Fodrász ​és főnemes 11 csillagozás

P. G. Wodehouse: Fodrász és főnemes

Anthony, Droitwich ötödik grófja, kastélyának rózsakertjében eljegyezi Violet Waddingtont, egy amerikai levespor-gyártó milliomos egyetlen leányát. Az örömteli esemény napján azonban megjelenik a kastélyban Mrs. Price, Tony egykori dajkája, méghozzá fia, a londoni fodrászat-tulajdonos társaságában. A Droitwich család története titkot rejteget, és ezt Mrs. Price nyilvánosságra is hozza. így nemcsak Tony és Violet esküvője kerül veszélybe, de az arisztokrata család élete is fenekestül felfordul, sőt a londoni borbély kénytelen lesz lovaglóleckéket venni.
Aggodalomra mindazonáltal semmi ok. Az angol humoros próza mestere ezúttal is briliáns módon szövi a szálakat, és sok mulatságos esemény után (majdnem) minden (majdnem) mindenki megelégedésére rendeződik.

Eredeti cím: If I Were You

Eredeti megjelenés éve: 1931

Ciceró, Budapest, 2016
220 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634320197 · Fordította: Borsos Balázs

klaratakacs P>!
P. G. Wodehouse: Fodrász és főnemes

Egy remekmű Wodehouse-tól! Egyszerűen tökéletes. Benne van minden, amitől az angol humor méltán híres.
Van benne szép vidéki kastély, komornyikkal, inassal, rózsakerttel, Lady-vel és Lord-dal, spoiler, részeges dajkával, szerelmes párokkal. Van egy csavaros történet és rengeteg bökdösődő megszólalás, amit annyira szeretek.
Szinte láttam magam előtt minden helyszínt és szereplőt, gyakorlatilag remek, szórakoztató színdarabot lehetne rendezni belőle.

beitghanima>!

Mit számít, ha a bajusz lekonyul, amikor a lélek fennen szárnyal?

beitghanima>!

Mi értelme izzadni a sikerért […] ha a szeretett lány a győzelem órájában dobja az embert?

beitghanima>!

A jövő […] gondoskodjék csak önmagáról. Egyedül a jelen számít.

klaratakacs P>!

Price mami megtörölte a szemét.
– Tudnom kellett vóna, hogy baj és szerencsétlenség sújt le ránk – mondta. – Aznap reggel, amikor lementem Langley Endbe, eltörtem egy tüköröt.
– Nem kellett volna belenézned – mondta Slingsby.