Óz, ​a Nagy Varázsló 8 csillagozás

Óz, a Nagy Varázsló Óz, a Nagy Varázsló

L. Frank Baum 1890-ben írta az „ÓZ, A NAGY VARÁZSLÓ” c. történetét, s ezzel megteremtette az amerikai gyermekirodalom egyik legközkedveltebb meséjét. A könyv alapján két évvel később a nagy varázsló történetéből nagy sikerű zenés darab készült.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A Pesti Szalon mesélő füzetei Pesti Szalon

Pesti Szalon, Budapest, 1994
26 oldal · ISBN: 9638340533 · Fordította: Köteles Gyöngyi
Móra, Budapest, 1976

Dinah>!
Óz, a Nagy Varázsló

Kevesen vannak, aki még nem ismerik ezt a történetet. A filmet fyerekklnt többször láttam, persze gondolon a könyv több mindenven eltér, és bizonyára hosszabb, tartalmasabb. :)

Pesti Szalon, Budapest, 1994
26 oldal · ISBN: 9638340533 · Fordította: Köteles Gyöngyi
kedaiyun>!
Óz, a Nagy Varázsló

A Pesti Szalon sorozatában ez a kötet is Hirata Shogo rajzaival illusztrált. Nyilván sokkal rövidebb, mint az eredeti mű. A boszorkány zöld arca az 1939-es film hatása lehet, mivel az eredeti történetben nem emlékszem, hogy zöldnek írták volna le. Viszont itt szerepel egy olyan esemény, ami a filmben nem, csak az eredeti regényben, a kalida támadása. Nem volt rossz, de a vége azért a szövegben eléggé le lett rövidítve, pont elveszett a csattanó, amikor a varázsló lelepleződik.

Lilla_Miko>!
Óz, a Nagy Varázsló

Szégyenszemre az eredeti történetet még nem olvastam, nem láttam, pedig a könyvespolcomon erre vár. Persze sokat hallottam már róla. Ennek ellenére nekem tetszett. A rajzok szépek, gyerekeknek mindenképp ajánlom.