A ​kis boszorka 19 csillagozás

Otfried Preußler: A kis boszorka

A kis boszorka sajnos még csak százhuszonhét esztendős, így a nagy boszorkák nem fogadják be maguk közé. Ezért úgy dönt, ha már nagy nem tud lenni, legalább jó lesz. Ezzel az elhatározással izgalmas és mulatságos kalandok sora veszi kezdetét…

Otfried Preussler, a Torzonborz-trilógia és A kis szellem alkotójának újabb kedves regénye a Kolibri Klasszikusok sorozatban.

A kis boszorkány címen is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1957

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kolibri Klasszikusok

Kolibri, Budapest, 2017
122 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541414 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: Winnie Gebhardt
112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541414 · Fordította: Nádori Lídia
112 oldal · ISBN: 9786155591730 · Fordította: Nádori Lídia

worsi P>!
Otfried Preußler: A kis boszorka

Reggel lelkendezve szaladt hozzám a fiam, hogy „Anya, anya, ezt a Torzonborz írta!!” Megegyeztünk, hogy nem, de majdnem. :-)
Idén ez az ötödik, amit a szerzőtől olvasok, és nagyon örülök, hogy ennyit kiadtak magyarul, sorra fogom keríteni a maradékot is. Egy hiányérzetem van csak: hogy (majdnem) mindenkinek volt neve, kivéve a főszereplőnek.
Azt viszont nagyon szeretem Preußler meséiben, hogy itt-ott felbukkannak másikakból is szereplők. Ebben például spoiler.

dianna76 P>!
Otfried Preußler: A kis boszorka

Második mesekönyvem a szerzőtől, és ez sem volt rossz. Itt sem kellett körmöt rágni az izgalomtól, mégsem unatkoztam olvasás közben. A mesékben ott volt a gyermekkönyvekből elengedhetetlen humor. A történetek pedig azt bizonyítják, hogy igenis és vannak jó boszorkák is. Kérdés, hogy a boszorkányok világában mennyire elfogadott viselkedés jónak és segítőkésznek lenni? De bűnhődjenek a rosszak!

112 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155541414 · Fordította: Nádori Lídia
porcellan>!
Otfried Preußler: A kis boszorka

Még mindig nagyon szeretjük a szerző könyveit. A kisebbik lányom egyenesen rajongó. A kis boszorka története tanulságos és kifejezetten aranyos.

unikornis83>!
Otfried Preußler: A kis boszorka

Kedves történet egy jó bosziról, aki megpróbál megfelelni az elvárásoknak, míg végül rájön, hogy az elvárások a rosszak, nem pedig ő. A tanulsága nagyon jó és aktuális, de egy icipicit (na jó, néhol nagyon) untuk. 5 évesem nem igazán könyörgött a folytatásért, ezért olvastuk el ilyen lassan.

worsi P>!

Különben is: nincs túl hideg, csak rosszul öltözött boszorkány.