Fiatalemberek ​slamasztikában 10 csillagozás

P. G. Wodehouse: Fiatalemberek slamasztikában

E páratlan kötet főszereplői a Parazita klub ifjú titánjai, akik egytől egyig elátkozottak a szerelemben, és szívesen teszik kockára – gyakran nem létező – vagyonukat a leglehetetlenebb fogadásokon, ha éppen nem balesetből lábadoznak, mivel keresztülhajtottak sportkocsijukkal a Marble Archon ahelyett, hogy megkerülték volna.
Az író egyik legjobbnak tartott novellagyűjteményében feltűnnek Wodehouse kedvenc szereplői: Mr. Mulliner és kétbalkezes unokaöccsei, valamint az először színre lépő, később főszerephez jutó Fred bácsi. Ezek a történetek a könnyed szórakozás kiapadhatatlan forrásai; ha kikapcsolódásra és jó hangulatra vágyunk, garantáltan nem csalódhatunk.

Eredeti cím: Young Men in Spats

Eredeti megjelenés éve: 2013

Ciceró, Budapest, 2021
248 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634321484 · Fordította: Kövesdi Miklós, Nagy Dóra

P. G. Wodehouse: Fiatalemberek slamasztikában

Ha az ember egy kis vidámságra vágyik P. G. Wodehouse mindig jó ötlet. Tökéletes kikapcsolódást nyújt igazi békebeli angol humorral fűszerezve.

Ebben, az eredetileg 1936-ban megjelent novelláskötetben 11 remek történettel találkozhatunk a Parazita Klub illusztris és kultikus vendégeinek előadásában. Wodehouse más műveiből már ismerős karakterek, Freddie Widgeon, Archibald Mulliner, Pongo Twistleton természetesen most is egyik kalamajkából a másikba keverednek, hirtelen szerelembe esnek, merő véletlenségből eljegyeznek valakit, vagy éppen dugába dől az aktuális házassági tervük.

Természetesen a történetek mindig jól végződnek, mert valami csoda folytán csak sikerül kikeveredniük a slamasztikából.

A kötet legjobb darabja szerintem a Ha Fred bácsi benéz… című novella.

Sok-sok évvel ezelőtt több tucatnyi könyvet olvastam már Wodehouse-tól és nagyon megkedveltem a jellegzetes karaktereit és sajátos humorát. Örömmel nyugtáztam, hogy hosszú kihagyás után ugyanolyan kellemes kikapcsolódást nyújtanak Wodehouse hőseinek kalandos történetei.

Márta_Péterffy P>!
P. G. Wodehouse: Fiatalemberek slamasztikában

Kivételesen ránéztem a címkékre, és egyszerre szerepel itt a novella és a regény./??/
Nekem gyakran furák a címkézések, de gondolom a sok kihívás miatt is szükségesek. Szögezzük le: ez a kötet novella-válogatás, 11 vicces történet-messze nem regény. Az első négy közepes, de azért szórakoztató, aztán 4 hangosan röhögős következik-
legalábbis számomra. Az utolsó 3 sztori Mr. Mulliner történet, én azokat kevésbé szeretem-ez a könyv azonban remek lehet nyári pihenéshez, akár vonatozáshoz-jó kikapcsolódás.
off

Nikolett_Kapocsi P>!

Az ember ugyanis nem várhatja egy széken ülve, hogy megszállja az ihlet – ahhoz járkálni kell, beletúrni a hajba, és csettinteni az ujjakkal.

Kapcsolódó szócikkek: ihlet
Nikolett_Kapocsi P>!

Én magam még sosem voltam fenn hajnali hét órakor, de Stiffy állítja, ilyenkor kellemes a szabadban lenni. A természetet üde frissességében lehet megfigyelni, meg ilyesmi.

Nikolett_Kapocsi P>!

Ruházat alapján későn kelőnek tűnt. Délután fél négyre járt már, de még nem jutott túl a pongyola és papucs szakaszon.

Nikolett_Kapocsi P>!

Becsületszavamra esküszöm, hogy az a lány úgy nézett ki, mint aki a kormány alkalmazásában áll, hogy minnesotai kukoricaföldeken madárijesztő feladatokat lásson el.