nincsen sok, a jó elnyeri jutalmát, a szegény ember pénzhez jut és jut még idő szerelmi háromszögre és házasságra is…

Miután ennyi „negatívumot” mondtam a könyvről, nehezen érthető a nagyon pozitív értékelésem, de igazából ezek nem problémásak. A könyv nem veszi magát komolyan, nem feszeget világmegváltó problémákat, cserébe viszont abszolút szórakoztató. A szereplők ugyan nem jellemek, de jól alkalmazott klisékként jelennek meg; a szituációk és a helyszínek logikusan vannak felépítve; és persze ehhez hozzátartozik az elegáns, alapvetően szituációra épülő humor, valamint a brit nemesi kastélyok életének bemutatása.

Rég szórakoztam ennyire jól ennyire egyszerű könyvön; bárkinek szívesen ajánlom olvasásra.

Blandings Castle sorozat · Összehasonlítás