Nők ​könyve 21 csillagozás

Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével
Osho: Nők könyve Osho: Nők könyve

„A legtöbb dolog, amiben a férfi és a nő különböznek, csak viszonylagos. A különbségeket éppen hogy meg kellene becsülni, fenn kellene tartani, mert ezek teszik vonzóvá a két nemet egymás számára. Nem egymás elítélésére kellene használni őket.” "Én azt szeretném, ha a két nem egy szerves egységgé válna, megtartva közben önnön szabadságukat, mert a szeretet szabaddá tesz. És akkor egy szebb világot hozhatnánk létre. Az emberiség egyik fele most meg van fosztva attól a lehetőségtől, hogy ebben közreműködhessen, pedig ez a fél, a nő, nagyszerű adottságokkal rendelkezik ahhoz, hogy egy szebb világ jöhessen létre. Az ő közreműködésével egy gyönyörű paradicsom lehetne a világ…" Osho

Édesvíz, Budapest, 2014
276 oldal · ISBN: 9789635292028
Amrita, Budapest, 2002

Tarja_Kauppinen IP>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Ha nagy szegénységben élnék egy indiai faluban, és nem akarnék a tíz gyerekem után már tizenegyediket, lehet, hogy kitörő örömmel fogadnám a hírt, miszerint a férfiak trendi és XXI. századi alternatívája már bármelyik szaküzletben beszerezhető, fenntartása pedig gazdaságos, ha tartós elemet vesz hozzá az ember, erről azonban Palahniuk már mindent leírt a Beautiful you -ban, ami nem azt jelenti, hogy nincs már a témában szufla, hanem azt, hogy viszonylag hamar körvonalazódott, hogy ennek a könyvnek egyáltalán nem én vagyok a célközönsége. Pedig adódott alkalmam azért a bólogatásra is, a feminizmussal kapcsolatos álláspontjára például – ez ügyben kiválóan megragadta a lényeget. Ugyanakkor ellentmondásos az egész, akárcsak Osho élete. Kétségkívül egy igen intelligens és karizmatikus személyiséggel állunk szemben, akit joggal emlegetnek a vallásalapítók sorában – ez vitathatatlan. A kereszténységet viszont például a boszorkányüldözésekre hivatkozva erősen bírálja, pedig ezer éve tudjuk, hogy a boszorkányüldözés mint olyan ellentétes volt a kereszténység szellemiségével. Krisztus sosem mondott olyat, hogy kövessetek el többrendbeli, halált okozó, súlyos testi sértést valamilyen oknál fogva nem szimpatikus felebarátaitok sérelmére, épp ellenkezőleg, holmi másik orcának oda történő fordításáról szól az a bizonyos fáma, függetlenül attól, hogy az eszme nevében a későbbiekben ki mi mindenre vetemedett. Úgyhogy a kereszténység teljes elítélése a boszorkányüldözés miatt épp annyira észszerű, mint ha a körúti gyorsétteremben gyrost sütögető, jámbor törökön számon kérnénk Mohácsot. Osho igazat szól a feminizmust illetően, de erősen vitathatóak a nézetei a kereszténységre nézvést, a kötet pedig főként azoknak ajánlott, akik vevők a női gyönyör természetének oldalakon át tartó fejtegetésére. Az én szívemhez még akkor sem ez az út vezet, ha a spirituális végén ragadjuk meg a dolgot, bár, tegyük hozzá, ismereteim Oshónak köszönhetően jelentősen bővültek a női nemiség transzcendens vonatkozásainak tárgykörében. Összességében mégis hamar nyilvánvalóvá vált, hogy kevés a kapcsolódási pontunk, ezért félbehagyom, a Szangye Menla szavaival a legnagyobb boldogságot és a szenvedéstől való mentességet, valamint a legtökéletesebb és legértékesebb buddhaság állapotának mielőbbi elérését kívánva mindazon érző lényeknek, kik egykor anyáim voltak. A drága bódhicsittá szülessen meg azokban, kikben még nem született meg!

deardurr>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Indiai nőként most lehet, hogy felállva, könnyek közt küszködve tanítványává állnék Oshonak és belépnék abba a bizonyos kommunába, ahol azt szerethetek akit akarok és a gyerekeim se kell hogy kötődjenek hozzám és én se feleslegesen hozzájuk, és végre kimondhatnám a férjemnek következmények nélkül, hogy továbbállok egy másik hapsival, arról nem is beszélve, hogy végre annyi abortuszom lehet, amennyit csak akarok, mert az nem gyilkosság. Abban azért van némi irónia, hogy pont Semjén Zsolt és a KDNP tételei után olvastam ezt a liberális felfogást.

malasingud>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Tanulságos,sok új gondolattal.Ellentmondásos az egész Osho világ, de próbálom az írót leválasztani a szövegről, és a szövegei roppant érdekesek , izgalmasak, míg maga az író, mint ember számomra nem hiteles.De azt hiszem ez nem is fontos.A szöveg az atyauristen:)

nyolcadikutas>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Osho olyan féle eszmélést és megvilágosodást ad könnyedén, érthető módon, mely csak a legnagyobb bölcselők sajátja. Férfiként azt mondom, hasznos kézikönyv. Hiszem, ha sokan olvasnák férfitársaim közül , könnyebbé válna a nő-férfi kapcsolatokat hosszútávon megőrizni.

Ancsulino>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Nőként mondom azt, hogy nagyon sok igazságot tartalmaz! Kedvenc könyveim egyike! :)

Sansa I>!

Nagyon nem jött be. Bocs :(

KGabi>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Egy tipikusan „megmondós” alapmű Osho-tól, a szó pozitív értelmében. Bár a címe Nők könyve, bátran ajánlható férfiaknak is; mindkét nem számára elmenyitó hatású! Akad 1-2 gondolat, amivel nem feltétlenül értek egyet, ennek ellenére nagyon ajánlom Mindenkinek! :-)

eszterka>!

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Nekem elsöre (elsö Osho-könyvem lett volna) nagyon erös volt, nem is tudtam vegigolvasni.

deardurr >!

Ha bárkivel harcba szállsz, az azért olyan veszélyes, mert hasonulsz az ellenfeledhez.

223. oldal, Tizenkettedik fejezet, Az elme (Édesvíz, 2014)

Ancsulino>!

Miért kell mindig válaszvonalat húzni a férfi és a nő közé? Az igazság az, hogy minden férfi hordoz egy nőt is magában. És ennek így is kell lennie, mert akár férfi vagy, akár nő – téged egy férfi és egy nő együtt alkotott meg. Fele-fele arányban járultak hozzá lényedhez. Benned él az apád és az anyád is. Csak arról van szó, hogy az érme melyik fele néz éppen lefelé.

deardurr >!

A Holdat már elérte az ember. És az első ember, aki leszállt a Holdra, biztosan hülyén érezte magát – oly sok erőfeszítés, műszaki ismeret, előkészület. . . a semmiért.

255. oldal, Tizennegyedik fejezet,Teljesség (Édesvíz, 2014)

Osho: Nők könyve Kerülj kapcsolatba a nőiség spirituális erejével

Ha meg akarod változtatni egy nő gondolkodását, érts vele egyet.

Kasztór_Polüdeukész >!

Minden rejtélyes. Jobban teszed, ha egyszerűen csak él-
vezed, mint hogy megpróbálod megérteni. Mert az, aki ál-
landóan csak megérteni próbálja az életet, végül bolondnak
bizonyul; az pedig, aki inkább belemerül az életbe, bölccsé
válik, és egyre jobban élvezi azt, mert egyre inkább tudatára
ébred annak a misztériumnak, ami körülvesz bennünket.
A legnagyobb megértés az, ha felismered, hogy semmit
nem érthetsz meg – hogy minden rejtelmes és csodálatos.
Számomra ez jelenti a vallásosság kezdetét.

Kasztór_Polüdeukész >!

De a valódi különbségek is ott vannak, csak egy kicsit le
kell ásnunk az úgynevezett kifejlesztett különbségek rétegei
alá. Az egyik ilyen különbség, ahogy én látom az, hogy a nő
sokkal inkább képes a szeretetre, mint a férfi. A férfi szerel-
me többé-kevésbé fizikai szükséglet; a nőé nem. Az valami
hatalmasabb, magasztosabb dolog, az egy spirituális élmény.

Cheril>!

Eszembe jut erről egy férfi, aki egy játékboltban ajándékot akart venni karácsonyra a fiának. Az illető egy ismert matematikus volt, így természetes, hogy az eladó egy kirakós játékot tett elé a pultra. A matematikus ki akarta próbálni a játékot.Gyönyörű puzzle volt. Próbálkozott, próbálkozott és csak próbálkozott, és közben egyre jobban folyt róla a veríték. Kínos helyzet volt. Az egész üzlet őt figyelte: az eladó, a tulaj és a vevők… és neki nem sikerült kiraknia a képet. Végül feladta, és kiabálni kezdett az eladóval:
– Mit gondol maga? Ha én matematikus létemre nem tudom kirakni ezt a játékot, akkor a kisfiam hogyan tudná?!
Az eladó azt felelte: – Nem érti a lényeget. Ezt a játékot úgy tervezték, hogy senki se tudja megoldani, legyen az matematikus vagy sem.
– De hát miért csinálják ilyenre? – kérdezte a férfi.
– Azért, hogy a gyerek már a legelejétől megtanulja, hogy az életet nem lehet megoldani, nem lehet megérteni.
Élheted az életet, gyönyörködhetsz benne, eggyé válhatsz a rejtéllyel, de kívülről, logikával megértened teljességgel lehetetlen.