Hitler ​halálgyárai 11 csillagozás

A fasizmus rémtettei hiteles dokumentumok alapján
Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai

A könyv pusztulásról, halálról, szenvedésről szól, s az emberi kitartásról, mely a háború poklában gyakran a túlélés egyetlen eszköze. A birkenaui haláltábor foglyainak története lángolóan fájdalmas és tragikus nyomában tömegsírokként tárul fel egy sötét korszak, s megnyílik az emberi emlékezet, melyre az azóta eltelt hosszú évek szőttek fekete szemfödelet.
Emlékeznünk kell, soha el nem felejtenünk a névtelen százezreket, akik nem csupán egy igazságtalan rezsim, de nem kis részben az emberi tudatlanság és közöny áldozatai is. Ne feledjük soha: azokat, akik nem ismerik a történelmet, a sors arra kárhoztatja, hogy újra átéljék minden borzalmát.

Halálgyár címmel is megjelent.

Eredeti cím: Továrna na smrt

Black & White, Tyukod, 2006
308 oldal · ISBN: 9639622354 · Fordította: Balassa László
Black & White, Nyíregyháza, 2000
332 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639125369 · Fordította: Balassa László

KBCsilla P>!
Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai

Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai A fasizmus rémtettei hiteles dokumentumok alapján

Van az úgy, hogy az ember nem tud mit mondani.
Még velem is.
Sok túlélő történetét olvastam már, de ez valahogy erősebben viselt meg.
Talán azért, mert ez egyszer nem a lelkemre akartak hatni, hanem dokumentumjellegűen történt a visszaemlékezés, és mégis benne volt annak a sok-sok ezer embernek a lelke, sóhaja, szenvedése.
Bármennyit olvasok, bármennyit látok is ebből a világból, soha nem fogom megérteni.
Mint ahogy senki sem, még a túlélők sem. Sőt, talán ők a legkevésbé.
Néhány borzalmas kép is mélyíti a fájdalmat, és csak nem hagy nyugodni a gondolat, hogyan lehet eljutni idáig?
Ettől eltekintve jó volt ez a dokumentum-jelleg, nem volt unalmas, sem száraz. Végigborzongtam az egészet.

Roszka>!
Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai

Aki egyszer elolvassa,nem felejti el többé! :(

dexszter>!
Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai

Ez egy több szempontból is tanulságos könyv. Maga a könyv egy borzalmas történelmi korszak részleteit meséli el, amikor egyes népcsoportok élete semmibe volt véve. A nácik rendkívül gondosan pusztították és használták ki ezeket a szegény, ártatlan embereket. Az alapvető emberi dolgok( higiénia , rendszeres étkezés, egészségügyi ellátás) számukra nem voltak elérhetőek. Nem dönthettek szinte semmiben. Ez több éven át tartott. A könyv rendkívül részletesen magyarázza el ezeket a dolgokat. Megmutatja azt hogy miért nem szabad ennek megismétlődnie . Nem csak szárazz tényeket közöl hanem emberi sorsokon , ottani életeken át meséli el az ott történteket. Sok új dolgot tanultam belőle. Jó döntés volt ezt elolvasnom.

Jozsga35>!
Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai

Az egyes történelmi események az idő múlásával elhalványodnak, sőt sok el is felejtődik. Majd 8 évtized távlatából is emlékezni kell azonban, hogy ne kelljen soha még csak hasonlót sem újra átélni senkinek. A könyv elején úgy tűnt,-a témakörben íródott művekből,-vannak jobban összeszedettek, de szerencsére azt kell mondjam – egész jó lett! Egy két véletlen hiba, elírás becsúszott, de összességében nagyon sok infót tartalmaz. A képek sajnos nagyon gyenge minőségűek, de ez a nyomdai kivitelezésből is adódhat,viszont jó sok van belőlük.

Szabó_Csilla64>!
Ota Kraus – Erich Kulka: Hitler halálgyárai

Rengeteg könyvet olvastam a témában, mert valamiért szinte már betegesen vonz, és nagyon érdekel. Ez a könyv azért is kiemelkedő, mert olyan szerzőpáros alkotta, akik maguk is foglyok voltak. Rengeteg bírósási jegyzőkönyvi dokumentummal, térképekkel, fotókkal alátámasztva írásukat. Akit szintén vonz e téma ne hagyja ki ezt a könyvet!