Koktéltájm (Lord Ickenham 3.) 21 csillagozás

P. G. Wodehouse: Koktéltájm

A ​Parazita Klub dohányzójában ücsörgő klubtagokat mindig felvillanyozza, ha belép közéjük a koros, de veszettül kicsattanó jókedvnek örvendő lord Ickenham. És ha már belép, akkor gőzerővel megindulnak az események: egy csúzliból kilőtt brazil dió épp a tekintélyes bíró, Sir Raymond Bastable cilinderén landol. A felháborító tény arra ösztönzi a kárvallott jogászt, hogy a mai fiatalokról táplált lesújtó véleményéről egy Koktéltájm című kötetben adjon hangot. Mivel a bíró képviselősségre pályázik, álnév alatt jelenteti meg művét. A kötetnek váratlanul nagy sikere lesz, ám ettől kezdve elszabadul a pokol… Fentieken kívül szerepelnek még: egymástól elszakított szerető szívek, egy úrnője iránt epekedő komornyik, egy zoknit kötögető aggastyán, az Egyesült Államok Tengerészgyalogsága, valamint néhány galád, mindenre elszánt keselyű, akik a Koktéltájm szerzőségét bizonyító levél megkaparintása végett gyűltek össze. Lord Ickenham azonban mindig a kellő helyen és a kellő időben jelenik meg,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1958

Geopen, Budapest, 2001
246 oldal · ISBN: 9639093440 · Fordította: Pór Bálint

P. G. Wodehouse: Koktéltájm

Igazi hamisítatlan Wodehouse, jól szórakoztam olvasás közben :)
Végy egy idősödő jókedvű lordot, egy csúzlit, egy brazil diót, adj hozzá egy tekintélyes bírót, persze kellenek még egymástól elszakított szerető szívek, egy szenilis aggastyán, piti szélhámosok, egy mindig pénzszűkében lévő unokaöccs, és persze az elmaradhatatlan komornyik. Rázd fel őket egy „drámai” cselekménnyel és máris kész a Koktéltájm :)

klaratakacs P>!
P. G. Wodehouse: Koktéltájm

Fred bácsi, azaz Lord Ickenham újra akcióban! Először csúzlival harcol egy keménykalap ellen, ami éppen Bastable bíró fején található. Remek találata vezet a Koktéltájm c. mű megalkotásához, aki szerzője észrevétlen kíván maradni. Szerencsére van helyettese. Annak hitelezője. A könyvnek lesz ellenzője, ami azonnali sikerhez és pénzhez vezet. Így már az eredeti szerző is kapkodna a szerzőségért.
Természetesen vannak félreértések, akadályok a szerető szívek oltár rácsa előtt egyesülése előtt, de Fred bácsi mindent elrendez, kitűnő humorral, sok életbölcsességgel.

Törpenyúl>!
P. G. Wodehouse: Koktéltájm

Könnyed, szerethető humor. Most épp erre volt szükségem.

Beatrix_Ducz>!
P. G. Wodehouse: Koktéltájm

Nagyon kedves nekem ez a könyv, véletlenül találkoztam Pór Bálinttal, és meglepett, hogy az asztala tele van Wodehouse könyvekkel. Említettem, hogy nagy kedvencem, ezért kaptam ezt a dedikált példányt. Nagyon köszönöm, becses darabja a gyűjteményemnek. :)

Cicu>!

A lelke mélyén mindenkiben – tartja a mondás – ott lapul egy regény.

Cicu>!

A legbiztosabb út egy nő szívéhez a kutyusán keresztül vezet…

Cicu>!

Nem a fegyver számít, hanem a harcos, akinek a kezében van.

Cicu>!

[…] még a legkanyargósabb folyó is eléri előbb-utóbb a tengert.

Cicu>!

Hát… míg ránk nem verik a koporsó födelét, érhetik az embert meglepetések.

Cicu>!

A nők megpróbálnak azzal hülyíteni minket, hogy nem örülnek, ha valaki odavan értük, pedig dehogynem!

Cicu>!

Találóan mondják: a kezdő író, aki azonnali sikereket vár első regényétől, ahhoz hasonlatos, aki az arizoniai Grand Canyonban ledob egy rózsaszirmot, és várja a dörgő visszhangot.

Cicu>!

– Drága öreg cimborám, mi a mennydörgős mennykő ütött beléd? Úgy nézel ki, mint tájkép csata után.

Cicu>!

– Érdekes, némelyek két percnél tovább nem bírnak egy helyben megülni. A mai rohanó élet átka. Ez az állandó nyüzsgés.

Cicu>!

Azt sem tudom, hogy a lábamon, vagy a fejem tetején állok-e.
– Szűrd ki a tényeket. Melyik végeden van a plafon?

Lord Ickenham sorozat · Összehasonlítás