Vera ​/ Az eszményi férj 4 csillagozás

Oscar Wilde: Vera / Az eszményi férj Oscar Wilde: Vera / Az eszményi férj

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

180 oldal · keménytáblás · Fordította: Benedek Marcell, Mihály József
Franklin-Társulat, Budapest
180 oldal · keménytáblás · Fordította: Benedek Marcell, Mihály József

London

Sli SP

LORD GORING. Az élet sohase igazságos, Robert – és talán legtöbbünkre nézve jó, hogy nem az.

104. oldal, Az eszményi férj – Második felvonás, Első jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: élet
Sli SP

CHEVELEYNÉ. (…) Hisz tudja, milyen kiváncsi lehet egy asszony. Majdnem annyira, mint a férfi.

77. oldal, Az eszményi férj – Első felvonás, Negyedik jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: kíváncsiság
Sli SP

LORD GORING. Csakhogy én szeretek ám semmiről beszélni, atyám. Ez az egyetlen, amihez valamicskét értek!

81. oldal, Az eszményi férj – Első felvonás, Nyolcadik jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: semmi
Sli SP

LORD GORING (…) tegnap este túlon-túl sok festéket és egy kissé nagyon is kevés ruhát vett magára. Ez mindig a kétségbeesés jele az asszonyoknál.

110. oldal, Az eszményi férj – Második felvonás, Első jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: asszony · ruhanemű · smink
Sli SP

SIR ROBERT. (…) Nem a tökéletesek, hanem a gyarlók azok, kik rászorulnak a szeretetre! Ha megsebesültünk saját kezünk vagy idegen kéz által, ennek a szeretetnek kell sietnie, hogy meggyógyítson bennünket – mi egyébért lenne a szeretet a földön?!

131. oldal, Az eszményi férj – Második felvonás, Nyolcadik jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Sli SP

PÁL HERCEG (…) a világ semmibevevéssel áll bosszút a középszerűségen.

31. oldal, Vera vagy a nihilisták – Második felvonás (Franklin-Társulat)

RAFF BÁRÓ. Herceg, komolyan gondolkoztam az utóbbi időben –
PÁL HERCEG (félbeszakítja). Valóban, rendkívül meglep, báró.
RAFF BÁRÓ. Nem vagyok tisztában az ön jellemével.
PÁL HERCEG (mosolyogva). Ha az én jellemem jobban megfelelne az ön felfogóképességének, mint az én követelményeimnek – azt hiszem, igen gyászos képet mutatnék a világ szemében.

31-32. oldal, Vera vagy a nihilisták – Második felvonás (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: jellem
Aurore

CÁR. […] (A háttérbe megy, félrehúzza a függönyt, látszik a holdfényes Moszkva.) Naplemente óta erősen havazott. Sápadt holdfényben mily fehér és hideg az én városom! S a havas, fagyos Oroszországban hány láztól forró szív van!

Vera vagy a nihilisták - Negyedik felvonás (Franklin, 62. old.)

Sli SP

LORD GORING. Ha mi férfiak, kedves atyám, olyanokat vennénk nőül, akiket megérdemlünk, akkor nagyon rosszul járnánk.

161. oldal, Az eszményi férj – Negyedik felvonás, Második jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · házasság
Sli SP

PÁL HERCEG. (…) Én a magam részéről legalább úgy találom, hogy ezek a miniszteri tanácsülések hallatlanul fárasztók.
PETROVICS HERCEG. Természetesen – hiszen mindig ön beszél.
PÁL HERCEG. Nem azért, hanem mivel néha hallgatnom kell, amit más mond.

28. oldal, Vera vagy a nihilisták – Második felvonás (Franklin-Társulat)