Nők ​könyve 27 csillagozás

Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével
Osho: Nők könyve Osho: Nők könyve

„A legtöbb dolog, amiben a férfi és a nő különböznek, csak viszonylagos. A különbségeket éppen hogy meg kellene becsülni, fenn kellene tartani, mert ezek teszik vonzóvá a két nemet egymás számára. Nem egymás elítélésére kellene használni őket.” "Én azt szeretném, ha a két nem egy szerves egységgé válna, megtartva közben önnön szabadságukat, mert a szeretet szabaddá tesz. És akkor egy szebb világot hozhatnánk létre. Az emberiség egyik fele most meg van fosztva attól a lehetőségtől, hogy ebben közreműködhessen, pedig ez a fél, a nő, nagyszerű adottságokkal rendelkezik ahhoz, hogy egy szebb világ jöhessen létre. Az ő közreműködésével egy gyönyörű paradicsom lehetne a világ…" Osho

Édesvíz, Budapest, 2014
ISBN: 9789635292998
Édesvíz, Budapest, 2014
276 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635292028
Amrita, Budapest, 2002

veledmindenhelyragyogo>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Tanulságos,sok új gondolattal.Ellentmondásos az egész Osho világ, de próbálom az írót leválasztani a szövegről, és a szövegei roppant érdekesek , izgalmasak, míg maga az író, mint ember számomra nem hiteles.De azt hiszem ez nem is fontos.A szöveg az atyauristen:)

nyolcadikutas>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Osho olyan féle eszmélést és megvilágosodást ad könnyedén, érthető módon, mely csak a legnagyobb bölcselők sajátja. Férfiként azt mondom, hasznos kézikönyv. Hiszem, ha sokan olvasnák férfitársaim közül , könnyebbé válna a nő-férfi kapcsolatokat hosszútávon megőrizni.

Ancsulino>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Nőként mondom azt, hogy nagyon sok igazságot tartalmaz! Kedvenc könyveim egyike! :)

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Szókimondó. Megosztó, meghökkentő, néha provokatív, kijelentései vannak. Figyelembe kell venni, hogy az indiai kulturában él, s elsősorban abból meríti megfigyeléseit, tapasztalatait. Ott a nők többsége nem élvezhetik azt a hatalmat, amit a nyugati civilizációban igen. Hagyományokhoz, hiedelmekhez, szabályokhoz, valláshoz kötődik szorosan az életük. Mindenképp alárendelt szerepük van s ez sok negatív következtetést von maga után az életükben.

Osho nagyon sarkalatosan fogalmaz. Ami legjobban szembetűnik – nagyon negatívan beszél a férfiakról és a kereszténységről. Lehet vele egyetérteni vagy nem, de mindenképp elgondolkodtató.
A másik jellegzetes dolog ami erre a könyre vonaktozik, hogy a számára címzett levelek kérdéseire válaszol, s így, a témát tekintve, többször ismétli mondanivalóját.

KGabi>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Egy tipikusan „megmondós” alapmű Osho-tól, a szó pozitív értelmében. Bár a címe Nők könyve, bátran ajánlható férfiaknak is; mindkét nem számára elmenyitó hatású! Akad 1-2 gondolat, amivel nem feltétlenül értek egyet, ennek ellenére nagyon ajánlom Mindenkinek! :-)

eszterka>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Nekem elsöre (elsö Osho-könyvem lett volna) nagyon erös volt, nem is tudtam vegigolvasni.

lenne P>!

Ha bárkivel harcba szállsz, az azért olyan veszélyes, mert hasonulsz az ellenfeledhez.

223. oldal, Tizenkettedik fejezet, Az elme (Édesvíz, 2014)

Szelén>!

Ha meg akarod változtatni egy nő gondolkodását, érts vele egyet.

Molu P>!

A szeretet olyan kell hogy legyen, mint a levegővétel. Ez egy minőség kell hogy legyen benned – bárhol is vagy, bárkivel is vagy, még ha egyedül is, a szeretet egyre csak áramlik belőled. Nem az a kérdés, hogy szerelmes vagy-e valakibe, hanem az, hogy te magad vagy-e a szeretet…
A szeretet…a lelked kisugárzása.

Molu P>!

Ne értsd félre az egyedüllétet – az nem magány.

Ancsulino>!

Miért kell mindig válaszvonalat húzni a férfi és a nő közé? Az igazság az, hogy minden férfi hordoz egy nőt is magában. És ennek így is kell lennie, mert akár férfi vagy, akár nő – téged egy férfi és egy nő együtt alkotott meg. Fele-fele arányban járultak hozzá lényedhez. Benned él az apád és az anyád is. Csak arról van szó, hogy az érme melyik fele néz éppen lefelé.

lenne P>!

A Holdat már elérte az ember. És az első ember, aki leszállt a Holdra, biztosan hülyén érezte magát – oly sok erőfeszítés, műszaki ismeret, előkészület. . . a semmiért.

255. oldal, Tizennegyedik fejezet,Teljesség (Édesvíz, 2014)

Molu P>!

Az első és legfontosabb dolog, hogy légy szeretettel önmagad iránt.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Minden rejtélyes. Jobban teszed, ha egyszerűen csak él-
vezed, mint hogy megpróbálod megérteni. Mert az, aki ál-
landóan csak megérteni próbálja az életet, végül bolondnak
bizonyul; az pedig, aki inkább belemerül az életbe, bölccsé
válik, és egyre jobban élvezi azt, mert egyre inkább tudatára
ébred annak a misztériumnak, ami körülvesz bennünket.
A legnagyobb megértés az, ha felismered, hogy semmit
nem érthetsz meg – hogy minden rejtelmes és csodálatos.
Számomra ez jelenti a vallásosság kezdetét.

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

De a valódi különbségek is ott vannak, csak egy kicsit le
kell ásnunk az úgynevezett kifejlesztett különbségek rétegei
alá. Az egyik ilyen különbség, ahogy én látom az, hogy a nő
sokkal inkább képes a szeretetre, mint a férfi. A férfi szerel-
me többé-kevésbé fizikai szükséglet; a nőé nem. Az valami
hatalmasabb, magasztosabb dolog, az egy spirituális élmény.

Cheril>!

Eszembe jut erről egy férfi, aki egy játékboltban ajándékot akart venni karácsonyra a fiának. Az illető egy ismert matematikus volt, így természetes, hogy az eladó egy kirakós játékot tett elé a pultra. A matematikus ki akarta próbálni a játékot.Gyönyörű puzzle volt. Próbálkozott, próbálkozott és csak próbálkozott, és közben egyre jobban folyt róla a veríték. Kínos helyzet volt. Az egész üzlet őt figyelte: az eladó, a tulaj és a vevők… és neki nem sikerült kiraknia a képet. Végül feladta, és kiabálni kezdett az eladóval:
– Mit gondol maga? Ha én matematikus létemre nem tudom kirakni ezt a játékot, akkor a kisfiam hogyan tudná?!
Az eladó azt felelte: – Nem érti a lényeget. Ezt a játékot úgy tervezték, hogy senki se tudja megoldani, legyen az matematikus vagy sem.
– De hát miért csinálják ilyenre? – kérdezte a férfi.
– Azért, hogy a gyerek már a legelejétől megtanulja, hogy az életet nem lehet megoldani, nem lehet megérteni.
Élheted az életet, gyönyörködhetsz benne, eggyé válhatsz a rejtéllyel, de kívülről, logikával megértened teljességgel lehetetlen.