Időtlen ​orgazmus 3 csillagozás

Tantrikus kontinencia & spirituális intimitás
Oszlár Kálmán András: Időtlen orgazmus

„A ​Nagy és Egyetlen Férfi Orgazmus” egy olyan mítosz, amely végnapjait éli. A férfi „villám” stílusa távolról sem fedi le a pár vágyainak és aspirációinak széles skáláját, főként, hogy ez nem is egy igazi stílus. Sokkal inkább egy kábító rohanás a „Nagy Vég” felé. Egy genitális sprint, amely csak azért áll rajtvonalhoz, hogy minél hamarabb befejeződjék. Vajon miért van ez így? Azon egyszerű oknál fogva, hogy a férfi orgazmus az ejakuláció, az ondókilövellés szinonimájává vált. Igyekszünk kibocsátani a magot, annak reményében, hogy gyorsan megkapjuk az 5-10 perces fáradozásunkért járó díjat. A sperma számunkra a legmagasabb élvezet szimbólumává válik és ugyanakkor ennek a biztosítékává is. Mindezt az a szexuális ösztön vezérli és tartja fent, amely a kifinomult szerelmi élmények egész univerzumát lopja el az orrunk elől. Néhány pillanaton keresztül a primitív Erósz eléri célját, majd néhány izomgörcs, utána pedig néma csend… A férfi csendje, de nem a nőké… Még akkor is, ha abban a… (tovább)

Publio, 2015
Publio, 2015
puhatáblás · ISBN: 9789634241119

Erika_Bogár IP>!
Oszlár Kálmán András: Időtlen orgazmus

Oszlár Kálmán András: Időtlen orgazmus Tantrikus kontinencia & spirituális intimitás

A nyugati és a keleti életfelfogás közötti különbséget mutatja, hogy zavarba jöttem, amikor megosztottam a moly.hu-s bejegyzést, hogy olvasni kezdtem Oszlár Kálmán András Időtlen orgazmus című könyvét. A saját kellemetlen érzéseim erősítették meg bennem, hogy valóban rossz irányba halad a nemiséghez és szexualitáshoz való viszony az európai vagy úgy nevezett nyugati kultúrában, végképp kiüresedik, lélektelenné válik. Egyre természetesebb, hogy van a szex és van a szerelem, a fiatalok már eleve úgy indulnak neki a felnőtt életnek, hogy kapcsolataikban szétválasztják a testet és a lelket. Erre válaszul egy idézet a könyvből:
„A spirituális szexben a test csak eszköz, a lélek és a test együtt egyfajta testen kívüliséget, egységtudatot él meg. Itt cél a finomság, az érzékiség és a lassúság. Ami néha a nőknél túlzott romantikus elvárásnak tűnik (fürdőzés, illatok, füstölők, gyertyák, virágok), az a keleti spirituális szex kultúrában alap.”
A szerző az indiai filozófia, illetve vallás témához kapcsolódó alapjait részletesen ismertetve vezeti el az olvasót a képesség kifejlesztéséhez szükséges gyakorlatok bemutatásához. Az ismeretek megértéséhez többek között Csíkszentmihályi Mihály flow-élmény koncepcióját, szexuál-pszichológiai forrásokat, illetve a keresztény vallás és a japán gésa hagyományok párhuzamait is felhasználja.
„A szexuális erőt nem elfojtva, hanem ’felemelve’ az Urdhvaretas jógik is képesek voltak a tökéletes belső alkímiai átalakításra a testükön belül, speciális jógamódszerek segítségével. Ugyanakkor nem éltek nemi életet, hanem aszkéta módjára elvonultak.”
„A Tantrikus Kontinencia pedig ennek a képességnek a kiterjesztése a nemi életre, vagyis annak spirituális oldalát előtérbe helyezve az energiák gerjesztését, felhalmozását és átalakítását, majd pedig felemelését helyezi a középpontba, szex előtt, közben és után.”
Oszlár Kálmán András, ahogy már fent írtam több oldalról, sokféleképpen közelíti meg a témát, megkönnyítve ezzel a megértést. Még a szkeptikusoknak is szán egy külön fejezetet, bátran és érthetően felépítve érvrendszerét.
Kitér és férfi és a nő szexualitása és érzelmi világa közötti különbségekre is, megmutatva, hogy épp a női lélek teszi szinte természetessé a nő számára, amit a férfinak gyakorolnia kell.
Különleges utazás ez a könyv a jóga, a spiritualitás, a szexualitás és a filozófia világába, nemcsak azért érdemes elolvasni, hogy a párkapcsolatunkat jobbá tegyünk, találhatunk benne az élet bármely területére érvényes szép, megszívelendő gondolatokat.

STVN>!
Oszlár Kálmán András: Időtlen orgazmus

Érdekes könyv, de ez nekem… kissé „furcsa” volt így. Félbehagytam és köszönöm szépen,
ennyi.