Egy ​ismeretlen tanítás töredékei 9 csillagozás

P. D. Ouspensky: Egy ismeretlen tanítás töredékei

Ouspenskynek Gurdjieff tanításáról szóló Egy ismeretlen tanítás töredékei című kötete.

Minden folyamatot úgy a világban, mint az emberben, néhány alapvető törvény kormányoz. Ahhoz, hogy a világegyetem mechanizmusát megértsük, a bonyolult jelenségeket ezekre az alapvető erőkre kell visszavezetnünk.

Püski, Budapest, 1995
398 oldal · ISBN: 9638256583 · Fordította: Hollán László

viharmacska>!
P. D. Ouspensky: Egy ismeretlen tanítás töredékei

Kicsit azért megsínylette az iromány, hogy Gurdzsijev (bizony, sicc, Gurgyijevnek meg Gurgyejevnek láttam csak sokáig, ha éppen nem Gurdjieffnek írták) eleve nem az anyanyelvén tanított, a szerző nem az anyanyelvén jegyezte le azt, amiből sokmindenre saját bevallása szerint lusta volt rákérdezni vagy későn jött rá, hogy lehet valami jelentősége, aztán lefordították angolra, aztán négy ember fordította az angolt magyarra ;)
Általában vigyázok a könyvekre, mint a hímes tojásra, de ebből szétnyúztam egy példányt, vennem kellett másikat. Tele van agyamentségekkel is, de valahogy olyan furán jó.

abraxa>!
P. D. Ouspensky: Egy ismeretlen tanítás töredékei

Nem sok ilyen használható könyvet találsz.

Vészjelzés:
Aktualitás! Aktualitás! Aktualitás!

Egyéb:
Nem könyvekből, de önmagunk által gondolkodunk, mert minden könyvtől több vagyunk.

Ebben a könyvben találhatsz igaz tartalmakat, ez a könyv nem teljesen része a kollektív álomnak.

Ezen a sötét helyen miért vagy?
Kulcsold ki magad!

istvan_06>!
P. D. Ouspensky: Egy ismeretlen tanítás töredékei

Nem egy könnyed olvasmány, a megértéséhez/felfogásához alapos tanulmányozás szükségeltetik… de nagyon megéri!

risto>!

…az embernek nagyon nehéz hallgatni azokról a dolgokról, amelyek érdeklik. Szeretne róluk beszélni mindazokkal, akikkel meg szokta osztani gondolatait. Az összes kívánságok közül ez a legmechanikusabb, és ebben az esetben a hallgatás az önmegtartóztatás legnehezebb formája. De ha ezt megérti az ember, vagy legalábbis követi ezt a szabályt, ez lesz a legjobb gyakorlat az ön-emlékezésre és az akarat kifejlesztésére. Csak az az ember lehet a saját ura, aki csendben tud maradni, mikor szükséges.

risto>!

Az emberek többsége, akikkel a nagyvárosok utcáin találkozunk, belül üresek, valójában már halottak.

risto>!

Az energiát főleg szükségtelen és kellemetlen érzelmekre használjuk, lehetséges vagy lehetetlen jövendő kellemetlen események miatti aggodalomra, rosszkedvre, szükségtelen sietségre, idegességre, ingerlékenységre, képzelődésre, álmodozásra és így tovább. Az energia a központok rossz munkájára van elvesztegetve, az izmok haszontalan feszültségére, mely egyáltalán nincs arányban az elvégzett munkával, az állandó fecsegésre, ami óriási energiát nyel el: az „érdeklődésre”, amit minden iránt tanúsítunk, ami körülöttünk történik, vagy az emberekre, akikhez semmi közünk nincs, akik teljesen érdektelenek: a „figyelem” erejének állandó pazarlására, és így tovább.

179. oldal (kiemelés általam)

Andaxin>!

De sok embernek, különösen azoknak. akik önmagukat komoly, értelmes és hallgatag embereknek tekintik, olyannak, akik a magányt és az elmélkedést szeretik, nehéz beismerni, hogy a fecsegés a legjellemzőbb sajátosságuk. Éppen ezért különösen fontos ez a követelmény. Erre emlékezve és ezeket végrehajtva az ember kezdi felismerni azokat az oldalait, amelyeket azelőtt sohasem vett észre.

Füge P>!

…ha az ember elnyerné az örömet, mielőtt megérdemelte volna, nem lenne képes megtartani, és az öröm szenvedéssé válna.

358. oldal, 17. fejezet (Püski, 1995)