Naplemente ​Blandingsben (Blandings kastély 12.) 12 csillagozás

P. G. Wodehouse: Naplemente Blandingsben

A Naplemente Blandingsben igazi ínyencség P. G. Wodehouse rajongói számára. A könyv nem csupán az író utolsó, befejezetlen regényét tartalmazza, amelyen még halála napján is dolgozott, hanem betekintést nyerünk a szerző jegyzeteibe is. Így nemcsak azt tudhatjuk meg, hogyan fejezte volna be a történetet, de megismerhetjük a humoros irodalom koronázatlan királyának alkotói módszerét is, sőt, a jegyzeteket és utószót készítő Richard Usborne még arra is kísérletet tett, hogy meghatározza, hol is lehetett pontosan a blandingsi kastély.

Eredeti megjelenés éve: 1977

Ciceró, Budapest, 2018
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634320777 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

meseanyu P>!
P. G. Wodehouse: Naplemente Blandingsben

Rajongóknak mindenképpen érdemes elolvasni, mert sok érdekes plusz információt kapunk Wodehouse munkamódszeréről meg az egész Blandings sorozatról, de egyes részei azért még nekem is kicsit unalmasak voltak. Az elején a befejezetlen regény korrekt, de mint Usborne is írja, azért meglehetősen leegyszerűsített, ezt még Wodehouse jócskán átdolgozta volna, mielőtt megjelenik.

klaratakacs P>!
P. G. Wodehouse: Naplemente Blandingsben

Sajnos ez egy befejeztlen regény…. Jó találkozni a szereplőkkel és nagyon tetszettek a lábjegyzetek, ami más könyvekről, a Parazita Klubról, a család tagjairól szóltak. Nagyon szép és jó ötlet volt a Blandings kastély térképének, alaprajzának a bemutatása, az írások alapján. Ami nem tetszett az a a jegyzetek egy az egyben való beletétele a könyvbe, zavaró volt a sok ötlet egymás hegyén hátán, pár oldal érdekes lett volna, de ez így sok.

beitghanima>!

A valóság kiválóan alkalmas arra, hogy eltérjünk tőle. Mindig is így találtam.

Szelén>!

Ahogy várta, Lord Emsworth Császárnő kerítésén lógott, mint egy száradó zokni, és elmerülten bámulta az ól lakóját.

Szelén>!

Sir James Piper, Anglia pénzügyminisztere londoni dolgozószobájában ült, és olyan tekintettel nézett maga elé, amelyre gyakran szokták a „semmibe révedő” jelzőt aggatni.