Az ​önző óriás 4 csillagozás

Mese az önzetlenségről
Oscar Wilde – Justine A. Ciovacco: Az önző óriás

Oscar Wilde a századforduló népszerű és sokoldalú írója volt. Életművében különleges helyet foglalnak el finom stílusú és érzelmes meséi. Ezek a mesék mindig mély erkölcsi igazságokat hordoznak, emberi alaptulajdonságokat állítanak az olvasó elé. De minden értékes és jó emberi tulajdonság közül is legértékesebb Oscar Wilde szerint a szeretet.
Ebben a mesében az önző óriás lelki átalakulásáról olvashatunk, hogyan vált a gyerekek előtt kedves és szerethetővé.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tanulságos történetek Reader's Digest

Reader's Digest, Budapest, 2009
20 oldal · ISBN: 9789632890029 · Fordította: Gordos Judit · Illusztrálta: Len Ebert

Shadowfox>!
Oscar Wilde – Justine A. Ciovacco: Az önző óriás

Gyerekkorom egyik hatalmas kedvence.. Emlékszem elmentünk a hozzánk közeli boltba kifliért és ott árultak egy csomó „mesék világa kiskönyvtár” néven futó könyvet. Mamám sokszor meglepett egy-két könyvvel. Akkor épp ez a könyv volt soron. Annyira megtetszett, hogy kb minden második nap újra olvastam. Tipikus tanulságos mesék közé tartozik, amit szerintem még felnőtt fejjel is lehet élvezni. Volt benne öröm de szomorúság is. Egy tökéletes mese számomra. Az a példány amit akkor vettünk sajnos költözéskor elveszett és már csak másik kiadást tudtam beszerezni de nagyon örülök, hogy sikerült levadásznom mert még most is élvezettel olvasom.