Meditáció 5 csillagozás

Osho: Meditáció Osho: Meditáció Osho: Meditáció

A jelenlét és éberség esszenciája egyben a meditáció lényege is.

Ez a gyakorlati meditációs kézikönyv pontosan definiálja a meditációt, valamint bemutatja az Osho által kifejlesztett vagy modernizált meditációs technikák széles tárházát. Többek között például az egyedi Osho Aktív meditációkat, amik az egyre gyorsabban mozgó és szűnni nem akaró világ generálta stressz enyhítésére szolgálnak.
A több mint nyolcvan módszer némelyikéhez külön erre szentelt időre van szükség, míg más meditációk a napi rutinba is beilleszthetők. A meditáció végül olyan rejtett áramlássá alakul, amely éppannyira hozzánk tartozik, mint például a légzésünk. A technikák gyakorlásával az éberség lesz a társunk, bárhová is megyünk.

„Amikor egyáltalán nem csinálsz semmit – sem fizikai, sem szellemi, sem más értelemben –, amikor minden cselekvés szünetel, és te egyszerűen csak vagy, csak létezel: ez a meditáció.”

Édesvíz, Budapest, 2017
308 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635295258 · Fordította: Bors Katalin, Takács Zoltán
Édesvíz, Budapest, 2017
308 oldal · ISBN: 9789635295265 · Fordította: Bors Katalin, Takács Zoltán
Amrita, Budapest, 2005
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639234168 · Fordította: Bors Katalin 1998

Osho: Meditáció

Ritkán adok 5 csillagot egy könyvre az első 30 oldal elolvasása után. Most megtettem!

timcsigirl>!

Minden, amit igaznak tartasz, igaz lesz. Minden, amit valótlannak tartasz, valótlanná válik. Te teremted meg a saját valóságodat.

timcsigirl>!

Vagy kifelé figyelsz, vagy becsukod a szemed, és teljes tudatossággal a középpont felé fordulsz.

timcsigirl>!

Az elme nem szükségszerű – félre lehet állítani. Ez egy tevékenység, amelyet lehet szüneteltetni. Olyan, mint a járás: ha menned kell, mész, ha nem, a lábaid megnyugszanak.

timcsigirl>!

Ne feledd: ha az igazság nem paradox, akkor egyáltalán nem is igaz, akkor az valami más.

timcsigirl>!

Nem minden paradoxon igazság, de minden igazság paradoxon.

Kapcsolódó szócikkek: igazság
timcsigirl>!

A tükör csupán csak figyel, néz. Ha te is képes vagy szemlélődővé válni, gondolataid maguktól lecsillapodnak. Eljön a pillanat, mikor a gondolatok ösvénye kiszárad, semmi sem jön rajta. Ebben a csendben első ízben hallod meg a létezés hangját.

timcsigirl>!

Holnap reggel, mikor kilépsz az ajtón, élvezd a sétát – a madarakat a fákon, a napsugarakat, a felhőket és a szelet. Élvezd, és ne feledd: tükör vagy; visszatükrözöd a felhőket, a fákat, a madarakat és az embereket.

Mesii>!

Az önmegfigyelés magadról való gondolkodás. Az önemlékezés pedig egyáltalán nem gondolkodás: tudatába kerülsz önmagadnak.

Mesii>!

… csak kevés ember tapasztalta meg eddig az igazi csendet. Amit ők csendként éltek meg, az a zajtalanság.
Pedig a csend egy teljesen más jelenség. A csend végtelenül pozitív. Tartalom, nem pedig űr. Csordultig tele van olyan zenével, amit azelőtt sosem hallottál, olyan illattal, amit még sosem éreztél, olyan fénnyel, melyet csak egy belső szemmel láthatsz.
A csend nem valamilyen fiktív dolog, hanem valóság, méghozzá az a fajta valóság, amely eredendően bennünk van – de mi sosem figyelünk befelé.