Megperzselve (Éjszaka Háza 7.) 156 csillagozás

P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

A ​brutális gyilkosság új helyzetet teremt Zoey barátai számára. Mindössze hét napjuk marad arra, hogy megoldást találjanak a problémára. Hamarosan kiderül, hogy Stark az egyetlen, aki segíthet, neki azonban meg kell halnia ahhoz, hogy kapcsolatba tudjon lépni Zoey lelkével. Vajon vállalja ezt az áldozatot úrnőjéért?

Az egyre nagyobb hatalommal rendelkező Neferet mindent elkövet annak érdekében, hogy Zoey soha többé keresztezhesse az útját. Sötétségből nyert erejével leláncolja Kalonát, és csak azzal a feltétellel hajlandó szabadon engedni, ha a halhatatlan bukott angyal gondoskodik róla, hogy Zoey örökre eltávozzon az élők sorából.

Eközben Stevie Rae-nek egyre komolyabb problémákkal kell szembenéznie Tulsában. Csak idő kérdése, hogy a vörös vámpírjelöltek mikor szereznek tudomást Rephaim létezéséről, márpedig az mindkettőjük számára végzetes következményekkel járhat…

„Seoras felemelte a tőrt, és lesújtott vele Starkra. A mozdulat olyan gyors volt, hogy… (tovább)

Eredeti mű: P. C. Cast – Kristin Cast: Burned

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kelly, Budapest, 2010
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639943957 · Fordította: Illés Róbert

Mandy
P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

Ez a rész számomra sokat lendített a történeten, mert kevesebbet szerepelt benne Zoey. Most lehet, hogy a fanatikusok, akik istenítik a karaktert most fujjognak rám , de nem zavar.
Kicsit sok volt az állandó hisztijéből, meg hogy mindenki őt akarja…
Végre kibontakozhatott a többi szereplő is, akiknek igenis fontos a szerepe a történet szempontjából. Sokkal többet tudhattam meg ebből a részből Zoey barátainak jellemével kapcsolatban, mint az előző 6 részből összesen.

P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

Nagyon lassan olvastam el ezt egész kötetet. Az előző könyvben még annyira nem zavart a trágár szavak elviselhető volt, Aphrodité részéről, de hogy már mindenki, nagyon nem jött be ez a része. Majdnem minden második harmadik mondta után egy csúnya szót olvasni, annyira nem volt nagy élmény. Minden elégé háttérbe szorul. A vámpírjelöltek is; Damien, Jack, Erin, Shaunne, szerettem azokat az a részeket az előző kötetekben, ahol egymást ugratják, és próbálnak komolyak lenni, de valamin mindig elröhögik magukat. Én jobbra számítottam, sokkal jobbra, kicsit csalódás volt. De remélem, hogy az első kötetes rajongásomat vissza fogom kapni a 8. könyvben.

Dzsenszy
P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

Ez a legjobb része a sorozatnak! Nem mondom, hogy bátran ajánlom mindenkinek, mert kinek ez kinek az jön be. Nekem ez viszont most nagyon!

Beriniki
P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

Ez a sorozat tényleg megvett engem kilóra! :D
Ismét egy izgalmas részt kaphattunk, próféciákkal, kalandokkal, új helyszínekkel…. Nagyon sajnáltam Heath-t, bár örülök, hogy most parkoló pájára került, tekintve hogy nagy Stark rajongó vagyok! Hogy az a pasi mikre nem képes Zoey-ért :O Remélem, most hogy már nem egyszerűen harcos, hanem Védelmező, több szerep jut neki. A másik nagy kedvencem pedig Rephaim lett. Őszintén remélem, hogy a jót fogja választani!
Várom a következő részt! :)

klaraboglarka
P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

Meg mindig utalom Neferetet.
Szerettem, hogy egyszerre tobb szereplo gondolatait is olvashatjuk. Itt szerettem bele Rephaimbe, es folyamatosan szurkoltam neki, es Stevi Rae-nek, hogy vegre-valahara osszejohetnenek mar, mert uuuu, meg juuujjjj, amugy en nem tudom elkepzelni a Hollomasokat. Vagy kicsinek, kepzelem oket, vagy tul emberinek. Hordanak egyaltalan ruhat? Meg milyen az, hogy madartest. Neha csirkecombot kepzelek nekik….:D

hajo
P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

Határozottan pozitív, hogy többet kaptunk a többi szereplőből, mint az uncsi-bénus Zoeyből. A könyv nyelvezete viszont egyre pocsékabb.

Csillaolvas
P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

ez volt az a rész a sorozatból, ami leginkább nem tetszett… Komolyan, hogy lehet az, hogy a könyv előre „spoiler-ezi” saját magát?!

Sivatagirózsa
P. C. Cast – Kristin Cast: Megperzselve

Hú de jó volt, hogy Zoey szereplése háttérbe szorul ebben a részben. Helyette egyre inkább többet szerepel a Stevie Rae – Rephaim páros, mindkettejük jó karakter. Örültem, hogy Rephaim belekerült a történetbe, határozottan dobott rajta.
Az egyre több ilyen-olyan varázslény, illetve a mitológiai oldal túlzott bonyolítása kicsit erőltetett volt nekem. Olyan tegyünk bele még valamit, hogy újítsunk valamit az egyre inkább hosszúra nyúló sorozaton.

annepage

Néha az apró és jelentéktelennek tűnő dolgok hatalmas segítséget nyújtanak, még a legnehezebb pillanatokban is. Ne becsüld le a fontosságukat.

miriel P

– Semmi mást nem kell tenned, csak bíznod bennem.
– 'kkor ez könnyű menet lesz, nem 'gaz?
– Hol a pokolban szedted fel ezt a borzalmas ír akcentust?
– Ír! Süket vagy, 'sszony? – morogta, mire összevontam a szemöldökömet. Stark nevetése betöltötte az erdőt. Magához ölelt, és így szólt: – Skót, Z, nem ír. És hamarosan te is megtudod, honnan szedtem.

annepage

Ne feledd, hogy mindennek következménye van, akár jó, akár rossz dologról van szó.

annepage

Vannak dolgok, melyek még a halálnál is rosszabbak – felelte Rephaim. – Ha a Fény útját járod, a Sötétség olyasvalamit is elvehet tőled, ami az egész lényedet megváltoztatja.

LoveRosie

– Köszönöm, Istennő – suttogtam. – Mindent köszönök.
Stark szívére tettem a kezem, és előrehajoltam. Mielőtt ajkam
hozzáért volna az övéhez, ezt mondtam:
– Jöjj vissza királynődhöz, Védelmező. Vége van. – Azzal megcsókoltam.
Abban a pillanatban, ahogy Stark kinyitotta a szemét, meghallottam Nüx dallamos
nevetését, majd az Istennő azt suttogta a fülembe:
Nem, leányom, dehogy van vége. Még csak most kezdődik…

szymba23

– Skye? Tényleg? Hol is vari az? Írországban? – kérdezte Stevie Rae.
– Skóciában van, nem Írországban, te fogyatékos – mondta Aphrodité.
– Az majdnem ugyanaz, nem? És ne nevezz fogyatékosnak. Nem tetszik.
– És ha mégis úgy nevezlek, mit csinálsz? Megharapsz? Figyelj rám, bugriskám, nincs
most időm ilyen szarságokra. Azt akarom, hogy menj vissza, folytasd a bájcsevejt a
földdel, és próbálj meg valami információt szerezni a Fényről és a Sötétségről. Tudod,
nagy F-fel és nagy S-sel. És hegyezd a füled, hátha valamelyik fa említést tesz két bikáról.
– Bikáról? Úgy érted, tehenekről?
– Hé, te nem vidéki vagy? Nehogy azt mondd, hogy nem tudod, milyen egy bika.
– Óriási tévedésben élsz, Aphrodité. Az, hogy nem egy nagyvárosban születtem, még
nem jelenti azt, hogy egész gyerekkoromban tehenet fejtem és trágyát lapátoltam. A
francba, még a lovakról is alig tudok valamit.
– Esküszöm, te egy marslakó vagy – hitetlenkedett Aphrodité. – A bika a tehén hímnemű
párja. Ezt még anyám manikűrözött ölebe is tudja

SarahSparkle

Az arca egyetlen nagy kérdôjellé vált, amely Damien felé fordult.

LoveRosie

El tudom űzni a Sötétséget, de ha megteszem, a Fény adósa leszel, és azt kérem cserébe, hogy örökké ragaszkodj annak a teremtménynek az emberi mivoltához, aki eljött, hogy megmentsen téged

SarahSparkle

Kedves hangja volt. Még ki se nyitottam a szemem, már tudtam, hogy nagyon cuki srác.

annepage

-Legmélyebb érzéseinket néha csak az különbözteti meg egymástól, hogy milyen emberek vagyunk a lelkünk mélyén – mondta a Sgiach. – Szenvedély és részvét, nagylelkűség és megszállottság, szerelem és gyűlölet. Gyakran nagyon is közel állnak egymáshoz. Azt mondod, annyira szereted a királynődet, hogy akár meghalni is hajlandó lennél érte; de mi van akkor, ha nem viszonozza az érzelmeidet, akkor milyen színű lenne a világod?
Sötét. Azonnal ez a szó jelent meg Stark fejében, de tudta, hogy jobb, ha nem mondja ki.

Éjszaka Háza sorozat · Összehasonlítás