A ​leleményes szövetséges 11 csillagozás

P. G. Wodehouse: A leleményes szövetséges

Újabb Wodehouse-gyöngyszem, először magyarul!
A forróvérű mexikói sztár, Carmen Flores halála után hollywoodi házát a vagyonos Adela Cork vásárolja meg, kinek pénztelen sógora – Smedley – Carmen elveszettnek hitt naplója után kutat abban a reményben, hogy a füzetecske pikáns, hírességek viszonyait taglaló tartalma milliókat hozhat neki. Ténykedését egy csapat elbűvölő figura segíti, illetve hátráltatja: egy széftörő komornyik; egy munkanélküli filmíró; egy lány, aki utóbbihoz sosem menne feleségül; egy tökfilkó angol főrend; két, színészi karrierre ácsingózó Beverly Hills-i fakabát; valamint – a némafilmek ex-királynője, a férjek és a rendezők réme – maga a rettenthetetlen Adela. Szerencsére a nővére, „Bill” Shannon – akit nem véletlenül neveznek a „Leleményes szövetséges”-nek – a segítségükre siet, így garantált a kedvező végkifejlet.

Eredeti cím: The Old Reliable

Eredeti megjelenés éve: 1951

Ciceró, Budapest, 2015
226 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635399437 · Fordította: Nagy Dóra

dokijano>!
P. G. Wodehouse: A leleményes szövetséges

Kicsit száraz stílusban írt (fordított?) regényke. Viszont könnyed, jól visszaadja a tartózkodó angolt. Még ha amerikai is a szereplők túlnyomó többsége.

Fuxy_lady>!
P. G. Wodehouse: A leleményes szövetséges

Ez a könyv pont az aminek látszik, egy könnyed kis kapcsolódást nyújtó szösszenet. Nekem tetszett. Sokszor volt olyan érzésem, mintha egy színdarabot olvasnék. Utoljára gyerekként olvastam Wodehouse-tól, akkor is jót szórakoztam rajta, és most is.

Márta_Péterffy P>!
P. G. Wodehouse: A leleményes szövetséges

Szerintem nem véletlen, hogy eddig nem adták ki ezt a művet, mert sokkal gyengébb és unalmasabb, mint más Wodehouse könyvek.

Sebzi>!

IMÁDTAM!!
Nagyon szeretem Wodehouse könyveit, könnyed kis nyári szórakozás, más nem is kell!:)

para_celsus>!
P. G. Wodehouse: A leleményes szövetséges

Hát ez nem volt az igazi. Woodhouse-nál a sztori végét mindig sejteni előre (a jófiú és a jócsaj házasságot kötnek, vagy Jeeves megoldja a szitut), de a nyelvi poénokat nem. Itt viszont a nyelvi lelemény is hiányzott. A szereplők csak vég nélkül Shakespeare-t idéztek meg ’40-es évekbeli színészekre hivatkoztak.

dokijano>!

– Csak rajta, cimbora! Mi nyomja a lelkedet? Te jó ég, Smedley – folytatta Bill egy huszonöt éves barátság szókimondásával –, iszonyúan megöregedtél, mióta utoljára láttalak! Amikor megérkeztem, sokkolt a látvány, hogy micsoda múzeumi darab vált belőled. Olyan ősz a hajad, mint egy borz bundája.
    – Fontolgatom, hogy feldobom valamivel.
    – Nem használna. Csak egyetlen igazán hatásos gyógymód létezik az ősz haj ellen. Francia találmány. Úgy hívják, guillotine.

15. oldal, 1. fejezet (Ciceró, 2015)