Vera ​/ Az eszményi férj 6 csillagozás

Oscar Wilde: Vera / Az eszményi férj Oscar Wilde: Vera / Az eszményi férj

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

180 oldal · keménytáblás · Fordította: Benedek Marcell, Mihály József
Franklin-Társulat, Budapest
180 oldal · keménytáblás · Fordította: Benedek Marcell, Mihály József

London

Sli P>!

LORD GORING. Az élet sohase igazságos, Robert – és talán legtöbbünkre nézve jó, hogy nem az.

104. oldal, Az eszményi férj – Második felvonás, Első jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: élet
Carmilla >!

LORD CAVERSHAM. Úgy látszik, te kizárólag a szórakozásnak élsz.
    LORD GORING. Hát mi egyébnek éljen az ember, atyám? Ez biztosít leghosszabb, legboldogabb kort.

81. oldal, Az eszményi férj (Franklin-társulat, ?)

Kapcsolódó szócikkek: szórakozás
Carmilla >!

Én a jó tanácsot mindig tovább adom. Az ember úgyse csinálhat vele egyebet, soha senki se veszi hasznát!

95. oldal, Az eszményi férj (Franklin-társulat, ?)

Carmilla >!

A mi korunk a vagyonimádás kora. A vagyon e kornak istene. Hogy előre törhessünk, vagyonra van szükségünk. Bármi áron is, vagyont kell szereznünk.

104. oldal, Az eszményi férj (Franklin-társulat, ?)

Kapcsolódó szócikkek: vagyon
Sli P>!

LORD GORING […] ha az ember látogatóba megy, azért teszi, hogy másnak az idejét pocsékolja s nem a magáét.

159. oldal, Az eszményi férj – Negyedik felvonás, Második jelenet (Franklin-Társulat)

Carmilla >!

Rájuk is ugyanaz a nap süt, ugyanazt a levegőt szívják, ugyanabból a húsból és vérből vannak, mint mi – mi más különbözteti meg őket tőlünk, mint hogy ők nélkülöznek, míg mi dúskálunk, hogy ők agyondolgozzák magukat, míg mi henyélünk, hogy ők elsorvadnak, míg mi a mérget keverjük, hogy ők meghalnak, míg mi ölünk!…

40. oldal, Vera vagy a nihilisták (Franklin-társulat, ?)

Carmilla >!

Az igaz szeretet minden életnek meg kell, hogy kegyelmezzen, csak annak nem, amelyben nincs szeretet.

131. oldal, Az eszményi férj (Franklin-társulat, ?)

Sli P>!

SIR ROBERT. […] Nem a tökéletesek, hanem a gyarlók azok, kik rászorulnak a szeretetre! Ha megsebesültünk saját kezünk vagy idegen kéz által, ennek a szeretetnek kell sietnie, hogy meggyógyítson bennünket – mi egyébért lenne a szeretet a földön?!

131. oldal, Az eszményi férj – Második felvonás, Nyolcadik jelenet (Franklin-Társulat)

Kapcsolódó szócikkek: szeretet
Carmilla >!

S ha a halál jönne, azt hiszem, megcsókolnám sápadt ajkát s édes mérget szívnék belőle.

65. oldal, Vera vagy a nihilisták (Franklin-társulat, ?)

Carmilla >!

De hisz manapság minden nagyobb vagyonszerzésnek magánértesülés az alapja.

103. oldal, Az eszményi férj (Franklin-társulat, ?)