Mindennapra 21 csillagozás

365 meditáció az itt és most megéléshez
Osho: Mindennapra

Osho felismerései több mint harminc éve jelentenek nagy örömet és kihívást a spirituális keresőknek. Az Osho mindennapra e felismerések esszenciája. Összhangot teremt a spirituális és filozófiai tradíciók, valamint a modern tudomány és pszichológia vívmányai között. Ez az inspiráló könyv mindennapra kínál egy meditációt, melyek segítségével teljesebben élhetünk a jelenben, és átléphetünk egy újfajta létezésbe, ahol szerves egységet alkot a test, a lélek és a szellem.

Édesvíz, Budapest, 2018
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635298327 · Fordította: Kovács Ivett
Édesvíz, Budapest, 2006
394 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635288069 · Fordította: Kovács Ivett
Édesvíz, Budapest, 2004
292 oldal · ISBN: 9635288066 · Fordította: Kovács Ivett

chhaya>!

A világ visszhangos hely. Ha haragot indítunk útjára, harag jön vissza; ha szeretetet adunk, szeretet jön vissza.

Kapcsolódó szócikkek: harag · szeretet · világ · visszhang
Szelén>!

Tehát ne feledd: sosem a másik a felelős. A problémát az okozza, hogy valami bánt belül. És természetesen nem zúdítod rá valami arra járó idegenre, hanem azt veszed elő, akit szeretsz, aki a legközelebb áll hozzád. Ezért a legközelebbi személy lesz az, akihez újra és újra odahordod, odazúdítod az ostobaságaidat. De ezt kerülni kell, mert a szeretet nagyon törékeny. Ha túl sokszor teszed meg, ha túlzásba viszed a terhelést, a szeretet eltűnhet.

Szelén>!

A boldogtalanságot a panasz élteti.

Szelén>!

A félelem az, ami nem engedi, hogy új életstílusokat, új energiacsatornákat, új irányokat, új vidékeket fedezz fel. Mindig ugyanazt az utat járod újra és újra oda-vissza – mint egy tehervonat!

Szelén>!

Ezek a valódi tolvajok: a kétség, a gyanakvás, a félelem.

Kapcsolódó szócikkek: félelem · gyanakvás · kétség
Juló>!

A hála lehetetlenné teszi a boldogtalanságot. Ez az egyik legfontosabb titok, amit meg kell tanulnod.

Juló>!

Soha ne kérdezd senkitől, hogy mi a helyes és mi a helytelen. Az élet egy kísérlet, magadnak kell felfedezned.

Juló>!

Mindig maradj nyitott és kísérletező, mindig állj készen egy olyan útra lépni, ahol még sosem jártál azelőtt.

Juló>!

Nem a siker vagy a kudarc a lényeg – az a lényeg, hogy élvezd, amit csinálsz.

Dudás_Natália>!

Válj olyan intenzív vággyá, hogy maga a vágy tüze égessen el teljesen, és semmi se maradjon.