Tükrünk, ​tükrünk 1 csillagozás

Vak szülők és gyermekeik
Ozvári-Lukács Réka (szerk.): Tükrünk, tükrünk

"Az élet társas vállalkozás. Ez a könyv sem egyetlen ember munkája, bár a címlapon csak egy név szerepel.
Az alapgondolat talán a szerzőé, vagyis az enyém, bár ebben sem vagyok biztos. A jó ötleteket mindig odafentről kapjuk, de én még arra sem tudok pontosan visszaemlékezni, hogy nekem adták volna-e az első szikrát vagy egykori kollégám, barátnőm, Rácz Mariann számára. Mariann akkoriban munkavállalóként dolgozott a Zöld Vakond Egyesületben az én vezetésem alatt, ahogyan Czeglédi Eszter is. Hárman kezdtük el a kötet álmodását, mindannyian súlyos látássérültek vagyunk. Ahogy egy jó vezetőhöz illik, én szabtam meg a fő irányvonalakat, állítottam össze a felteendő kérdések listáját, melyen ők, velem is egyeztetve, finomítottak. A kérdések összeállításában nagy segítségemre volt Tiszóczi-Hann Vera, a Zöld Vakond Egyesület önkéntese, aki látóként látássérültekkel nem ápolt kapcsolatokat, így egy nyitott kívülálló szemével tudott kérdezni."

Queer, Budapest, 2013
288 oldal · ISBN: 9786155382017

Kozári Monika: A nyugdíjrendszer Magyarországon Mária Teréziától a II. világháborúig
Ferge Zsuzsa: Magyar társadalom- és szociálpolitika
Hoóz István: Népesedéspolitika és népességfejlődés Magyarországon a két világháború között
Bass László – Ferge Zsuzsa – Márton Izabella: Gyorsjelentés a szegényedésről, 2000–2003
Igazságosabb és testvériesebb világot!
Ferge Zsuzsa: Társadalmi áramlatok és egyéni szerepek
Sós Dóra (szerk.): Teljes értékű szövegek
Herzka Ferenc (szerk.): Ferge Zsuzsa szociológus
Tóth Zsuzsanna: A mi autizmusunk
Máté Gabriella: Meglásd, gyönyörű lesz…