Az ​álruhás kisautó 11 csillagozás

Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó

A tárgyaknak is van életük. Legalábbis a gyerekek és az írók világában – nagyon. Osvát Erzsébet „lelket lehel” egy magára hagyott, kidobott kisautóba, egy félszemű flanelmackóba, egy kék kockás labdába, sőt Tévémackóék világába is. De ezek a játékok valódi életet csak a gyerekektől kapnak: piciny jó és rossz cselekedetektől, apró emberi megnyilvánulásokból, hűségtől-hűtlenségtől, barátságtól, álmodozástól. Reich Károly kedves, a tárgyakat megelevenítő illusztrációival a könyvet óvodásoknak ajánljuk.
Reich Károly rajzaival.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Óvodások könyvespolca Móra

Holnap, Budapest, 2010
32 oldal · ISBN: 9789633469446 · Illusztrálta: Reich Károly
Móra, Budapest, 1978
32 oldal · ISBN: 9631111865 · Illusztrálta: Reich Károly

dianna76 P>!
Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó

Egyszerű, de kedves múltidéző történetek. És mindben ott van a szeretet. Nekem talán a címadó mese lett a kedvencem. Ezeknek a régi meséknek, könyveknek igenis és helye van a mai gyermekirodalomban! Akár arra is jók, hogy hatásukra meséljen az ember a saját gyermekkoráról csemetéinek, unokáinak.
Az illusztrációk pedig… Tömény, és nagyon szerethető nosztalgia. ❤

Holnap, Budapest, 2010
32 oldal · ISBN: 9789633469446 · Illusztrálta: Reich Károly
Light_House>!
Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó

Kedves történetek, szívhez szólóak. Reich Károly rajzaival igazán szép mesekönyv.

Virágszépe >!
Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó

Kedves, szeretetre méltó történeket, Némelyik mesén túllépett az idő, mert a helyzetet, hátteret magyarázni kellett (pl. háború utáni környezet). Reich Károly rajzai pótolhatatlanok.

kate101 >!
Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó

Többször elolvastuk egymás után. Fiús anyaként persze a címadó autós történet volt a kedvenc. Néha úgy éreztem a mai gyerekek nem biztos hogy elsőre értik az összes történetet, ez be is igazolódott a Tv macis mesével. Mivel nem nézünk TV-t, el kellett magyaráznom a fiamnak hogy mi is az a TV maci és milyen volt mikor én a nyolcvanas években esti mesét néztem. Ez az első könyvünk Osvát Erzsébettől, megpróbálkozunk a többivel is. Reich Károly rajzait pedig imádom!

Zalkodi_Erna>!
Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó

Aranyos mesék, szép illusztrációval. Jó alapja a felelősségvállalásról, a nagylelkűségől, az irigységről és a gyerek-felnőtt szerepről szóló beszélgetéseknek is.

Kuroshio>!
Osvát Erzsébet: Az álruhás kisautó

Imádtam.. Igenis, a tárgyaknak is van lelke és passz.. :))