Ornamentika 3 csillagozás

Népek, korok díszítőelemei
Owen Jones: Ornamentika

Ösztönző hatású forrásmű az építészeti díszítőmotívumokról
– A viktoriánus Anglia egyik legnagyobb hatású gyűjteménye, amelyet a kor jeles tervezője, az 1851-es londoni Nagy Kiállítás egyik vezető építésze, Owen Jones írt
– Több mint 2300 eredeti színes metszet szemlélteti a díszítő stílusok széles választékát, az ókori Egyiptomtól Görögországon át Kínáig és az Erzsébet-kori Angliáig
– Owen Jones korszakalkotó munkája – Iain Zaczek modern kommentárjaival – magyar nyelven 2004-ben jelent meg a Cser Kiadónál A nem szűnő érdeklődés miatt a könyvet változatlan formában jelentetjük meg.

Cser, Budapest, 2019
Cser, Budapest, 2004

Owen Jones: Ornamentika Népek, korok díszítőelemei

Ez egy nagyon különleges és szépséges könyv. A szerzője Owen Jones a brit képzőművészet meghatározó alakja.

Rengeteg gyönyörű díszítőelemet találunk ebben a könyvben, örömet okoz újra és újra átlapozni, amellett, hogy gyönyörködtet, inspirációt adhat bármiféle alkotáshoz, rajzoláshoz, festéhez, hímzéshez.

Tonhalszendvics>!

Owen Jones: Ornamentika Népek, korok díszítőelemei

Mindig érdekesnek találtam a régi tudományos értekezéseket: mit gondolt egyes dolgokról valaki, aki százötven évvel ezelőtt élt és alkotott? Owen Jones – és felkérésére néhány hozzáértő munkatársa – olyan kötetet hoztak létre, amiben takargatás nélkül elmondják, hogy mit gondolnak.
És ami azt illeti, ezen időnként igen jókat derültem. Manapság a tudományos munkáknak alapvető eleme, hogy legyen pártatlan és inkább szemlélő, ne keverjük bele a személyes véleményünket, ha lehet. Mr Jones nem rejti véka alá, hogy mi a véleménye az egyes korok, illetve a saját kora díszítőművészetéről.

A könyv jól használható, értelmesen megfogalmazott, igényes mű. A mellékletek szépek, jól értelmezhetők, mellettük kisebb értelmező szövegek találhatók. Ha valaki nagyobb méretben vágyik a mellékletekre, úgy az eredeti angol kiadás pdf-ben megtalálható a neten.

a_a>!

Owen Jones: Ornamentika Népek, korok díszítőelemei

Nagyon szuper könyv! Mindenkinek, aki a szeret mintákkal foglalkozni ajánlott beszerezni.

Bea_Könyvutca P>!

Az igazi szépség abból a kiegyensúlyozottsági állapotból fakad, amikor a szem, az elme és a lélek elégedett, mert nem érzékel hiányt.

Bea_Könyvutca P>!

Ami szép, az igaz; ami igaz, annak szépnek is kell lennie.

Bea_Könyvutca P>!

Az embert – bárhol él is – lenyűgözi a Természet szépsége, és képességehez mérten igyekszik utánozni a Teremtő alkotásait.