Ébredés (Éjszaka Háza 8.) 140 csillagozás

P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Neferet ​visszatér Tulsába, hogy beteljesítse bosszúját, de addig nem tudja megvalósítani nagyra törő terveit, míg egyszer és mindenkorra meg nem szabadul Zoey-tól. A Túlvilágon kudarcot vallott Kalona most már a rabszolgája, de nem csak ő az egyetlen fegyvere Zoey ellen.

Zoey eközben Skye szigetén élvezi a Sgiach vendégszeretetét, kapcsolata mind jobban elmélyül Starkkal, és komolyan felmerül benne: mi lenne, ha soha többé nem térne vissza az Éjszaka Házába?

Stevie Rae és Rephaim viszonya egyre tarthatatlanabbá válik, és a Hollómásnak hamarosan választania kell. Kit áruljon el: az apját vagy a saját érzéseit?

„- A Sötétséget? – mennydörögte Neferet. – Ez nem a Sötétség, hanem egy istennő jogos bosszúja. Ezért tudom megszüntetni a védővarázslatot. Sárkány! Mutasd meg ennek a szörnyetegnek, milyen következményekkel jár, ha valaki szembeszáll az Éjszaka Házával!

Stevie Rae ismét felnyögött, és térdre rogyott. A zöld fény kihunyt körülöttük. Rephaim… (tovább)

Eredeti mű: P. C. Cast – Kristin Cast: Awakened

Eredeti megjelenés éve: 2011

Kelly, Budapest, 2011
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633350089 · Fordította: Illés Róbert

Zoey Redbird · James Stark · Stevie Rae

Sutha
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

A történet maga éles és váratlan fordulatot tett, amivel teljesen meglepett. Ha belegondol az ember saját dolgaiból elvonatkoztatva is talál bölcsességeket és kérdésekre válaszokat. Egyre inkább csak ajánlani tudom mindenkinek az egész sorozatot. Ami negatívumként ért és ez semmi rossz dolog, csak nagyon rosszul esett, hogy ilyen sok szereplő halt meg egyszerre, akiket hittem, hogy végig ott lesznek és még nagy részük lesz a történetben. A dolog kicsit sokkolt vagy inkább úgy mondanám váratlan támadásként ért hátulról. Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből az utolsó könyvben.

Francica
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Az írónők olyan kegyetlenek tudnak lenni. Adnak és elvesznek, gyötrik a szívem. De mégis a könyv első fele nem volt az igazi. Nem nagyon akarok én Nerefetről ennyit olvasni, úgy utálom és hát most elég perverz volt.

abstractelf P
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Az Éjszaka sorozat az egyik legellentmondásosabb sorozatom, mert ezt vagy nagyon szereti valaki, vagy nagyon utálj.a akárcsak a Vámpírnaplókat Én ez esetben a nagyon szeretem kategóriát erősítem, bár indokot nem tudok rá mondani.
Azt mondjuk elismerem, hogy borzalmas volt az első száz oldal… többször voltam úgy vele, hogy feladom, én ezt nem vagyok hajlandó folytatni. Zoey majdhogynem a 3-4. kötetbeli formáját hozta, vagyis nagyon unszimpatikus volt.
Aztán elkezdődtek az események, és elérte, hogy kizárjak mindent a fejemből, és csak a könyvre figyeljek. Igazából a maradék oldalakat a vonatúton olvastam el, ami miatt majdnem fent is maradtam.
Igazából ez a legszomorúbb kötet az eddigiek közül, sikerült könnyre fakasztania engem is. Ami viszont a legjobb volt benne, hogy az utolsó oldalakban is zajlott az esemény, valamint hogy több szál van jelen.
Ami negatívum, az az első száz oldal – egy eseményt leszámítva. Igen, ahol először sírtam, azt. Nem szeretnék cselekményleírást belerakni, ezért titokzatoskodom.
Másik negatívum, hogy nagyon furán van egy-két dolog leírva később is, de ezek inkább szintén a szereplők reakciói bizonyos eseményekre. Ide tartoznak a nem odaillő megjegyzések is.
Viszont nekem maga a tény, hogy Rephaim és Stevie Rae szerepeltek a könyvben, ráadásul ilyen sokat, az sokat nyomott a latban.
Ha pedig Rephaimnál tartok – végre felfogtam, miként is nézett ki valójában, és úgy, ahogy először gondoltam, csak utána annyit variáltak, hogy összezavart.
Végül pedig – igazából négy csillagot szerettem volna adni rá, azonban az utolsó oldal is annyira szívbemarkoló volt, hogy megért +0,5 csillagot.

Liliane
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Határozottan két csillag, Stevie Rae és Aphrodité miatt. Zoeyt még jobban utálom, nyávogós liba! Bővebben a linkeknél!

KN_LR
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Tetszett a cselekmény.Az előző részekbe nem igazán foglalkoztam Stevie Rae-el. De megkedveltem. Örültem, hogy Rephaim ember lett, igazán megkedveltem őt is. Neferetet ki nem állhatom! Jacket pedig nagyon sajnálom! Ez így nem igazság, hogy meghal a legkedvesebb srác. Remélem valahogyan visszatér.

Nicky_
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Azt hiszem számomra ez egy abszolút MM könyv. Szörnyű…a legrosszabb rész a 8 közül. Az előző kötetnél azt gondoltam, hogy nem lehet überelni a baromságokat…de lehet.
Nem is tudok más írni most, csak azt, hogy örülök, hogy a könyv végére értem.

P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Egész jó volt, de kevés ennyi cselekmény egy könyvön belül, szerintem. :) Linknél bővebben.

Bbee
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Még mindig úgy érzem, hogy sokkal fiatalabbaknak íródott, ezáltal a stílus is megmaradt idegesítőnek, de mintha így a végére lassacskán elkezdett volna felnőni a történet.

enechh
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Csak Rephaim miatt éri meg olvasni….legalábbis nekem.

miriel P
P. C. Cast – Kristin Cast: Ébredés

Most kérdem én: miért kell nyújtani a sztorit, mint a rétest? Oké-oké minél több könyvet kell kihozni a sorozatból, de ez véleményem szerint a minőség romlására megy. Nem azt mondom, hogy ez volt a legrosszabb könyv, amit életemben olvastam, de határozottan többet vártam tőle. Ha nem lett volna a vége, valószínű még ennyit sem adtam volna neki, de az a rész legalább eseménydús volt. Kíváncsian várom, hogy az írónők hogyan akarják elvarrni a szálakat, mert jó sokat teremtettek belőlük…

Dombi_Petra

– Hadd mondjak valamit, Erik: a gonosz akkor gyozedelmeskedik, ha a jok nem tesznek semmit.

Kapcsolódó szócikkek: Stevie Rae
Ramada

– Kísértetiesen hasonlítasz Seorasra. – Felnéztem rá, és ingatni kezdtem a fejem. – Ha te is fehér szakállat növesztesz, ki foglak rúgni.
Stark megsimogatta az állát, mintha komolyan elgondolkozna a lehetőségen.
– Nem rúghatsz ki. Életem végéig szól a szerződésem.
– Akkor nincs több csókolózás.
– Nincs szakáll, megdumáltuk – vágta rá vigyorogva.

raczlilian

[…] – Csak egyfolytában az az érzésem, mintha valami láthatatlan erő el akarna ragadni tőlem mindenkit, akit szeretek.
– Engem soha semmi nem fog elragadni melőled, Z, esküszöm. – Mosolyából annyi magabiztosság, bizalom és szerelem sugárzott, hogy elakadt tőle a lélegzetem. – Soha nem szabadulsz meg tőlem, mo bann ri.

Kapcsolódó szócikkek: James Stark · Zoey Redbird
szymba23

Nem bírtam tovább türtőztetni magam. Abban a pillanatban, amikor
beleharapott a nyakamba, én is belemélyesztettem a fogamat a bőrébe – édes,
meleg vére átjárta az egész testemet. A köztünk lévő kötelék tűzként égetett,
szinte már fájt, annyira intenzív volt az érzés. Kis híján elveszítettem az
eszméletemet a gyönyörtől. A testünk összefonódott, mohó kortyokban ittuk
egymás vérét. Semmi mást nem éreztem, csak Starkot. Semmi mást nem
hallottam, csak a szívünket, ahogy egy ritmusra ver. Nem tudtam volna
megmondani, hol ér véget a testem, és hol kezdődik az övé. Nem tudtam volna
megmondani, hol ér véget az én élvezetem, és hol kezdődik az övé. Utána,
miközben a karjában feküdtem, és lábunk egymásba gabalyodott, testünk pedig
még mindig izzadtságtól csillogott, küldtem egy néma imát az Istennőnek.

kikisz96

– (…) Jut eszembe, áthozzam Demonát? Nagyon…
– Ne! – kiáltott fel Damien és Stevie Rae egyszerre.
Aphrodité méltatlankodva felhúzta az orrát.
– Jellemző, hogy senki nem érti meg azt a fantasztikus teremtményt rajtam kívül.

kikisz96

– Ha te is fehér kecskeszakállat növesztesz, ki foglak rúgni.

Sutha

Csalódottan és szomorúan harapdáltam az ajkamat, miközben a nyakam köré tekertem a kasmírsálat, és a jeges szélben átvágtam a vizesárok feletti kis hídon. Néhány harcos éppen a fáklyákat gyújtotta meg. Üdvözöltük egymás. Igyekeztem nem mutatni, mennyire hátborzongatónak tartom a fáklyatartóként funkcionáló karóra tűzött koponyákat. Valódi halottak valódi koponyái! Igaz, hogy régiek voltak, a hús már szinte teljesen eltűnt róluk, mégis undorító látványt nyújtottak. Előre szegeztem tekintettel követtem az ösvényt a kastélyt körülvevő mocsaras területre.

Mondd meg szívednek
Megfojtanak a titkok
Övé a döntés.

Ramada

– Nincsen célpontunk.
– Már hogyne lenne. – Megütögettem a bőrpajzsot, amit akkor fektetett a földre, mikor odaértem hozzá. – Rakd be két szikla közé egy kicsit távolabb. Megpróbálom eltalálni. Természetesen csak azután, hogy leraktad, és visszajöttél mellém, nehogy véletlenül lelőjelek.

Éjszaka Háza sorozat · Összehasonlítás