Öröm 6 csillagozás

A belülről fakadó boldogság
Osho: Öröm Osho: Öröm

Ha depresszióról, szomorúságról és szenvedésről hallunk, rögtön elhisszük – a problémák természetesnek látszanak. Ha boldogságról van szó, inkább kételkedünk – a boldogság általában természetellenesnek tűnik.
Osho azt mondja, hogy az örömteliség az élet alapvető természete. Az öröm a boldogság spirituális dimenziója, amelyben végre megérthetjük belső értékeinket és helyünket a világegyetemben. Az öröm elfogadása azt jelenti, hogy „együtt haladunk az áramlattal”, hálásak vagyunk a létezésért, valamint az élet minden kihívásáért és lehetőségéért, ahelyett, hogy feltételeket vagy elvárásokat támasztanánk a boldogsággal szemben.
A szöveg művészien ötvözi az együttérzést és a humort, az olvasót pedig arra ösztönzi, hogy nézzen szembe azzal, amit a legjobban igyekszik elkerülni, mert ez a szembenézés adja majd a kezébe a kulcsot a valódi felismerésekhez és az erőhöz.
Az Öröm csodálatos és izgalmas utazás az örömteli élet forrásának és jelentőségének megismerésében.

Édesvíz, Budapest, 2018
208 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635295807 · Fordította: Kovács Ivett
Édesvíz, Budapest, 2018
Édesvíz, Budapest, 2006

Osho: Öröm

Osho: Öröm A belülről fakadó boldogság

Az öröm című kötet az emberi boldogság eléréséről és megtalálásáról szól. Arról, hogy egyáltalán, mi is a boldogság. Sigmund Freud szerint az ember képtelen a boldogságra, az csak egy fikció. Osho szerint a boldogság nem csak egy álom, a boldogság eljön, mégpedig akkor, amikor összhangban vagyunk az életünkkel, ha szeretjük azt, ahogyan élünk, ha szeretjük azt, amit csinálunk.

Nagyon érdekes elméleteket olvashatunk a boldogságról, az egóról, a boldogság eléréséről, az egó elnyomásáról, a vallásról, az emberi létről, sorsról, oktatásról, szépségről, a kreatív cselekedetekről és kreatív gondolatokról, életről és halálról.

Bővebben a blogon: https://konyvutca.blogspot.hu/2018/03/osho-orom.html

Andrea_Kristóf>!
Osho: Öröm

Osho: Öröm A belülről fakadó boldogság

Nem tudom igazán megmagyarázni, hogy jó, vagy rossz érzésem van a könyvvel kapcsolatban. Voltak részei, amiket kifejezetten élveztem, viszont volt amikor már idegesített.
Lehet ilyen egy jó könyv, ami megosztó, mégis érdekes. Amiben biztos vagyok, hogy nem ez volt az utolsó OSHO könyv, amit elolvastam. Lehet elsőre kicsit sok volt, de nem bánom, hogy megvettem.

Bea_Könyvutca P>!

Ha az emberek egy kicsivel többet táncolnának, egy kicsivel többet énekelnének, egy kicsit őrültebbek lennének, áramlóbb lenne az energiájuk, és a problémáik lassanként eltűnnének.

Bea_Könyvutca P>!

Ne hasonlítsd össze magad senkivel – a másik személy nem te vagy, te nem a másik személy vagy. Engedj másokat létezni, és lazulj bele a saját lényedbe. Kezdd el élvezni, bármilyen vagy.

Bea_Könyvutca P>!

Élj ebben a pillanatban, a jelenben, szeretettel, barátságban, gondoskodva….

Bea_Könyvutca P>!

Ha boldogságról beszélsz, senki sem hiszi el – az természetellenesnek tűnik.

Bea_Könyvutca P>!

Élj, táncolj, egyél, aludj, tedd a dolgokat a lehető legtotálisabban. És emlékezz rá újra és újra: Mindannyiszor, ha azon kapod magad, hogy problémákat gyártasz, azonnal csusszanj ki belőle.

Bea_Könyvutca P>!

Tehát vedd szemügyre a problémáidat. Minél alaposabban megnézed őket, annál kisebbnek tűnnek majd. Nézd őket folyamatosan és lassan el fognak tűnni.

Bea_Könyvutca P>!

Ha nem tudod élvezni a munkádat, változtass. Ne várj! …..
Az emberek várnak és elvesztegetik az életüket. Kire, mire vársz?

Bea_Könyvutca P>!

Az evangélium nem a Bibliában van. Az evangélium a folyókban van és az óceán vad robajában és a csillagok csendjében. Az egész világegyetem egy üzenet. Fejtsd meg!