A ​Lovagkirály öröksége (Szent László regénye 3.) 13 csillagozás

Könyves Kálmán regénye
Ősi János: A Lovagkirály öröksége

Ősi ​János regénytrilógiájának első két kötete, A Lovagkirály keresztje valamint a Kard és kódex Szent László király életét és uralkodását, annak dilemmáit dolgozza fel, a zárókötet, A Lovagkirály öröksége pedig az őt a trónon követő Könyves Kálmán történetét, miközben tovább bontakozik a kardra és a kódexre vonatkozó cselekményszál. Talán az is kiderül, vannak-e boszorkányok.

"Saját magával kapcsolatban voltak kétségei. A napnál is világosabbnak tűnt, hogy öccse, Álmos herceg – aki épp olyan délceg, erős és egészséges, mint ez a Zoránd fia Ugocsa – alkalmasabb a trón betöltésére. Nagybátyjuk, László király őt választotta utódjának. És vajon nem a Szentlélek sugallatára tett így? Miért akar ő, Géza király elsőszülött, de nyomorék fia Isten akaratával szemben Magyarország királya lenni?
Ezekre az újra és újra előtolakodó kérdésekre Kálmánnak régóta megvoltak a válaszai, mégsem tudott megnyugodni bennük.
A hatalom nem csábította, a gazdagságot megvetette. Meg… (tovább)

Rézbong, Göd, 2016

Habók P>!

Ősi János: A Lovagkirály öröksége Könyves Kálmán regénye

Az első kötet tetszett. Ez viszont nem. Nagyon nem. Száraz volt és unalmas.

czenegabi P>!

Ősi János: A Lovagkirály öröksége Könyves Kálmán regénye

A harmadik, vagyis befejező része a trilógiának szépen hozta az elvártat. Kálmán tetteit alapvetően a testi fogyatékosságából eredő kisebbrendűségi érzés határozta meg és így keveset kaphattunk a királyi nagyságából.
A papok még jobban fondorlatoskodnak és ezáltal még ellenszenvesebbé válnak.
Nincs boldog vége. Édua és Pál vitézért végig izgultam, de sajnos az lett ami.
A gyerekük és a holló kapcsolata ugyanakkor felvetett egy érdekes lehetőséget: a Hunyadiak származása került bele a könyvbe?
Talán egyszer születik egy folytatás…