A ​Babilóni Kék Dzsinn (A Lámpás Gyermekei 2.) 19 csillagozás

P. B. Kerr: A Babilóni Kék Dzsinn

A lámpás gyermekei-trilógia második részében a 12 éves ikerpár. John és Philippa Gaunt lassan kezdik kiismerni a dzsinnlét előnyeit és hátrányait. Aztán amikor eltűnik egy féltve örzött, hatalamas erejű könyv, az ikrek indulnak felkutatni több országon és kontinensen keresztül. Azt azonban még csak nem is sejtik, hogy csapdába csalták őket: Philippát elrabolják, és a Babilóni Kék Dzsinn titkos, földalatti birodalmába, Iravotumba viszik. Egyvalaki képes csak kiszabadítani őt, az ikertestvére, John. A fiúnak még Nimród sem segíthet hihetetlen veszélyekkel járó mentőakciójában, amelynek során át kell verekednie magát számos, ősi átkon, meg kell küzdenie egy Rukkh névre hallgató szörnyűséges és hatalmas madárral, és a Süvöltőrrel, a balul elsült kívánságok őrzőjével, hogy végén megismerjen egy titkot, amely megváltoztatja mindkettőjük életét

Agave Könyvek, Budapest, 2006
320 oldal · ISBN: 9637118531 · Fordította: Varga Bálint

Tímea_Kocsis_2>!
P. B. Kerr: A Babilóni Kék Dzsinn

A Lámpás gyermekei második része, melyben a Gaunt ikrek kalandjai folytatódnak. Rengeteg érdekesség derül ki ismét. A dzsinnek erejének és a hidegnek a kapcsolata, a trükk amivel ez orvosolható, a tinikor sajátosságai. A kék dzsinn különös érdeklődést mutat Phil iránt, aminek később az oka is kiderül. Most nem csak a gonosz dzsinnek kavarják meg a dolgokat, hanem a közönyösség és az emberek is. Kapunk némi bepillantást a dzsinn hétköznapokba és a családi valamint kollektív múltba. A történet nincs lezárva, több irányban is függőben maradnak események.

Mielmiel>!
P. B. Kerr: A Babilóni Kék Dzsinn

Szerintem nagyon jó kis sorozat A lámpás gyermekei: külön tetszett az író humora, élcei. Külön tetszik, hogy míg a HP sorozatban a varázslók gyakorlatilag hermetikusan elválasztva élnek a mugliktól, addig a dzsinnek közé szépen beszőtte magát a mundén kultúra. A meseszövést persze lehet kritizálni – kétségtelen, hogy néha túlbonyolítottnak, vagy logikátlannak tűnhet, mégsem ezt tartom a könyv hibájának – hanem a kiadó hanyagságait. Felfoghatatlan számomra, hogyan lehet kiadni gyerekkönyvet ennyi szedési hibával!

Eta IP>!
P. B. Kerr: A Babilóni Kék Dzsinn

Engem másért zavart a történet, mint @Chris-t: az egész világ a modern XX-XXI. században leledzik, kiv. Magyarországot, ahol királyság van, és gőzmozdony.
A „kuttúra” megállt Amerikában, ebben a világban az USÁ-n kívüli világ, talán az egy Nagy-Britannia kivételével a ködös régmúltból tűnik néha-néha elő.

Lahara IP>!
P. B. Kerr: A Babilóni Kék Dzsinn

Lehetne jobb is, annyira nem izgi, hiába tartanak Európa-körutazást. Nem ér fel se a Percy Jacksonig, se a Bartimaeus-ig. Én hülye, meg megvettem, mégha kedvezményesen, akkor is.

SBJ>!
P. B. Kerr: A Babilóni Kék Dzsinn

Nem feltétlen én vagyok a sorozat célközönsége, de szeretem tudni milyen könyveket adok a gyerekeim kezébe. A Lámpás gyermekei sorozat tökéletes átmenet az egyszerű mesékből a kicsit komolyabb könyvek világába. A 2 dzsinn gyerek ismét bajba keveredik, Philippa eltűnik. John és az egész család a keresésére indul, mindenki a saját módszereit veti be. Titkok derülnek ki, emberek tünnek el és fel.
Minden benne van ami az olvasás világába belépő gyerekek számára fontos, felnőttként egy kis kikapcsolódás 2 komolyabb könyv között.

A Lámpás Gyermekei sorozat · Összehasonlítás