A ​boldogság művészete felfordult világunkban 5 csillagozás

Őszentsége a XIV. Dalai Láma – Howard C. Cutler: A boldogság művészete felfordult világunkban

A jól ismert „szerző páros” ezúttal a legutóbbi években tapasztalható emberi és világ válság okait keresi a már megszokott „beszélgetős” formában. Az interjúk arról szólnak, hogy a keleti és nyugati ember által képviselt hitelvek hogyan férnek meg egymás mellett és hogyan segítenek át napjaink zűrzavarában.
Hogy küzdjünk meg félelmeinkkel, miként ismerhetjük fel a mindannyiunkban rejlő erőszak gyökereit? Mit kezdjünk az előítéletekkel, s hogy léphetünk fel az egyén szintjén a szélsőséges nacionalizmussal szemben? Mi az egyén felelőssége a társadalmi változásokkal kapcsolatban? Egyébként is, mennyit, mit tehet egyetlen ember ebben a felfordult, zavaros értékrendű világban?

Eredeti megjelenés éve: 2009

Trivium, Budapest, 2010
306 oldal · ISBN: 9789639711617 · Fordította: Tótisz András

nyolcadikutas>!

Elöljáróban: A teljesen közepes értékelés a könyvnek szól és nem a Dalai lámának. A könyv tized részben Őszentsége, a többi kilencvenben pszichológia, tudomány, megfigyelés, kísérlet, biológia, biokémia, és maga Dr. Cutler. Rengeteg a visszautalás, az ismétlés, végig arra gondoltam, a Dalai láma harminc valahány oldalnyi gondolatát fel kellett duzzasztani az eladhatóság érdekében. A könyv számomra kevés eszmélést adott, Müller Péter sokkal közelebb áll a lelkemhez. -:)