Európa ​fái 5 csillagozás

Owen Johnson – David More: Európa fái

Ez a határozókönyv több mint 1500 fafaj szakszerű, szemléletes, gazdagon illusztrált leírását tartalmazza. A gyors és pontos meghatározást könnyen érthető útmutatók biztosítják, a fajok szöveges jellemzését szemléletes színes illusztrációk egészítik ki.

Eredeti cím: Tree Guide

Kossuth, Budapest, 2007
464 oldal · ISBN: 9789630966023 · Fordította: Illés Beatrix · Illusztrálta: David More

cashews>!
Owen Johnson – David More: Európa fái

Pár éve kezdődött. Duna parti séták, erdőjárások során úgy éreztem, hogy tudni szeretném a fák neveit, történeteit, hogy olyan legyen egy természetben eltöltött nap, mint a házibuli ahol mindenkit ismersz.
Kerestem, kerestem a megfelelő könyvet és MOST megtaláltam!
Ez a könyv TÖKÉLETES!
Szerepelnek benne Európa őshonos fái, (engem direkt csak Európa érdekel ilyen szempontból)
lerajzolja, hogy milyen a fa egészében, formára (ha fiatal, ha idős fa)
hogy milyen, ha lehullajtotta a leveleit,
hogy milyenek és milyen ivarúak egyes részei,
hogy milyen a fa kérge,
előfordulási helye,
kül. változatai (kül. rajzokkal)
termései stb.
Gyönyörű, gyönyörű nagyon örülök!
Túrabakancs, hátizsák, és hajrá ismerkedés!

morzsi>!
Owen Johnson – David More: Európa fái

A legjobb könyv a maga kategóriájában! Részletes, de nem unalmas, a fák világában kevésbé jártas érdeklődök számára is érthető leírások, amik alapján egyszerű meghatározni a fák faját; gyönyörű, festményszerű ábrák, sok-sok érdekes információ. Rengetegszer forgatom, de sosem unom meg:) A mérete is praktikus, nem kell külön táskában cipelni egy kirándulás alkalmával.