A ​földközi-tengeri kaland (Tinik a fedélzeten 1.) 6 csillagozás

Ozoróczy Viktória: A földközi-tengeri kaland

Petra számára szokványos családi nyaralásnak indult az egész. Unalmas társaságban izgalmas könyvek olvasásával eltöltött kikapcsolódásnak. De hiába tervez az ember érettségi előtt, tizennyolc évesen bármit is, az élet úgyis átírja azt.
Nóri egy egyszerű születésnapi anyja-lánya utazásra készült. Szerette volna, ha frissen elvált édesanyját újra felszabadultnak, gondtalanul boldognak látja.
Dávid a haverokkal vágott bele a hajóútba. De csak azért állt rá, hogy velük menjen, mert azt gondolta, így egy kellemes hetet tölthet szenvedélyének, a fotózásnak hódolva.
Arra azonban egyikük sem számított, hogy a kiránduláson olyan kalandokba keverednek majd, amelyekre sem álmaikban, sem rémálmaikban nem gondoltak volna, és hogy olyan élményekkel gazdagodnak, amelyek egy életre szólnak.

Könyv Guru, 2020
Könyv Guru, 2020

Csoszi P>!
Ozoróczy Viktória: A földközi-tengeri kaland

Amikor megláttam a címet és a borítót, pontosabban a rajta lévő óriási hajót, tudtam, hogy ezt a könyvet el kell olvasnom. Jó volt egy kicsit újra hajózni, még ha ezt csak a könyv lapjain tudtam megtenni. A szereplők csodás helyszíneken jártak, és időnként hihetetlen kalandokat éltek át. A vége felé az izgalmi faktort kimaxolta az írónő. Remélem, hamarosan jön a folytatás.

Kicsibogár P>!
Ozoróczy Viktória: A földközi-tengeri kaland

Nem volt rossz kezdésnek, első kötetnek, de messze volt a tökéletestől. Zsűritársaimmal sokszor szajkózott mondatunk ide is érvényes, hogy egy szerkesztő, vagy egy laikus átolvasás sokat dobott volna az amúgy értékes történeten. Bevallom engem nem a sokszereplős dráma-romantika vonal vett meg magának, hanem a hajóút és az egyes állomásokon történő kirándulások. Remélem a következő rész már lektorált lesz, kevesebb logikai hibával, szereplő elírással, hosszú és felesleges leírások nélkül, és akkor igazi romantikus ifjúsági történet lesz, ami sokat tanít is az egyes helyek látnivalóiról.

inci81 P>!
Ozoróczy Viktória: A földközi-tengeri kaland

Szeretem az ifjúsági történeteket. Jól mutatja ezt az a jó pár LOL könyv, meg a többi kötet ebben a műfajban, amelyek a könyvespolcomat díszítik.
Hiába jutottam már régen túl a tinikoromon (nekem van két kiskamaszom), mégis jó olyan történeteket olvasni, amelyek fiatalokról szólnak. Az embert visszarepítik ifjúsága idejére, másrészt ki tudja miért, de kedvelem őket.
Ozoróczy Viktória A földközi-tengeri kaland című történetére fogalmam sincs mikor és hol figyeltem fel. Mindenesetre egy ideje gondolkodtam a vásárláson, amikor a Beszélgessünk az írókkal csoportban az „Olvassuk el egymás könyvét” kihívás keretében hozzám került ez a könyv. Ezt kellett beszereznem, elolvasnom és leírnom róla a véleményem. Ennek pedig örültem, hiszen érdekelt egy ideje.
Bevallom nem a fiatalok kusza érzelmi élete vonzott, hanem a nagy hajó, az, hogy azon utaznak és több érdekes helyszínen kirándulnak. Szeretem a hajókon játszódó történeteket, mert van valami különös hangulata az ilyen olvasmányoknak.
Sajnos a végére sem sikerült a történetnek közel kerülnie hozzá, nem éreztem azt, hogy elvarázsolt volna. Nem éreztem, hogy benne élek a sztoriban, mintha egy kicsit kívülről figyeltem volna, távolinak tűntek az események.
Számomra lassan indult be a történet, és most ezt nem úgy gondolom, hogy pörgőbbnek kellett volna lenniük az eseményeknek, mert igazából tempós volt a cselekmény, mégis eleinte alig haladtam az olvasással.
Ahogy megjelentek azok az állomások, ahová szereplőink eljutottak, onnan érdekesebb lett számomra a sztori.
Néhol azt éreztem, hogy kissé kusza a megfogalmazás, a párbeszédek időnként valahogy olyan döcögősnek tűntek. Talán nem lett volna hátrány, ha megjelenés előtt alaposabban át lett volna fésülve a kötet.

Egy fiatalokról szóló könnyed kis nyári történet, utazással, kalandokkal. Sajnos ez most nem lett az én könyvem. Ez pedig kár, mert igazából egy jó kis sztori lehetne.

Timike73 P>!
Ozoróczy Viktória: A földközi-tengeri kaland

„ Ozoróczy Viktória: A földközi -tengeri kaland”
Ki gondolná, hogy egy háromgyerekes család, egy Anya-lánya páros és egy 4 fős fiú csapat nyaralása keresztezi egymást egy olasz 18 emeletes luxushajón ?!
Pedig véletlenek vannak!
Fanni, Petra, Kíra a Diriczi családból, Nóra és Anyukája Ági, Dávid és barátai , Marci, Gúz, Áron egy Genovából induló tengerjáró hajón körbejárják Európát.
Tanúi lehetünk mindenkinél az utazás előzményeivel és arra való készülődésnek, hamar tisztába jövünk a szereplők utazás iránti „lelkesedésével” is.
Genovából indulva pontos, hiteles leírást kaphatunk minden helyről, ahol a hajó kiköt. Nápoly, Messina, Valletta és Mdina, Mallorca, Barcelona, Marseille, mind csodálatos hely és a szereplők szemszögéből mi is megismerkedhetünk a városok fő látnivalóival.
Az írónő pontos, szinte útikönyvbe illő leírásai lebilincselik az olvasót, olvasás közben magam is szinte láttam a monumentális hajót, annak minden luxusával, a csodálatos helyeket, épületeket szobrokat.
A leírások mellett a regény több szálon is halad, hol Petra és családja, hol Nóri és Ági , hol Dávid és barátai szemszögéből élvezhetjük az utazás, ismerkedés izgalmait.
A négy fiú közül Dávid az akinek az első naptól megtetszik egy lány, akiről félreértések sorozata után derül ki, hogy szintén magyar és nem más, mint Petra.
Nóri és Ági se marad szórakozás nélkül, a fiúk is hamar kortárs társaságra találnak a hajón és onnantól a közös programok is elkezdődnek.
A közös kirándulások, az életre szóló barátságok mellett az könyv végén még egy izgalmas rendőrségi kalandba is keverednek kedvenc szereplőink, akik tapasztaltabban és még egy plusz hét nyaralással a hátuk mögött, együtt, már egy nagy magyar csapatként válnak el egymástól, megfogadva hogy a hajón szövődött barátságokat otthon se hanyagolják el. Nagyon frappánsan megírt történet fiatalokról, nemcsak fiataloknak! Olyan izgalmas a történet, hogy egy pillanatra se tudtam lerakni!

Simon_Eszter_2 P>!
Ozoróczy Viktória: A földközi-tengeri kaland

Ezt a könyvet már egy ideje néztem ,ezért kivettem a könyvtárból.A történetben megismerjük Dávidot,aki a barátaival megy nyaralni,Nórit ,aki anyukájával vesz részt és Petrát,aki a családjával megy erre a hajóútra.Eleve ha valaki hajóútra megy az nagyon érdekes sok helyen jár ,ez eszméletlen volt ,amikor a helyeket voltak ,mindhárom szemszögből olvashatunk kinek milyen élménye van .Nagyon tetszett,várom a folytatást !
Ugye lesz folytatás?